Koniec zniżek OC dla klasyków.

poza dwoma kółkami
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Sylwek »

Źle się dzieje :thumbsdown:

https://spidersweb.pl/autoblog/koniec-z ... sykow-pzu/

Zbyt duża popularność? PZU szuka kasy, nie tam, gdzie trzeba?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Artek »

Wczoraj pani mi jeszcze proponowła zniżki za wiek...widać bardzo szybko tą nowelę PZU wprowadza, skoro agent tego nie wie.
Dominator.
Awatar użytkownika
ajzol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 121
Rejestracja: 07.08.2017, 17:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: ajzol »

To było do przewidzenia...

Na Retro Motor Show w Poznaniu, rozmawiałem z ludźmi z PZM i powiedzieli, że to się PZU opłaca bo ponad dwadzieścia tysięcy polis jest zawartych w ramach współpracy z Klub SOS PZM.
Teraz gdy ta opcja upadnie wiara się wypnie na PZU i pójdzie tam gdzie najtaniej. Pewnie z góry był nacisk żeby starych, nieekologicznych "trupów" nie promować.
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: mariusz1970 »

Wydaje mi się, że tu chodzi o rejestrację pojazdów z przebiegiem 25 lat.... passaty, golfy, tico itp. Te auta z kasykami nie wiele mają wspólnego(są wśród nich klasyki, ale to białe kruki). A przepis tego nie stanowi. Skończone 25 lat, tyle.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Artek »

Ale...coś wspomniała o jakiejś dużej rewolucji w sposobie obliczania zniżek OC. System, który teraz funkcjonuje na naszym rynku motoryzacyjnym jest bardzo archaiczny w stosunku do postępu technicznego...(ubezpieczenie zależne od pojemności silnika).
Może jest to tylko jeden z klocków układanki. :niewiem: Jak mawiali starożytni Rzymianie: Time will show.
Dominator.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: wilq.bb »

Jedno jest pewne... taniej to już było :thumbsdown:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: tomekpe »

Panowie, a dziwi Was to, tak serio?

Polak to spryciarz (żeby nie napisać 'cwaniak') i jak może taniej, to korzysta, często naginając zasady. A rzadko kiedy stare auto to klasyk, najczęściej to po prostu stare auto, często może być w gorszym stanie technicznym, po cholerę firma ma brać na siebie ryzyko z powodu jakichś zaszłości rodem z PRL?

Kiedyś auta z trudem dożywały tego wieku - teraz znalezienie losowego auta na chodzie sprzed 1993 nie powinno być problemem. A że na zmianie obrywają rykoszetem ci, którzy serio mają klasyki - powinni dziękować tym, którzy korzystali w nadmiarze.

Widocznie ktoś policzył szkodowość z tego segmentu polis, albo i samo ryzyko wystąpienia takich szkód.
Awatar użytkownika
Fihu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 330
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Fihu »

Wystarczyło podnieść wiek auta o 10 lat, czyli 35lat ... i już.
Ale faktycznie, pewnie naciski z góry
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Sylwek »

tomekpe pisze:Panowie, a dziwi Was to, tak serio?

Polak to spryciarz (żeby nie napisać 'cwaniak') i jak może taniej, to korzysta, często naginając zasady. A rzadko kiedy stare auto to klasyk, najczęściej to po prostu stare auto, często może być w gorszym stanie technicznym,
Nie, nie dziwi.
Co roku, opłacając moje dwa klasyczne auta i stado motocykli, zastanawiałem się, jak długo jeszcze będę korzystał z tego dobrodziejstwa.
Co roku, coraz więcej osób czyniło podobnie, a część z nich, to byli po prostu dorzynacze przysłowiowych Astr czy Passatów "w tedeiku i kombiaku".

Coraz więcej konserwatorów, odrzuca wnioski o rejestrację pojazdów mających 25 lat (lub nawet mniej, jako youngtimery) na tzw. żółte blachy, poniekąd słusznie wskazując dość duże nasycenie pojazdami popularnymi. Obecnie środowiska automobilowe, w rozmowach z rządzącymi, chcą zachować dotychczasowe, niezłe rozwiązania prawne, godząc się na przesunięcie cezury czasowej dla zabytków na 30 lat. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo mamy rok wyborczy, a temat nie jest specjalnie nośny, medialny. Do tego dochodzi nagonka na diesle i szerzej na stare graty. Może PZM się obudzi?

Moim zdaniem, do niezłego w sumie prawa, dot. klasyków i zabytków, brakuje nam systemowych rozwiązań dot. ubezpieczeń, jak to jest chociażby w Austrii czy Niemczech. Wiek 20- 30 lat to dla aut swoista przechowalnia jeszcze nie klasyków, a jeszcze jeżdżących, na potencjalnie, nieźle zachowane i dobrze rokujące.
Każdy zabytek kiedyś był nowy :smile: .
jarson
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 04.07.2009, 10:46
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Poznań

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: jarson »

Ja już dojrzałem do decyzji żeby swojego Fiata 125p zarejestrować na żółte tablice. Ostatnio OC zapłaciłem 550 zł/rok. Za 850 zł mam ogarnięte żółte blachy. Odchodzą przeglądy techniczne, zrobiłem tak z SHL-ką i nie żałuję.
RD07
SHL M11
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Toma2 »

Trzymam kciuki za PZM - mają walczyć, mają o co - gdzieś mi się obiło o uszy, że około 20 000 kart członkowskich jest wydanych tylko i wyłącznie w celu otrzymania zniżki na OC w PZU.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: tomekpe »

A nie masz wrażenia, że to właśnie patologia? Mam na myśli bycie członkiem PZM dla zniżek? Powinni przetrzebić towarzystwo o te jednostki, które mają stare auta, a nie zabytki i youngtimery.

Pomysł ze zwiększeniem wieku jest fajny.. ale jako posiadacz starej Corolli pewnie wolałbym docelowo jakieś rozwiązania w postaci wyróżnienia w przepisach dodatkowej kategorii 'lżejszej' od żółtych tablic, ale pozwalającej odróżnić kolekcjonerów i miłośników starszej motoryzacji od oszczędnych i przedsiębiorczych posiadaczy zwykłych rzęchów.

Moje auto raczej nigdy klasykiem nie zostanie, natomiast byłbym sobie w stanie wyobrazić, że dożyje wieku 25 lat, bo jest po prostu bezawaryjne i jedyne zagrożenie to rdza. I zdecydowanie nie powinno zasługiwać z tego powodu na jakiekolwiek zniżki.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Next22 »

tomekpe pisze:Panowie, a dziwi Was to, tak serio?

Polak to spryciarz (żeby nie napisać 'cwaniak') i jak może taniej, to korzysta, często naginając zasady. A rzadko kiedy stare auto to klasyk, najczęściej to po prostu stare auto, często może być w gorszym stanie technicznym, po cholerę firma ma brać na siebie ryzyko z powodu jakichś zaszłości rodem z PRL?

.
Coraz częściej czuję się jak BARAN do strzyżenia w tym Kraju :swieczki: :swieczki: :swieczki: a nie cwaniak.
K...a mać czemu mam płacić za coś z czego nie korzystam ? Płacę tym złodziją z PZU za dwa motocykle którymi 3 lata nie wyjechałem z garażu .
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Toma2 »

Czy to patologia, to nie wiem, - wierzę, że większa część tej grupy to petrolheadzi, którzy kochają starą (?) motoryzację. Swoje saaby 900 i celiki i afryki rd03 :thumbsup:
A jeżeli ktoś inny może skorzystać z możliwości posiadania tańszego OC, bo np. jeździ do pracy 30to letnią micrą, gdzie zarabia najniższą krajową, to ja się tylko mogę cieszyć, że jest taka opcja i szkoda, że pewnie dopiero teraz spora grupa takich osób dopiero teraz dowiedziała się o PZM, karcie członkowskiej i zniżce 70% na OC.
Nic też nie mam do młodzieży w zgruzowanych e36 dających w palnik na przycmentarnych parkingach i płacących niższą składkę OC :wink:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: tomekpe »

Toma2 pisze:Czy to patologia, to nie wiem, - wierzę, że większa część tej grupy to petrolheadzi, którzy kochają starą (?) motoryzację. Swoje saaby 900 i celiki i afryki rd03 :thumbsup:
A jeżeli ktoś inny może skorzystać z możliwości posiadania tańszego OC, bo np. jeździ do pracy 30to letnią micrą, gdzie zarabia najniższą krajową, to ja się tylko mogę cieszyć, że jest taka opcja i szkoda, że pewnie dopiero teraz spora grupa takich osób dopiero teraz dowiedziała się o PZM, karcie członkowskiej i zniżce 70% na OC.
Nic też nie mam do młodzieży w zgruzowanych e36 dających w palnik na przycmentarnych parkingach i płacących niższą składkę OC :wink:
To przeczytaj sobie ten artykuł, o proszę, dość ciekawa informacja:

http://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wi ... ocid=ientp

Prawda jak zwykle jest "trochę" gdzie indziej.

Skrót zawartości artykułu dla nie lubiących linków spoza forum - SOS PZM to komercyjna firma, która postanowiła podpiąć się się pod zniżkę w PZU i klepiąc kasę zniszczyła fajną, przez lata wypracowaną ideę.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: tomekpe »

Next22 pisze:
tomekpe pisze:Panowie, a dziwi Was to, tak serio?

Polak to spryciarz (żeby nie napisać 'cwaniak') i jak może taniej, to korzysta, często naginając zasady. A rzadko kiedy stare auto to klasyk, najczęściej to po prostu stare auto, często może być w gorszym stanie technicznym, po cholerę firma ma brać na siebie ryzyko z powodu jakichś zaszłości rodem z PRL?

.
Coraz częściej czuję się jak BARAN do strzyżenia w tym Kraju :swieczki: :swieczki: :swieczki: a nie cwaniak.
K...a mać czemu mam płacić za coś z czego nie korzystam ? Płacę tym złodziją z PZU za dwa motocykle którymi 3 lata nie wyjechałem z garażu .
Przykre jest to, jak bardzo nie rozumiesz sytuacji. Możesz oczywiście narzekać, ale póki co jest obowiązek posiadania ubezpieczenia OC na każdy zarejestrowany pojazd i nie pochodzi on od PZU.

Tylko, że:
- po pierwsze PZU nie ma z tym obowiązkiem nic wspólnego, jak Cię denerwują "złodzieje", kup gdzie indziej.
- po drugie, ja osobiście popieram ten obowiązek posiadania OC - mnóstwo "oszczędnych" osób jeździłoby bez OC, a tym uczciwym docelowo koszmarnie wzrosłyby koszty polis - ze względu na konieczność opłacania z UFG szkód nieubezpieczonych.
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Toma2 »

Mimo wszystko zostanę przy swoim zdaniu nt. kart członkowskich w PZM - jeżeli 1 na 100 "gieroji ortalionu" (przy okazji, świetnie napisany artykuł...) zgłębił stronę PZM i pojechał na jakiś OES rozwieszać taśmy w niebezpiecznych miejscach, a inny dzięki szaleństwom w "25-letnim BMW z obciętymi sprężynami i zaspawanym mostem" nauczył się prowadzić auto w poślizgu na tym rondzie i być może w trudnej sytuacji drogowej uniknął dzięki temu czołówki z moją rodziną, to ja jestem szczęśliwy i mogę dalej żyć sobie spokojnie płacąc OC tam gdzie jest najtaniej :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: tomekpe »

Toma2 pisze:Mimo wszystko zostanę przy swoim zdaniu nt. kart członkowskich w PZM - jeżeli 1 na 100 "gieroji ortalionu" (przy okazji, świetnie napisany artykuł...) zgłębił stronę PZM i pojechał na jakiś OES rozwieszać taśmy w niebezpiecznych miejscach, a inny dzięki szaleństwom w "25-letnim BMW z obciętymi sprężynami i zaspawanym mostem" nauczył się prowadzić auto w poślizgu na tym rondzie i być może w trudnej sytuacji drogowej uniknął dzięki temu czołówki z moją rodziną, to ja jestem szczęśliwy i mogę dalej żyć sobie spokojnie płacąc OC tam gdzie jest najtaniej :)
Toma, masz rację. Popularyzacja "normalnej" motoryzacji jest trudna.

Ale o ile ten artykuł jest prawdziwy, to wychodzi na to, że ktoś zepsuł ważną dla wielu posiadaczy youngtimerów zniżkę sprzedając na lewo i prawo "lipne" assistance li i tylko w celu oszczędzania na kosztach OC. Dość przykra wizja.
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: mishieck »

Wg komunikatu PZU będą honorowane dotychczasowe zniżki przy wznowieniu ubezpieczenie. Nowe umowy wg nowym warunków.

https://spidersweb.pl/autoblog/zmiany-w ... ystko-pzu/
Awatar użytkownika
Fihu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 330
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Koniec zniżek OC dla klasyków.

Post autor: Fihu »

mishieck pisze:Wg komunikatu PZU będą honorowane dotychczasowe zniżki przy wznowieniu ubezpieczenie. Nowe umowy wg nowym warunków.

https://spidersweb.pl/autoblog/zmiany-w ... ystko-pzu/
Teraz niech mnie pocałują w nos! Stracili klienta, pójdę gdzie indziej bo niesmak pozostał!

PS: Żartuje :lol:
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość