Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: old1977 »

jak ma być dobrze jak niektórzy to totalne tępaki i ignoranci przykład z dzisiaj robię badanie techniczne auta i na koniec gość z uśmiechem na twarzy mówi do mnie
-wie pan co sie dzieje na granicy?- i się chichra debil
-ja na to pan przyjechał z zagranicy?
-on tak wczoraj- i dalej szczerzy kły-
-ja to powinien pan siedzieć na 2-tygodnowej kwarantannie -
-on ja nie muszę jestem kierowcą-
-ja na to -to dla przyzwoitości i w geście solidaryzmu by pan nie latał po ulicach
a on tylko głupio szczerzył kły q..urwa ludzie za grosz nie maja odpowiedzialności.
drugi przykład obok mnie jest myjnia ,jeździ u nas policja i mówi przez megafony żeby zostać w domu nie łazić bez potrzeby to nie wszystkim nagle włącza się potrzeba mycia tego zasranego samochodu jakby bez tego nie można by przeżyć kilka dni ,zębów nie myją jedzie z gara jak z szamba ale q--wa passerati umyć trzeba bo sobota i ze starą w domu siedzieć się nie chce
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: meny72 »

Więc gdzie ta kontrola ludzi na kwarantannie? Kolega wrócił z Włoch, siedział 2 tyg. w domu kontrola była taka że 3 razy zadzwonili czy jest w domu, nikt fizycznie nie sprawdzał czy jest. To wszystko to pic na wodę!
Awatar użytkownika
chemik
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 28.11.2018, 17:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: chemik »

Proponuję zamknąć wątek, na FAT już jest, myślę że szkoda tutaj zaczynać to samo, zaraz będzie gównoburza.
Przynajmniej tutaj jeszcze do dziś był spokój.
chemik vel Robert1984
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: wilq.bb »

Zaglądam tutaj - jak tylko zacznie się polityka, albo najeżdżanie na siebie zamykam! Plus kwarantanna od TCP. - żeby nie było że nie ostrzegałem.


Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: old1977 »

jaka polityka opisałem tylko to co dzisiaj mnie spotkało i tyle i chciałem pokazać po prostu bezmyślność ludzką i tyle.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: old1977 »

meny72 pisze:Więc gdzie ta kontrola ludzi na kwarantannie? Kolega wrócił z Włoch, siedział 2 tyg. w domu kontrola była taka że 3 razy zadzwonili czy jest w domu, nikt fizycznie nie sprawdzał czy jest. To wszystko to pic na wodę!
tu chodzi o to aby wykazać się odrobiną samodyscypliny a nie robić coś tylko na przekór ,samodyscyplina i odpowiedzialność i tyle.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: Artek »

Old1977 każdego traktuj jak potencjalnego chorego.
Maseczka, dystans i odkażanie rąk po każdym kliencie. W trakcie pracy nie dotykaj okolic twarzy ręką. Zmniejszysz ryzyko zachorowania i sam nie rozniesiesz dalej.
Ten wirus już jest u nas i się roznosi.

Pracuję jako kierowca, cały zeszły tydzień jeździłem i pracowałem w Niemczech, Belgii, Holandii i Francji. Niemal każda firma bada mi temperaturę ( kamerą termowizyjną lub termometrem w uchu), każde podpisanie dokumentów wymaga użycia środka dezynfekującego. Kontakt z innymi osobami jest praktycznie ograniczony do zera.
Niemniej 2 razy robiłem zakupy w spożywczaku w DE i dzisiaj w Fr. Wszystko jest na półkach. Mocno ograniczono poruszanie się ludzi we Francji. Wczoraj we Francji na ulicy widziałem łapankę-sprawdzano skrupulatnie każdą osobę. Bardzo wysokie są kary za łamanie prawa. Bardzo dużo ludzi spaceruje lub uprawia sport. Max.2 osoby lub rodzina (dzieci). Dziś w Nl widziałem 4 rozmawiające panie-dystans co najmniej 4-5 metrów. Wszystko na spokojnie i z rozsądkiem. Widziałem dzisiaj wędkarzy nad wodą. A Polakom zabroniono wstępu do lasu :wacko:
Najtrudniejszy okres przed nami.
Rozsądku, spokoju i zdrowia Wam życzę.
Ostatnio zmieniony 05.04.2020, 07:53 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: old1977 »

ja stosuje wszystkie możliwe środki ostrożności z tym nie mam problemu,sam pracowałem 15 lat jako kierowca po europie skończyłem jak mnie w Hiszpanii podgazowali i zajumali tonę paliwa i wiem że ten zachód wcale taki kolorowy nie jest pod względem sanitarnym i w ogóle, mi chodzi tylko o to aby wykazać się odrobiną tego o czym pisałem kilka postów wyżej ,trzeba być szczerym i solidarnym z innymi tak naprawdę wielu ludzi pracuje teraz w dużym stopniu zagrożenia zakażeniem,poczynając od pań na kasach w sklepach kończąc na lekarzach jeśli wszyscy nie wykażemy się zdrowym rozsądkiem to dupa blada będzie co do lasów ja mieszkam pod lasem i widziałem co się działo nagle wszystkim zapragnęło się kontaktu z naturą jak nie było tej zarazy uwierz musiałem mieć spore szczęście aby kogoś spotkać na spacerze w lesie a teraz auto koło auta stało.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: wilq.bb »

Piszecie mądrze - to dwa grosze dorzucę.
Pierwszy - jak Artur napisał - traktuj wszystkich jak TY byłbyś zarażony (bo póki nie masz testu nie masz też pewności). Wychodzisz do sklepu, minimum jakaś "szmata" na buźkę - najlepiej maseczka, ale to towar deficytowy. A w sklepie robimy zakupy, a nie gadamy.... U mnie w sklepie gdzie raz w tygodniu jestem panie nie rozmawiają z nikim więcej niż to konieczne - nawet na dzień dobry krzywo się patrzą - na drzwiach jest napis, który w ładnych słowach mówi "dziób w ciup". Rozumiem i popieram.

A dwa o "zamykaniu lasów" - żyjemy w PL, kraju takim, że jak nie można.... To w sumie może i można, ale ostrożnie... Po normalnemu nie dociera do niektórych. Mieszkam w takim miejscu, że za plecami mam góry, a przed domem jakieś 400m w linii prostej leci obwodnica. Dziś grzebię sobie w ogrodzie i słyszę, po górach latają krossy - charakterystyczne dzwieki 2paków. Nie jeden co najmniej kilka i nie jeden przelot tylko regularne rycie przez ok godzinę.
Potem na obwodnicy słuchać było latające ścigacze czy tam nakedy - do odcinki,.... I też po kilka sztuk jeden po drugim. Ręce opadają poprostu.
Zdrowia Wam wszystkim!

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
leman57
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 10.04.2016, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: leman57 »

Pracuję jako kierowca dla dużej firmy w Norwegii. Ograniczono nam kontakt z klientami do zera. Wjeżdżam na firmę i dzwonię na podany wcześniej numer telefonu, nie daje żadnych dokumentów, wszystko idzie elektroniczne, ewentualnie przez SMS. Kontakt z ludźmi ograniczony o jakieś 80%. Badanie temperatury codziennie, mimo wszystko po zjeździe do Polski odbywam dobrowolną kwarantannę (nieobowiązkową w miom przypadku) i unikam ludzi. Wydaje mi się, że jestem mniej narażony niż cześć społeczeństwa, aczkolwiek licho nie śpi. Pozdrawiam Patryk
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: trud »

Pracuję na dużej budowie, prawie 500 osób plus dostawcy, którzy krążą między hurtowniami i innymi budowami. Masa firm pojawia się i znika, bo wykonują jakieś drobne niszowe montaże lub usługi. Nie ma mowy o zachowaniu jakiejkolwiek izolacji, bezpieczeństwo nie istnieje. Wszyscy dzielimy się wirusem i nikogo to nie obchodzi. Codziennie stres wyżera mi bebechy, codziennie się zastanawiam, czy to ten właśnie dzień, czy dzisiaj przyniosłem do domu to gówno i zarażę żonę i dzieciaki. Dlatego dzisiaj byłem w lesie, bo chciałem, a jutro będę jeździł motocyklem, bo chcę.
A tymczasem dzisiaj w Londynie... https://www.liveleak.com/view?t=kj5oE_1586019605
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: makumba »

trud pisze:Dlatego dzisiaj byłem w lesie, bo chciałem
Do lasu już nie można :egh:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: old1977 »

panowie co wy robicie burzę z tych zakazów bo np.Londynie,w Włoszech i Hiszpanii tez tak hasali a teraz największe PKB dla gospodarki robią zakłady pogrzebowe,nikt nikomu głowy nie urwie jak będziesz sam jak palec w lesie tu chodzi oto że jeżeli będą zbierać grupy spacerowiczów to w przypadku zarażenia służby nie będą w stanie dotrzeć do większości tych którzy tam przebywali aby ich odizolować,w pracy tak jak u mnie czy w innych miejscach jest możliwość weryfikacji kto kim jest i o to tu chodzi a nie o ograniczanie swobód obywatelskich,wszystko z rozsądkiem ale myśląc o innych od razu dbamy o siebie.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: makumba »

Ale gdzie tu widzisz jakieś wątpliwości a tym bardziej burzę. Oczywiście, że zakazy są zasadne a o lessie napisałem bo niedawno to weszło i może nie wszyscy wiedzieli. Mamy nauczkę od innych jak nie postępować by nie doprowadzić do jeszcze większej tragedii i powinniśmy wyciągnąć z tego wnioski. Tym bardziej irytujące są planowane od górne przyzwolenia dla niektórych wydarzeń, to dopiero hipokryzja.
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: meny72 »

W lesie jest wirus! Ale nie ma go w kolejkach pod sklepem, w sklepach, komunikacji publicznej itp....
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: old1977 »

meny72 pisze:W lesie jest wirus! Ale nie ma go w kolejkach pod sklepem, w sklepach, komunikacji publicznej itp....
bez lasu i wycieczki kilku osobowej można przeżyć da się nie jest to taka potrzeba bez której nie da się żyć i tak jak wyżej pisałem chodzi o weryfikację,sklepy muszą iść,komunikacja musi iść trzeba żyć a da się to zrobić bez niektórych spraw,jedziesz sam nie ma problemu,generalnie nie ma zakazu są ograniczenia chodzi tylko i wyłącznie aby max 2 osoby i daleko od siebie a nie grill na skraju lasu 5-typa bawi się na całego nie zauważyłem aby policja czepiała się kogoś solo,w poprzedni weekend zrobiłem małą rundę dokoła komina policja parę razy koło mnie przejechała nawet się nie zainteresowali bo byłem sam.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: meny72 »

old1977 pisze:
meny72 pisze:W lesie jest wirus! Ale nie ma go w kolejkach pod sklepem, w sklepach, komunikacji publicznej itp....
bez lasu i wycieczki kilku osobowej można przeżyć da się nie jest to taka potrzeba bez której nie da się żyć i tak jak wyżej pisałem chodzi o weryfikację,sklepy muszą iść,komunikacja musi iść trzeba żyć a da się to zrobić bez niektórych spraw,jedziesz sam nie ma problemu,generalnie nie ma zakazu są ograniczenia chodzi tylko i wyłącznie aby max 2 osoby i daleko od siebie a nie grill na skraju lasu 5-typa bawi się na całego nie zauważyłem aby policja czepiała się kogoś solo,w poprzedni weekend zrobiłem małą rundę dokoła komina policja parę razy koło mnie przejechała nawet się nie zainteresowali bo byłem sam.
Pełna zgoda, ale wiesz że jeden policjant interpretuje to logicznie a inny jak zakaz to zakaz i nikogo ma nie być np.w lesie bo tak wprowadzono i koniec. Rozumiem oboztrzenia ale na miłość boską logiki nie widzę, mąż z żoną chodnikiem 2 metry a w domu bara bara?
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: Neo »

Tak czekałem kiedy wirusowy temat zawędruje z FAT tutaj ;)
Najgorsze moim zdaniem jest to, że nawet jak nadejdzie Dzień Powszechnej Wolności i znów będzie można jechać za horyzont, to świat już nie będzie taki sam. Idąc do pracy czy na rower do lasu będę miał z tyłu głowy, że zagrożenie nie zniknie bo tak chce taki czy inny polityk. Będzie nam towarzyszyło jeszcze długo. A kto wie czy za rogiem nie czają się gorsze rzeczy? Których zdążymy doświadczyć my, a nie kolejne pokolenie?

Obrazek
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Kijo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 10.03.2011, 18:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: FG

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: Kijo »

Dobrze powiedziane na to się zanosi. Ale najważniejsze uważać, nie dać się zwariować i robić dalej swoje.
Honda CL 350 / Beta Alp 4.0
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Koronawirus jak ma być dobrze!!!!!!!

Post autor: długi »

NIE WCHODZIĆ DO LASU!!!!!ZARAZICIE DRZEWA I ZWIERZĘTA :lol: :lol: :lol: Jaki kraj,takie zakazy(chore) :thumbsdown:
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości