Kredyt samochodowy 4x25%

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: davcio2 »

Niemotocyklowo ale dziwniejsze tematy już tu były :)

W skrócie :
Chciałbym wymienić moje firmowe autko na coś nowego z salonu. Jako że źródło dochodu mam mocno nieregularne stronię od miesięcznych rat. Gdzieś kiedyś wpadła mi w oczy jakaś reklama samochodu w kredytowaniu 4x25%. To byłaby idealna sprawa dla mnie bo dużo prościej byłoby dla mnie w sezonie wydać np 15tyś na pierwszą ratę- wyjechać nowym autem z salonu; a w kolejnych trzech sezonach znowu wywalić po 15 tys. I po trzech latach mam spłacony samochód za 60 tyś nie mając jednocześnie rat w zimie która jest dla mnie przerwą sezonową.
60 tys to kwota za która mógłbym kupić np Dustera ale nie o aucie chciałbym tutaj dyskutować.

Bo problem w tym że NIGDZIE nie umiem teraz znaleźć ofert na takie finansowanie- ani u dealerów ani w bankach. Czy ktoś wie dlaczego jest to tak mało popularne i gdzie można takie finansowanie znaleźć?
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: Paweł »

Nie wyobrażaj sobie, że to takie proste i za darmo 4x25% tzn , że płacisz cene 60000 na 4 raty po 15000. Banki nie dają kredytów za darmo. Kiedyś były takie promocje u dealerów ale koszty bankowe pokrywałeś w prowizji dealera. Wszystko zależy od aktualnych ofert promocyjnych w salonach. Obserwuje się niemniej, że 4x25 wychodzi z ofert, pozostaje 3x33, najczęściej z oprocentowaniem.
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: davcio2 »

Wiem że zawsze jakiś procent musi być ale chodzi mi o sam system spłaty w 4 większych ratach co roku.
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: luk2asz »

Jest kilka ofert jak poszukasz ale tylko u dealerów.
Oddziały detaliczne tego nie proponują
Z reguły nie ma oprocentowania ale jet prowizja bezzwrotna za przyznanie kredytu, rozłożona na raty.
Dla przykładu ( jeden z banków oferujących swoje produkty w salonach)
50/50 prowizja min. 7% oczywiście od pożyczonych pieniędzy czyli , np. 60000 zł , wpłacasz 30000 za rok oddajesz 32100 zł, ubezpieczenie na życie nie obligo
3x33 prowizja min 12% czyli wpłacasz 20000 , za rok oddajesz 22400 i za dwa lata 22400
4x25 to już czasami mają w Renault /Dacia , Hyundai/Kia - musisz szukać - tam prowizja może być mniejsza ale ubezpieczenie na życie obligo
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: jacek79 »

Weź lizing, i zamiast płacić co miesiąc raz na rok zrob wpłatę za 12 miesięcy. A i koszty będziesz miał.



Wysłane Transalpa
Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: davcio2 »

jacek79 pisze:Weź lizing, i zamiast płacić co miesiąc raz na rok zrob wpłatę za 12 miesięcy. A i koszty będziesz miał.
Jacek79 robiłeś tak w praktyce? Bo z tego co ja pytałem nie można nadpłacać leasingu- ale pytałem tylko w jednym miejscu więc nie wymądrzam się :)
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: colles »

davcio2 pisze:
jacek79 pisze:Weź lizing, i zamiast płacić co miesiąc raz na rok zrob wpłatę za 12 miesięcy. A i koszty będziesz miał.
Jacek79 robiłeś tak w praktyce? Bo z tego co ja pytałem nie można nadpłacać leasingu- ale pytałem tylko w jednym miejscu więc nie wymądrzam się :)
Możesz nadpłacić leasing ale zmniejszy Ci się jedynie saldo przez co też obniży rata. Ja osobiście nie spotkałem się opcją nadpłaty leasingu np na 10 rat do przodu :)
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: davcio2 »

Z tego co mi powiedział jeden „agent” za takie nadpłaty mógłbym jeszcze mieć dodatkowa opłatę za „zmianę harmonogramu spłat” więc średnio opłacalny interes :/
Dlatego pytałem Jacek czy robiłeś tak w praktyce czy to tylko taka myśl ?
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: jacek79 »

Taka myśl, w nawiązaniu do spłaty kredytu.

jak z kredytem robiłem nadpłatę to za kazdym razem musiałem pisać pismo o wcześniejszą spłatę bo inaczej pieniądze leżały i czekały jakby w kolejce i byly pobierane przez bank z konta technicznego zgodnie z harmonogramem.


Wysłane Transalpa
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: luk2asz »

jacek79 pisze:Taka myśl, w nawiązaniu do spłaty kredytu.

jak z kredytem robiłem nadpłatę to za kazdym razem musiałem pisać pismo o wcześniejszą spłatę bo inaczej pieniądze leżały i czekały jakby w kolejce i byly pobierane przez bank z konta technicznego zgodnie z harmonogramem.
Wysłane Transalpa
davcio2 pisze:Z tego co mi powiedział jeden „agent” za takie nadpłaty mógłbym jeszcze mieć dodatkowa opłatę za „zmianę harmonogramu spłat” więc średnio opłacalny interes :/
Dlatego pytałem Jacek czy robiłeś tak w praktyce czy to tylko taka myśl ?
Jacek 79 - z kredytem jest inaczej niż z leasingiem , inaczej jeszcze z kredytem na potrzeby własne ( osoba fizyczna kredyt konsumencki), a kredytem na firmę
davcio - możesz robić nadpłaty, zmieniać harmonogram - wiąże się z opłatą ( różne ceny , faktura vat na to jest, więc w koszty idzie) nawet ponad 500 netto. Ale nie zwalnia Cię to od płacenia rat miesięcznych. Niektóre firmy leasingowe oferują harmonogram z jedną większa ratą w roku ale co miesiąc i tak płacisz. Zrób sobie najdłuższy leasing z dużą wpłatą i dużym wykupem, Spowoduje to mała ratę , wtedy raz w roku proś o aneks , rób nadpłatę i automatycznie spadnie ci miesięczna rata.
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Kredyt samochodowy 4x25%

Post autor: jacek79 »

Albo otwórz drugie konto, zrób tam duży przelew, ustaw automatyczna spłatę (bank sam bedzie pobieral pieniądze na rzadanie lizingu)


Wysłane Transalpa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości