Fachmani, mechanicy korańska elektryka ma chochlika

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Fachmani, mechanicy korańska elektryka ma chochlika

Post autor: makumba »

Nie wiedziałem gdzie to wkleić i ostatecznie wylądowało tutaj - zależało mi też na frekwencji użytkowników w tym fachmanów, elektryków, mechaników etc. bo ja mam już dość i ręce mi opadają. Chodzi o samochód 4x4 SsangYong Musso 2.9 TD w którym nie działa przełączanie/sterowanie klapką zimno - ciepło i tylko to bo poza tym cały układ ogrzewania wydaje się, że jest ok. Do usług dostęp teraz ograniczony bo sytuacja jest jaka jest. Sam jak dotąd sprawdziłem i podmieniłem metodą prób i błędów chyba wszystko a ten diabeł dalej gdzieś siedzi:

- podmieniłem silniczek od sterowania klapką na inny;
- sprawdziłem obydwa silniczki sterowania klapką "na krótko" - działają;
- podmieniłem drugi panel sterowania nadmuchem;
- sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki;
- jest tam jeszcze taka cygaretka która nie wiem za co odpowiada może moduł, układ sterowania klapkami?

Obrazek


Samochód dosyć egzotyczny a forum rodzime milczy w temacie. Teoretycznie powinno być podobnie jak w innych układach więc może ktoś coś będzie wiedział. Co to może być - jakieś sugestie? Mam schemat w wersji elektronicznej ale niewiele z niego wyczytałem. Szarpałem się z tym przez zimę i przełączałem mechanicznie ręką, teraz nie mogę doprowadzić tego do ładu i już mam dość :banghead: Pomocy!
Ostatnio zmieniony 15.03.2020, 20:07 przez makumba, łącznie zmieniany 2 razy.
xl650v, drz 400
Rafał_93
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 19.05.2019, 08:57
Mój motocykl: XL600V

Re: koreańska elektryka ma chochlika

Post autor: Rafał_93 »

Daj ten schemat, rzucę okiem w wolnej chwili. Może coś wypatrzę. Zawsze na świeżo dobrze spojrzeć.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: koreańska elektryka ma chochlika

Post autor: makumba »

Rafał_93 pisze:Daj ten schemat, rzucę okiem w wolnej chwili. Może coś wypatrzę. Zawsze na świeżo dobrze spojrzeć.
Dzięki, podesłałem pw

ps. da się na forum wstawić pdf jako załącznik?
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Fachmani, mechanicy korańska elektryka ma chochlika

Post autor: makumba »

Wrzuciłem schemat elektryczny online:

https://pdfhost.io/edit?doc=7d7818b9-fa ... 83039926d2

...mam nadzieję, że się wyświetla :egh:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
mapol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 17.11.2014, 22:22
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Fachmani, mechanicy korańska elektryka ma chochlika

Post autor: mapol »

Się wyświetla :grin:
Czy chodzi o dział 5-14 i urządzenia Intake Motor i Mode Motor, które są sterowane A/C Control Panel ?
CRX powinien lepiej ode mnie to ogarnąć, bo ja to ....
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Fachmani, mechanicy korańska elektryka ma chochlika

Post autor: makumba »

mapol pisze:Się wyświetla :grin:
Czy chodzi o dział 5-14 i urządzenia Intake Motor i Mode Motor, które są sterowane A/C Control Panel ?
Myślę, że między innymi i tu może coś nie grać...
mapol pisze: CRX...
A któż to taki?
xl650v, drz 400
Rafał_93
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 19.05.2019, 08:57
Mój motocykl: XL600V

Re: Fachmani, mechanicy korańska elektryka ma chochlika

Post autor: Rafał_93 »

Przepraszam że z takim poślizgiem, ale dom buduję i mam milion innych tematów, dziś dopiero zauważyłem że pisałeś PW.

Temat został rozwiązany?
Jeśli nie to zacząłbym od sprawdzenia ciągłości przewodów między wszystkimi elementami układu, nie pisałeś nic o tym.
Jeśli się okaże że przejście wszędzie jest to będziemy myśleć dalej.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Fachmani, mechanicy korańska elektryka ma chochlika

Post autor: makumba »

Hej, dzięki za zainteresowanie ale temat już ogarnięty. Okazało się, że przyczyną całego defektu był nie tyle koreański inżynier co... polski użytkownik - albo po trochu jednego i drugiego. Otóż przy okazji grzebana w kablach z jakiegoś tam innego powodu spiąłem nieopatrznie dwie wcześniej rozpięte wtyczki (tu mój błąd) które do siebie pasowały mimo, że były od czego innego!!! (i tu już chyba błąd inżyniera). Bo jak się później dowiedziałem wtyczki i gniazda powinny być tak projektowane aby nie pasowały do siebie jeśli są od czego innego. A tu proszę "zagrało" :grin: W efekcie zwarcie paliło sterownik nadmuchu kabiny - to czarne pudełko z pierwszego posta (poszło dwie sztuki) i drenowało akumulator. Zanim się zorientowałem wykończyłem więc ze dwa akumulatory, które przekładałem z mojego innego auta i myślałem, że padają ze starości :banghead: A i zjarało też jeden panel sterowania nadmuchem - ten z pokrętłami i suwakami do regulacji ciepła. Jednak dzięki determinacji w poszukiwaniu chochlika i nieocenionej pomocy kolegi forumowego :cool: wszystko wróciło do normy :ok: Trochę strat, pracy i nerwów było ale suma summarum można powiedzieć, że cenna to lekcja :lol:
xl650v, drz 400
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości