4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: meny72 »

Obligatoryjnie się tak dzieje, Ciebie też to spotkało, czy Ci się udało? Z tego co poczytałem na forum to jednak sporo takich przypadków :egh:[/quote]



Mam karakana dopiero 3mies. Sprzedajacy (starszy Pan rolnik) zapewnial ze wtryski po naprawie i sprzęgło wymienione ale dokumentów nie widzialem narazie z ukladem paliwowym nie ma żadnych problemów zero dymu pali bdb. Ale do wymiany wszystkie filtry,plyny,oleje,amory,tarcze hamulcowe koncowki,swoznie rozrząd itd...do wiosny ogarne temat,odpada robocizna co nie co potrafię pogrzebac...
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

Czyli generalnie spoko u Ciebie i wtryski robione - z nimi jednak jest coś na rzeczy, że padają a koszt regeneracji pewnie ze dwa tysiące wyniesie. No nic w sobotę będę oglądał z defektów to tyle wiem, że przednia szyba pęknięta. Ogólnie gościu mówi, że wszystko sprawne i nie chce drogo coś koło 9-10 tyś. Widzisz żebyś Ty bliżej był to już bym Cię zgarną na oględziny :cool: i może byłoby co opijać :impreza:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: meny72 »

makumba pisze:Czyli generalnie spoko u Ciebie i wtryski robione - z nimi jednak jest coś na rzeczy, że padają a koszt regeneracji pewnie ze dwa tysiące wyniesie. No nic w sobotę będę oglądał z defektów to tyle wiem, że przednia szyba pęknięta. Ogólnie gościu mówi, że wszystko sprawne i nie chce drogo coś koło 9-10 tyś. Widzisz żebyś Ty bliżej był to już bym Cię zgarną na oględziny :cool: i może byłoby co opijać :impreza:
Obejrzałem kilka w cenie 15-17 kafla przy tym zakupionym jest najmniej pracy. Podczas jazdy probnej ,, jezeli ogladasz w manualu" 3 bieg i gaz do obucha, nie ma prawa zapalic sie check na desce,no i spójrz tez czy nie kopci oczywiscie po rozgrzaniu
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

Byłem widziałem ale to zagadka poprzedni właściciel nie żyje obecny nie wiele wie, w sumie nic nie wie. Z wstępnych oględzin:

- olej w zbiorniczku wyrównawczym - zakładam defekt uszczelnienia pomiędzy filtrem a chłodnicą oleju, mniejszy problem to niż uszczelka pod głowicą a objawów uszkodzenia jej brak;
- kontrolka CHECK nie zapala się w ogóle pewnie odpięta bo się włączała;
- filtr paliwa inny adaptowany, spuściłem z niego ze 200 ml wody :omg:
- silnik odpala dobrze i równo pracuje przy 3000 obr. i więcej puszcza dyma ale nie tragicznego;
- nie wiem jak pracuje podczas jazdy bo rata OC się skończyła i nie było jak jechać;
- cieknie gdzieś po silniku jakby z uszczelki pokrywy zaworów :niewiem:
- na dzień dobry wymiana szyby przedniej z powodu pęknięcia.

W wersji optymistycznej może się okazać, że to tylko uszczelnienie filtra z chłodnicą oleju i wyciek z pokrywy zaworów, może być także często opisywany standard w Terracanach tj. uszczelka pod głowicą wtryskiwacze i pompa - jest ryzyko jest zabawa :grin: Gościu już zszedł z ceny i myślę, że za 8 tyś. by oddał ale ja mimo to nie wiem czy się w to pchać :niewiem:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: meny72 »

Ja bym odpuścił...
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: 4 koła do błota - się pochwalić chcę ;)

Post autor: makumba »

Chyba masz rację :egh:
xl650v, drz 400
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość