Monitoring zewnętrzego obiektu - ktoś sie tym zamuje?

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Monitoring zewnętrzego obiektu - ktoś sie tym zamuje?

Post autor: wilq.bb »

Obiecałem pomóc znajomemu i poległem trochę :mouthshut: Sprawa wygląda tak: Jest sobie domek letniskowy - obok domku (czytaj źródła prądu) jakieś 50 metrów dalej chcemy założyć kamerę, która ma nam umożliwić podgląd na nasz domek z przyległościami. Problemem jest tak, że nie ma tam stałego łącza więc coś z modułem gsm nam trzeba - albo jakieś inne opcje (jakie nie wiem)
Nie zależy nam na ciągłym podglądzie tylko - odpalam sobie apkę w telefonie czy na PC i widzę jaką pogodę mam tam za oknem - tzn czy wieje pada ect (mamy rękaw lotniczy na widoku) Tylko tyle i aż tyle
Ktoś cos podpowie?
Dla podpowiadacza, którego pomysł zostanie wykorzystany przewidziana jest nagroda :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
aceventura
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 08.11.2015, 22:13
Mój motocykl: XL700V

Re: Monitoring zewnętrzego obiektu - ktoś sie tym zamuje?

Post autor: aceventura »

Wystarczy kamerka (lub więcej) podłączone do rejestratora (kabel koncentryczny) i do tego modem LTE na USB :)

może być np. taki rejestrator:https://www.eltrox.pl/rejestrator-5w1-k ... 18uvr.html
Można skonfigurować na dostęp przez sieć do podglądu na żywo, odtwarzania nagrań itd.

Do tego takie kamerki:
https://www.eltrox.pl/kamera-4w1-kenik- ... bg-ii.html
i do amatorskich zastosowań jest to wystarczający sprzęt (a mówię jako amator :) )


[edit2]: dodam, że rejestrator nie musi być 8-mio kanałowy - może być na 4 kamery. Wkleiłem 8 bo sam takiego używam i mam przetestowane działanie modemu USB na nim. Działał super, chociaż rejestratorowi nie służyły przerwy w zasilaniu (a podczas budowy korki czasem strzelały i te przerwy były) - wtedy nie zawsze sam się łączył - potrzebny był restart. Przy normalnym zasilaniu problem nie występował i podgląd był na żądanie :)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Monitoring zewnętrzego obiektu - ktoś sie tym zamuje?

Post autor: maju »

Jeśli już zakupy w tej firmie to raczej Dahua, a nie Kenik
Dahua to lepsza firma, jest to prawdziwy producent urządzeń firmowanych logiem BCS.

Rejestartor nie jest potrzebny dla 1 kamery.
Wystarczy taka kamera + karta pamięci SD (jeśli chcemy nagrywać)
https://www.eltrox.pl/kamera-ip-dahua-d ... 20s-w.html
Minus kamer tej klasy to stała ogniskowa kamery, szerokokątna- kąt widzenia ok 90 stopni, więc wszystko co jest daleko jest małe na ekranie.
Są też wersje z lepszą rozdzielczością.

Jeśłi ma być dostęp przez internet to trzeba ją podłączyć do jakiegoś rutera - przez WiFi albo kabelek RJ45.
Stały IP nie jest potrzebny.
Podgląd przez aplikację gDMSS (dla android).
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Monitoring zewnętrzego obiektu - ktoś sie tym zamuje?

Post autor: wilq.bb »

Dzięki Wam - so far.
Maju twoja opcja wygrywa - przejdę się do eltrox-u bo ich sklep mam nie daleko - może cośik doradzą jeszcze.
ALe za 300 rozsądna opcja.

Obiecana nagroda - jak byś się krecił kiedyś w przyszłym sezonie w okolicy jeziora Żywieckiego to zapraszam na wspólne popływanie katamaranem - do wyboru hobbie cat 16, hobbie cat 17 lub topcat K2. Termin do ustalenia na PW
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości