4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

poza dwoma kółkami
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

Zanabyłem karakana - Terracana, 2003 rok, 29 CRDI 150 KM, 4x4 po lekkim lifcie (zawieszenie, koła itp). Zdjęć mało bo to świeży zakup ale już były pierwsze błota i piachy i jest doooobrze :ok:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: bartekk »

Noooo cacy.
Po cichu obstawiałem LR discovery...
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

bartekk pisze:Noooo cacy.
Po cichu obstawiałem LR discovery...
Był wśród pierwszej 3 i to nawet liderem dopóki nie natrafiłem na wątek o Terracanach i nie zobaczyłem ich w akcji a później na żywo...to musiało się tak skończyć :wink:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

Terracan jest spoko :thumbsup: A brałeś może pod uwagę takie autko jak Hyundai Galloper?
xl650v, drz 400
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

tramp_xlv pisze:Terracan jest spoko :thumbsup: A brałeś może pod uwagę takie autko jak Hyundai Galloper?
Brałem brałem bo jeszcze 2 miesiące temu nawet nie wiedziałem o istnieniu Terracana jako modelu :grin:

Poczytałem jednak (prawie prace doktorską napisałem) i Terracan jest...bardziej dopracowanym Galloperem :wink: Według użytkowników Terracanów jest dużo praktyczniejszy, lepiej wykonany...no ale mnei przekonała cena/dostępność części/akcesoriów/możliwości terenowe i wielkość.

Masz Gallopera?
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: LUK76 »

Noooo pięknie. To teraz zabawa całą rodziną. Super zabawy życzę :grin:
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

Dzięki - właśnie taki mam plan, aby w błoto zabrać najbliższych (jakkolwiek to nie brzmi :haha: ) :thumbsup:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

mirkoslawski pisze: Masz Gallopera?
Jeszcze nie ale ostatnio jak go oglądałem to do mnie "przemówił", wiesz podoba mi się ta druga dźwignia - taki stricte terenowy i mechaniczny sposób przełączania napędów. Nie wiem co będzie jak zobaczę Terracana :mouthshut: Ogólnie chcę mieć coś takiego w celach trochę zawodowych, trochę prywatnych. Notabene niedawno omal nie kupiłem Honkera i to chyba w Twoich stronach :smile:

ps. w czym Terracan jest lepszy i (ewentualnie) gorszy od Gallopera bo z tego co piszesz to liznąłeś trochę tego tematu?
xl650v, drz 400
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

tramp_xlv pisze:
mirkoslawski pisze: Masz Gallopera?
Jeszcze nie ale ostatnio jak go oglądałem to do mnie "przemówił", wiesz podoba mi się ta druga dźwignia - taki stricte terenowy i mechaniczny sposób przełączania napędów. Nie wiem co będzie jak zobaczę Terracana :mouthshut: Ogólnie chcę mieć coś takiego w celach trochę zawodowych, trochę prywatnych. Notabene niedawno omal nie kupiłem Honkera i to chyba w Twoich stronach :smile:

ps. w czym Terracan jest lepszy i (ewentualnie) gorszy od Gallopera bo z tego co piszesz to liznąłeś trochę tego tematu?
To zależy która wersja z którą pójdą do porównywarki...ja mam CRDI 2.9 l 150 - właściwie silnik nie do zajechania. Wtryski padną jeśli nie dba się o świeżość filtra paliwa, może pojawić się nieszczelność pod pokrywą zaworów i tyle z przypadłości terracana w sensie jego "furii".

Z tego co wyczytałem to główne różnice (ogólnie) to:
1) Terracan jest nowocześniejszy i lepiej wykonany (jakość materiałów i ich spasowanie)
2) T. mniej rdzewieje
3) Mocniejsze jednostki i z tego co wyczytałem, bardziej żywotne

Generalnie części i akcesoriów opór. Gallopery też mnie kręcą ale karakan bardziej mnie przekonał właśnie tym o czym napisałem - moim zdaniem obydwa są warte obejrzenia i co najmniej jazdy próbnej :thumbsup:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

mirkoslawski pisze:...ja mam CRDI 2.9 l 150 - właściwie silnik nie do zajechania. Wtryski padną jeśli nie dba się o świeżość filtra paliwa...
Właśnie tam są wtryski czy pompowtryski - bo jeśli te drugie i padną to chyba niełatwa i zarazem nie tania robota :egh: A wynalazki typu sprzęgło dwumasowe i DPF?
xl650v, drz 400
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

tramp_xlv pisze:
mirkoslawski pisze:...ja mam CRDI 2.9 l 150 - właściwie silnik nie do zajechania. Wtryski padną jeśli nie dba się o świeżość filtra paliwa...
A właśnie tam są wtryski czy pompowtryski - bo jeśli te drugie i padną to chyba niełatwa i zarazem nie tania robota :egh:
Pompa (nowa) około 900 PLN, wtryski około 1200 PLN, robocizna - zależy ;) Generalnie nie ma tragedii biorąc pod uwagę, że coś takiego robi sie raz na...całe życie z samochodem :wink: Zresztą - remont pieca a TA czy AT podobnie wychpdzi :lol:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

U Ciebie napędy 2H, 4H, 4L przełącza się pokrętłem czy odbywa się to automatycznie - bo z tego co słyszałem jest to zależne od wersji :egh:

coś takiego: http://terracan.pl/4x4_fab.html
xl650v, drz 400
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

tramp_xlv pisze:U Ciebie napędy 2H, 4H, 4L przełącza się pokrętłem czy odbywa się to automatycznie - bo z tego co słyszałem jest to zależne od wersji :egh:

coś takiego: http://terracan.pl/4x4_fab.html
U mnie jest ręczne sterowanie napędami (pokrętło) i rzeczywiście, zależy od wersji.
Ja mam wersje bez dwumasy - ale za to jedna z droższych części wyeliminowana :thumbsup:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

Hmm idzie to po czymś poznać tzn. obecność dwumasy bądź jej brak, a jak z DPF?
xl650v, drz 400
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

tramp_xlv pisze:Hmm idzie to po czymś poznać tzn. obecność dwumasy bądź jej brak, a jak z DPF?
Aż tak bardzo to się nie doktoryzowałem :lol: W takim razie tylko licencjat zrobiłem ;)

Filtra cząstek u mnie nie ma bo podobnie jak z dwumasą (tak mi się coś kołacze) w wersjach 2.5 l i 2.9 CRDI ale produkcji przed chyba 11.2003 nie było ani DPF ani koła dwumasowego ale qwa nie jestem pewien :egh:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

Przypuszczam, że ten 2.5 to pewnie z Gallopera a jeśli tak to na Terracana byłby chyba słabawy. Ogólnie dobrze byłoby utrafić coś bez tych dodatkowych pierdół typu dwumas, DPF itp. dlatego dopytywałem. Dzięki Mirko za odpowiedzi :thanks: Nie ma to jak informacje z pierwszej ręki :thumbsup:
xl650v, drz 400
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: mirkoslawski »

tramp_xlv pisze:Przypuszczam, że ten 2.5 to pewnie z Gallopera a jeśli tak to na Terracana byłby chyba słabawy. Ogólnie dobrze byłoby utrafić coś bez tych dodatkowych pierdół typu dwumas, DPF itp. dlatego dopytywałem. Dzięki Mirko za odpowiedzi :thanks: Nie ma to jak informacje z pierwszej ręki :thumbsup:
2.5 l to silnik 1:1 z Gallopera (100 KM) i rzeczywiście, jak dla Terracana to podobno słabo...150 KM i 330 Nm a z reduktorem około 640 Nm (u mnie) już jest dobrze.

Posprawdzać sobie jeszcze musisz bo ze mnie specjalista żaden :blush: ale jeśli tylko będę umiał to odpowiem na każde pytanie (choćby "nie wiem" :grin: ) :thumbsup:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

Hej Mirko podpowiedz proszę przyjacielu na co zwrócić uwagę przy zakupie bo wybieram się na oględziny. Pzdr!
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: meny72 »

Przed zakupem swojego ,,karakana" korzystalem z tego http://www.terracan.pl/index.php?sid=2a ... 8189b5f021 a tak na szybko to terracan ma 2 furie wtryski i uszczelka pod glowica przy przebiegu w okolicach 200000 km. Udanego zakupu :thumbsup:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

meny72 pisze: ...terracan ma 2 furie wtryski i uszczelka pod glowica przy przebiegu w okolicach 200000 km. Udanego zakupu :thumbsup:
Obligatoryjnie się tak dzieje, Ciebie też to spotkało, czy Ci się udało? Z tego co poczytałem na forum to jednak sporo takich przypadków :egh:
xl650v, drz 400
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości