Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: wilczek »

Forum jeepa- największe , wszystkie modele. Masa info tech , zmot itp itd. Prawdopodobnie bez szans na odzyskanie forum, a jeśli wogole coś się uda, to w mocno okrojonym wymiarze... Tej samej nocy były identyczne problemy z napisaniem postu na naszym forum i wyświetlał się dokładnie taki sam komunikat, że z powodu zmian wprowadzonych przez adm strony , user nie ma dostępu do info forum . Esem z Wojtekk , dowiedziałem się ze żadnych zmian nie zapowiadano. Po kilku minutach tu wszystko wróciło do normy , a forum jeepa zniknęło... oby już tu nie wrócili ...
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: KubaMoto »

Ciekawe jakie dane zebrali z tego forum, ludzie w profilu umieszczają dużo info o sobie :cool:
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: Neo »

Od "wieków" jest jedna, sprawdzona i pewna rada: kopie zapasowe, byle zweryfikowane i aktualne. Procedura odtwarzania również powinna być okresowo próbnie przeprowadzana.
Kwestia wrzucania bezmyślnie własnych, wrażliwych danych do sieci to całkiem osobny problem, zwykle szeroko i powszechnie lekceważony.
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: HarryLey4x4 »

szkoda.
Jeśłi chodzi o jeep - org - pl , to wiele lat byłem jego uczestnikiem. Moc informacji, ale też fajni ludzie. Szkoda, że mają problem. Na szczęście jest kilku maniaków, tylko trzeba wiedzieć do kogo się odezwać, ktzy mają pochowane wszystkie zawarte tam informacje, przynajmniej te zbiorcze .
Najgorzej,że wiele wspomnień było tam zapisanych i ludzkich relacji. A to jeśli nie przetrwało w REALu , jest nie do odtworzenia. :sad:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: grad74 »

Ale po co w ogóle coś takiego robić? Jakie dane tzw "wrażliwe" mogły by być dla kogoś aż tak cenne by je stamtąd wyciągać? Sa znacznie prostsze sposoby na ich prawie legalne pozyskanie. Chyba że to było zrobione przez kogoś dla tzw "fanu - na rozprostowanie kości" :niewiem: . Aż strach pomyśleć co by było jakby nasze forum wypierdzielili w kosmos brrrr..... Ale wiem jedno to forum żyje i jest aktywne ze względu na świetnych ludzi na nim, tu się ciągle coś dzieje (są fora na których cisza jak na prerii i tylko szum wiatru i szkielet zdechłej krowy leży :lol: ) i podejrzewam że gdyby (trzy razy: tfujć , tfujć, tfujć przez lewe ramię) cuś to i tak odrodziło by się . A hakerom :fuck: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: wilczek »

Forum na pewno się odrodzi , teraz starają się odzyskać adres itp i jak najwiecej zawartości . Jeśli nie ... to wszystko od nowa ... i tam i tu, w tym samym czasie były takie same komunikaty. Tyle , że tu odpuścili lub się nie udało / nie chcieli. Tam padło wszystko. To była kopalnia wiedzy o autach, próbach modyfikacji
( udanych i nie) , relacje z wypraw itp itd...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: Kristobal »

No to chyba co jakieś pół roku są robione zrzuty zapasowe ??
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: uosiu »

Kristobal pisze:No to chyba co jakieś pół roku są robione zrzuty zapasowe ??
Co pół roku? Raz dziennie powinny być robione a następnie zaciągane przez mechanizm backupu z serwera, gdzie jest forum (tak, ma też znaczenie kierunek przepływu danych)
Awatar użytkownika
cb750
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 06.06.2016, 10:04
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: cb750 »

To może czas w końcu na SSL (HTTPS/zielona kłódeczka przed adresem dla niewtajemniczonych). Wszystkie hasła wklepywane przy logowaniu wędrują w postaci zwykłego tekstu, więc dla kogoś kto ma odrobinę oleju w głowie jest to łatwe do przechwycenia. Mając login i hasło danego użytkownia można bardzo łatwo wypróbować je do zalogowania się w.... banku/innym forum itp. itd.
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zhakowano i zablokowano bardzo duże forum...

Post autor: uosiu »

cb750 pisze:To może czas w końcu na SSL (HTTPS/zielona kłódeczka przed adresem dla niewtajemniczonych). Wszystkie hasła wklepywane przy logowaniu wędrują w postaci zwykłego tekstu, więc dla kogoś kto ma odrobinę oleju w głowie jest to łatwe do przechwycenia. Mając login i hasło danego użytkownia można bardzo łatwo wypróbować je do zalogowania się w.... banku/innym forum itp. itd.
Masz rację, ale temat SSL poruszałem ponad rok temu, bez odzewu.

Poza tym, samo SSL nie rozwiąże problemu. Możesz zamknąć jedną furtkę a reszta płotu dziurawa.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość