Motocykle w Marszu o Godność Kongresu Zdrowia Psychicznego

poza dwoma kółkami
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Motocykle w Marszu o Godność Kongresu Zdrowia Psychicznego

Post autor: przemo77390 »

Witam,

Drodzy motocykliści i motocyklistki zwracam się do was z prośbą jeżeli ktoś może i ma chęć o wsparcie w postaci pojawienia się na motocyklach 8 maja godz. 17:45 (ew. zbiórka) pod Pałacu Kultury i Nauki aby stamtąd zanieść Manifest do Ministerstwa Zdrowia. Marsz będzie trwał od 18:00 do godz. 19.

Chodziłoby o pomoc w nagłośnieniu tego bardzo ważnego dla (prawie całego) społeczeństwa wydarzenia - Marszu o Godność będącego elementem Kongresu Zdrowia Psychicznego poprzez udział w wydarzeniu jako przejazd kolumny Motocyklistów.

Krótka informacja nt. idei całego przedsięwzięcia:
Fundacja eFKropka organizuje 8 maja pierwszy w Polsce Kongres Zdrowia Psychicznego. Ma on na celu spowodowanie żeby rządzący wreszcie przeprowadzili reformę archaicznego systemu opieki psychiatrycznej. Ideą Kongresu jest także walka ze stygmatyzacją i wykluczeniem dotykającym osoby po kryzysie psychicznym. Osoby te, a to już co trzecia w osoba w Polsce, zasługują na możliwość funkcjonowania w społeczeństwie.

Tak po krótce wygląda cel całego przedsięwzięcia. Dzięki inicjatywie pacjentów i lekarzy jako oddolny ruch społeczny, z niewielkim budżetem odważono się zorganizować tak poważne i potrzebne wydarzenie.
Tak jak wspomniane jest wyżej podsumowującym i niezwykle ważnym punktem imprezy jest uliczny Marsz Godności, na którym uczestnicy Kongresu oraz popierający te idee ludzie zaniosą z Pałacu Kultury i Nauki Manifest do Ministerstwa Zdrowia.


Pozdrawiam serdecznie,
Przemo
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Motocykle w Marszu o Godność Kongresu Zdrowia Psychiczne

Post autor: wilczek »

Przewrotnie ( jak zawsze :wink: ) napiszę tak: oczywiście idea super i postrzeganie problemu powinno się zmienić . Czy legislacja - nie wiem . To delikatny temat i niestety chyba bez szans na " idealne" rozwiązania prawne. Temat szeroki i nie na bicie piany na forum. Więcej , jak w wielu tematach społecznych , powinnismy zmieniać w sobie bo żadne prawo , nie spowoduje zmiany mentalności. A to jest klucz do sukcesu . Z drugiej :wink: strony.. czy chorzy psychicznie mają się aż tak źle? Wszyscy uczestniczymy w życiu a w opinii wielu , normalni nie jesteśmy( myślę o motocyklowych) .... o mediach, urzędach , łącznie z sejmem też nie zapominajmy... tam wielu ma problemy psychiczne i choroby na tym podłożu a jak doskonale kształtują otoczenie :grin: i tworzą ustawy , przepisy ... mam dylemat , czy wogóle to problem w dzisiejszych czasach. Może to po prostu rzeczywistość i nie ma co w tym grzebać :niewiem: :lol: ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości