[P] Bagażnik rowerowy na hak

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

[P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Biedron »

Pytanie do użytkowników takich platform.
Zamierzam zakupić platformę na hak na 3+1 lub 4 rowery.
Na co zwrócić uwagę, jakie funkcje i rozwiązania są fajne, czego unikać.
Wstępnie się przygotowałem i wiem że:
- max nacisk na hak to 90kg
- złącze przyczepy 13pin
- posiadam 2 rowery które ważą po ok 17 kg i na razie jeden mniejszy, dzieciowy
- tylko mój ma wysoką ramę, pozostałe to damki..... :swieczki:
- koła 28", wąskie, trekingowe a nie górskie kostki
- tablicę rejestracyjną zamówię

Podejrzewam że będzie używany często, nie koniecznie na długich trasach. 4 rower będzie wożony najwcześniej za 3 lata... Bo chyba że mała trajka wcześniej :crossy:
Mam gdzie go trzymać, ale jak da się go złożyć to będzie tylko zaleta.
Musi być odchylany, żeby był dostęp do bagażnika.

Był bym niezmiernie wdzięczy gdybym uzyskał jakieś informacje, porady lub nawet propozycje konkretnego sprzętu.
Budżet elastyczny, ale THLUE za 3 tys to będzie ostateczność. Może być używany - jeśli to sprawdzony i sprawny model.
Biedron
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: prochu »

Cześć :grin: .
http://www.amos.auto.pl/tresc/dzial/72/ ... i-rowerowe kupiłem o od nich wersję Tytan na 4 rowery, ale po roku sprzedałem, mało stabilny.
Nie łam się
- Wajdek
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: kewis »

Mam Thule na dwa rowery.
Mogę Ci pożyczyć to sam sprawdzisz.
Jesteśmy prawie sąsiadami - Topolin
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Biedron »

Dzięki za odzew.
O Amosie czytałem słabe opinie, dlatego odpuściłem go jeszcze w przedbiegach.
Po analizie Internetu oraz sprecyzowaniu potrzeb własnych wytypowałem 3 modele.
Postanowiłem kupić bagażnik na 3 rowery z opcją dokupienia przystawki na 4 rower. Warunkiem była jak największa nośność całego bagażnika (min 60 kg) i max masa pojedynczego roweru ( min 20kg) i oczywiście odchylany, żeby był dostęp do bagażnika.

Atera Strada Sport M3 - bardzo fajny bagażnik, obciążenie 60 kg, jeden rower max 20 kg. Cena ok 1750 zł, przystawka na 4 rower ok 450 zł. Jedyna wada to nie demontowane ramiona uchwytów. Prawie go kupiłem, ale nie udało mi się załatwić na niego sensownego rabatu.

THULE VeloCompact 926 - fajny bagażnik - fajnie wykonany. Obciążenie 60 kg, jeden rower 25 kg. Przystawka na 4 rower ok 650 zł. Cena ok 2250 zł. Był moim faworytem zanim go obejrzałem. Główną wadą było to, że wszystkie 3 płozy pod rowery ustawia się razem. W moim przypadku gdzie używam 2 dorosłe rowery i jeden dziecięcy mógł być problem z montażem rowerów.

Whispbar Cykell WBT31 na 3 rowery - bagażnik, który wydawał mi się zbyt drogi. Obciążenie 60 - 68 kg, jeden rower 30 kg. Ma demontowane ramiona uchwytów, zaczepy na koła tak skonstruowane że zapnie się rower z kołami 29" i 20" (być może nawet 16"). Przystawka kosztuje ok 420 zł. Najłatwiejszy montaż przystawki, najłatwiejszy montaż na haku, ma kółka żeby go pchać a nie nosić. Cena u dystrybutorów 2900 zł, ale dostałem bardzo przyjemny rabat i ten zamówiłem. Będzie w tym tygodniu, poużywam i opiszę czy to był dobry wybór.
Biedron
Awatar użytkownika
abdul25
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 23.06.2008, 00:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wadowice

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: abdul25 »

Podpinam się pod temat . Też szukam takiego zestawu 3+1 , czyżby to znaczyło że w cenie do , powiedzmy 2000 pln nie ma nic solidnego ? Czytałem też ze dużo zależy od kształtu haka , a niby wszystko znormalizowane ...
Awatar użytkownika
voycor
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 62
Rejestracja: 02.11.2012, 11:37
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mława

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: voycor »

Mam Interpack Quattro 4 i jedyne co mogę złego powiedzieć to mało wygodne uchylanie bagażnika do otwarcia klapy. W niektórych autach otwarcie będzie niemożliwe. Poza tym bardzo solidne wykonanie. Maksymalne obciążenie to 60 kg.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: HarryLey4x4 »

Mam thule , który może służyć do 3 lub 4 rowerów i tyle też na nich woziłem.
Polecam Thule , bo mam kilka ich produktów i trzeba przyznać ,że jakość bardzo solidna po wielu latach także. Łatwy dostęp do akcesoriów.
Ponadto na mojej platformie można zamieścić ok. 400 litrowy pojemnik, przydatne zimą na narty, żeby przewozić buty i sprzęt, ale niestety cena też konkretna.
Cokolwiek nie zakupisz, pamietaj o konieczności zakupienia i przywiązywania na tyle tablicy z biało czerwonymi pasami. Dostępna np. w Norauto.
Obrazek
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Toma2 »

Ja dosłownie tydzień temu kupiłem interpack'a quattro. Pierwszy test w majówkę - na kiedy planujesz zakup swojego?
Pierwsze wrażenie sprawia dobre, jest solidny, mocowania pozwalają chwycić ramę zarówno dużego jak i małego roweru. Co do przechowywania, to "stojaki" są na motylkach, kładą się na płask na bagażniku. Wieszam go na ścianie na dedykowanym wieszaku i odstaje od ściany na jakieś 15 cm.
Na zdjęciu jeszcze przed zamontowaniem listwy na tablicę rejestracyjną ze światłami.
Obrazek

HarryLey4x4,

zaintrygowałeś mnie tym:
"Cokolwiek nie zakupisz, pamietaj o konieczności zakupienia i przywiązywania na tyle tablicy z biało czerwonymi pasami. Dostępna np. w Norauto"
Kiepski to wyznacznik, ale na naszych drogach chyba nie widziałem nikogo z taką tabliczką?
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: HarryLey4x4 »

To pojedź np. za zachodnią granicę.
Tak stoi w przepisach, jesli chodzi o wydłużenie pojazdu. Z drugiej strony naprawdę poprawia bezpieczeństwo.
Fotka znaleziona w necie.
Obrazek
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: trud »

Pokazana powyżej tablica ostrzegawcza jest w zasadzie obowiązkowa, bo tak należy oznakować ładunek wystający poza obrys samochodu więcej niż 0,5 m. Policja brak toleruje, ale... w razie czego...
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Biedron »

Ja zdecydowałem się na Whispbar Cykell WBT31.
O powodach mojej decyzji pisałem wcześniej. Dodatkowym argumentem była 5 letnia gwarancja i cena ponad 20% w dół od katalogu.
InterPack Quattro u mnie odpadł, bo max 15 kg na jeden rower, a ja mam 2 dorosłe rowery po 18kg. Niby niewiele więcej, ale na naszych drogach może mieć znaczenie.

A odnośnie tablic w biało-czerwone pasy... może potrzebne jak nie ma się dodatkowych świateł na platformie? Busy i autobusy z bagażnikami nie mają.
Ten nie ma - bo ma światła:
Obrazek

A ten ma, bo nie ma świateł:
Obrazek

Ale to tylko moja teoria.
Biedron
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: HarryLey4x4 »

Biedron, nie teoretyzuj i nie wprowadzaj innych w błąd. Powyżej 0,5 metra ma być tablica i oświetlenie. To ,że nie musi być przy 'plecaku" na busie , to pewnie dlatego ,że stanowi to regularny kształt przedłużenia auta.
Także mam busa do którego chcę założyć taki plecak, ale na ducato trudno dostać. Wszyscy robią do sprinterów.
W Polsce jednak wciąż jest nieuregulowana sprawa np. z tablicami - Nie ma 3 tablic do auta, a te zakładane na bagażniki , robione "niezgodnie z przepisami" są inwencją własną użytkowników dróg. Mam takich tablic mnóstwo, bo na każde auto , na jakim mam hak. Nigdy nie wiem do którego założę bagażnik. To jest paranoja. Oczywiście można zdjąć tablicę z auta i przewiesić na bagażnik, ale to już działania zbliżające nas do króla Ćwieczka, poza tym tablica musi być chyba trwale związana z autem czy coś takiego .
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: wilq.bb »

HarryLey4x4 pisze:Biedron, nie teoretyzuj i nie wprowadzaj innych w błąd. ........- Nie ma 3 tablic do auta, a te zakładane na bagażniki ,.......
Teraz ty wprowadzasz w błąd innych - od stycznia 2016 można wyrobić 3 blachę. Po weekendzie majowym planuje przećwiczyć tę figurę.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Biedron »

wilq.bb pisze:
HarryLey4x4 pisze:Biedron, nie teoretyzuj i nie wprowadzaj innych w błąd. ........- Nie ma 3 tablic do auta, a te zakładane na bagażniki ,.......
Teraz ty wprowadzasz w błąd innych - od stycznia 2016 można wyrobić 3 blachę. Po weekendzie majowym planuje przećwiczyć tę figurę.
Z tablicą się zgadza. Koszt wyrobienia dodatkowej tablicy to 53 zł. Trzeba mieć dowód rejestracyjny, bo wpisują w niego adnotację odnośnie dodatkowej tablicy.

Znalazłem taki przepis:
W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2015 r. poz. 305) w § 7 po ust. 8 dodaje się ust. 8a w brzmieniu:
„8a. Dopuszcza się montaż bagażnika na kuli urządzenia sprzęgającego. W przypadku gdy obciążony lub nieobciążony bagażnik został zamontowany na kuli urządzenia sprzęgającego w sposób naruszający art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy, bagażnik powinien być wyposażony w: 1) światła, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3 - 5, 7. 8 i 12 - 14 spełniające wymagania określone w załączniku nr 6 do rozporządzenia; 2) miejsce przewidziane do umieszczenia tablicy rejestracyjnej, spełniające wymagania określone w załączniku nr 5 do rozporządzenia."
Biedron
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: HarryLey4x4 »

wilq.bb pisze:
HarryLey4x4 pisze:Biedron, nie teoretyzuj i nie wprowadzaj innych w błąd. ........- Nie ma 3 tablic do auta, a te zakładane na bagażniki ,.......
Teraz ty wprowadzasz w błąd innych - od stycznia 2016 można wyrobić 3 blachę. Po weekendzie majowym planuje przećwiczyć tę figurę.
Mea culpa. :lanie:

Czekałem na ten przepis tyle lat, a jak się pojawił to go nie zakumałem. Jeśli tak jest to oczywiście cofam wpis. Natomiast tablica oznaczająca wystające elementy poza obrys powinna być.

Ładunek wystający poza płaszczyzny obrysu pojazdu może być na nim umieszczony tylko przy zachowaniu następujących warunków:

1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z jednej strony nie wystawał na odległość większą niż 23 cm;

2) ładunek nie może wystawać z tyłu pojazdu na odległość większą niż 2 m od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów; w przypadku przyczepy kłonicowej odległość tę liczy się od osi przyczepy;

3) ładunek nie może wystawać z przodu pojazdu na odległość większą niż 0,5 m od przedniej płaszczyzny obrysu i większą niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego.

7. Przy przewozie drewna długiego dopuszcza się wystawanie ładunku z tyłu za przyczepę kłonicową na odległość nie większą niż 5 m.

8. Ładunek wystający poza przednią lub boczne płaszczyzny obrysu pojazdu powinien być oznaczony. Dotyczy to również ładunku wystającego poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu na odległość większą niż 0,5 m.

9. Ustala się następujące oznakowanie ładunku:

1) ładunek wystający z przodu pojazdu oznacza się chorągiewką barwy pomarańczowej lub dwoma białymi i dwoma czerwonymi pasami, tak aby były widoczne z boków i z przodu pojazdu, a w okresie niedostatecznej widoczności ponadto światłem białym umieszczonym na najbardziej wystającej do przodu części ładunku;

2) ładunek wystający z boku pojazdu oznacza się chorągiewką barwy pomarańczowej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku, a ponadto w okresie niedostatecznej widoczności białym światłem odblaskowym skierowanym do przodu oraz czerwonym światłem i czerwonym światłem odblaskowym skierowanym do tyłu; światła te nie powinny znajdować się w odległości większej niż 40 cm od najbardziej wystającej krawędzi ładunku; jeżeli długość wystającego z boku ładunku, mierzona wzdłuż pojazdu, przekracza 3 m, to chorągiewkę i światła umieszcza się odpowiednio przy przedniej i tylnej części ładunku;

3) ładunek wystający z tyłu pojazdu oznacza się pasami białymi i czerwonymi umieszczonymi bezpośrednio na ładunku lub na tarczy na jego tylnej płaszczyźnie albo na zawieszonej na końcu ładunku bryle geometrycznej (np. stożku, ostrosłupie); widoczna od tyłu łączna powierzchnia pasów powinna wynosić co najmniej 1.000 cm2, przy czym nie może być mniej niż po dwa pasy każdej barwy; ponadto w okresie niedostatecznej widoczności na najbardziej wystającej do tyłu krawędzi ładunku umieszcza się czerwone światło i czerwone światło odblaskowe; przy przewozie drewna długiego zamiast oznakowania pasami białymi i czerwonymi dopuszcza się oznakowanie końca ładunku chorągiewką lub tarczą barwy pomarańczowej;

4) ładunek wystający z tyłu samochodu osobowego lub przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy może być oznaczony chorągiewką barwy czerwonej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku.

10. Wysokość pojazdu z ładunkiem nie może przekraczać 4 m.
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Biedron »

To teraz tylko pytanie czy taka platforma na hak, to ładunek w rozumieniu tego przepisu i co zmienia ten artykuł który wcześniej cytowałem.
Jeżeli Prawo o Ruchu drogowym w Art. 61 z 1997 roku zacytowany powyżej pisze, że Ładunek wystający poza przednią lub boczne płaszczyzny obrysu pojazdu powinien być oznaczony. Dotyczy to również ładunku wystającego poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu na odległość większą niż 0,5 m... w przypadku aut osobowych chorągiewką barwy czerwonej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm a ponadto w okresie niedostatecznej widoczności na najbardziej wystającej do tyłu krawędzi ładunku umieszcza się czerwone światło i czerwone światło odblaskowe
To chyba cytowane przepisy nie nadążają za zmianami, jakie zaszły od 2016 roku.
- bo platforma ma zawsze oświetlenie, niezależnie od warunków drogowych
- oznakowanie chorągiewką... - może zasłonić tablice i właśnie te światła.
- a platformy nie obowiązuje oznaczenie jak dla przyczep, bo nie ma trójkątnego światła odblaskowego.
- w przepisie który cytowałem - jest mowa o bagażniku montowanym na kuli haka a nie o ładunku.

Dlatego jak jakiś policjant będzie chciał mnie ukarać za "niemanie" tablicy będę się sprzeczał i mandatu nie przyjmę.
Biedron
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Biedron »

abdul25 pisze:Podpinam się pod temat . Też szukam takiego zestawu 3+1 , czyżby to znaczyło że w cenie do , powiedzmy 2000 pln nie ma nic solidnego ? Czytałem też ze dużo zależy od kształtu haka , a niby wszystko znormalizowane ...
Spróbuj obejrzeć tą Atera Strada Sport M3. Wygląda bardzo solidnie, mieści się w budżecie i dość łatwo montuje się na hak.
A jeśli hak odstaje kilka cm od zderzaka to każdy z oglądanych przeze mnie bagażników daje się zamontować.
Biedron
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: HarryLey4x4 »

Nie rozumiem problemu. Nie chcesz wozić tablicy w paski to nie woź. Jak bedziesz sie upierał o nie przyjęcie mandatu,również nie widzę problemu. Pojeździsz do sądu i napewno się wszystkiego dowiesz. W końcu wiedza musi kosztować. ;-)
zaxon21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 01.06.2016, 11:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rzeszów /okolice/

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: zaxon21 »

Cześć.
Interpack'a quattro posiadam i prawie nie używam. To sprzęt dla naprawdę silnego faceta. Do tego wypada mi w nim środek z mocowania do haka, wiadomo że w czasie montażu lub demontażu. Lepiej kupić coś lżejszego 3+1. Masy rowerów się nie obawiam. Duże ważą 17-18 kg, małe znacznie mniej. Cięższe rowery bliżej samochodu, a dzieciciowe dalej i nic się nie stanie, woziłem 4 dorosłe rowery i było ok. Mały rower typu 16 cali nie pasuje często do platformy ale najczęsciej mieści się w bagażniku. Wniosek. Bagażnik solidny, ciężki nadaje się do wożenia rowerów na długie trasy bo na wycieczkę za miasto/wieś jest ciężki jak....
Dzieci szybko rosną i nie zawsze chcą jeździć potem na rowerach z Mamą i Tatą.
Na krótkie wycieczki polecam coś w stylu Thule Express 970, niestety na dwa rowery /dziecka do bagażnika/. Lekki, tani 270 pln/jak na thule/, montaż 23 sekundy, prosty jak budowa cepa.
Mam nadzieję że trochę pomogłem, jak na razie znam się na rowerach trochę lepiej niż na Trampkach.
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: [P] Bagażnik rowerowy na hak

Post autor: Toma2 »

Dla potomnych - wróciłem właśnie z wojaży z bagażnikiem inter pack quattro - miałem na nim 3 dorosłe rowery (jeden downhillowy, dwa "górale")i jeden dla sześciolatki. Przejechałem ponad 1000 km, z czego 200 km po ukraińskich drogach (Zakarpacie). Pomimo początkowych obaw - zestaw "nieprzyjemnie" się buja na wertepach, patrząc w lusterko. Na początku mnie to stresowało, później wytłumaczyłem sobie, że tak musi być, bo sztywny gorzej by znosił trudy podróży. Dodatkowo przez cała trasę ani razu nie musiałem nic poprawiać, dokręcać, co mnie tak uspokoiło, że gdyby nie jego widok we wstecznym lusterku, to spokojnie można zapomnieć, że mamy coś na haku.
Odchylenie pozwala na otwarcie klapy bagażnika w aucie kombi. Spokojnie odchyli go z rowerami 10 letnia dziewczynka. Złoży z powrotem też.
Wspinaliśmy się też z nim terenówką na Połoniny, żeby potem sobie spokojnie, piwkując co półgodzinki, zjeżdżać pół dnia do wioski - również bez stresu.

Do zakładania lepiej mieć pomocnika – ciężko jest go jedną ręką równo trzymać, a drugą dokręcać do haka. Chociaż da się. Można coś podłożyć pod jego tył.
Jechałem z zamontowaną tablicą ostrzegawczą, o której pisaliśmy wcześniej w wątku – żadnych uwag ze strony policji czy też pograniczników – jechałem przez Słowację na Ukrainę.

Ogólnie wcześniej miałem taki zwykły bagażnik na hak "rozporowy" - tamten co 20 km musiałem poprawiać. Woziłem też rowery na dachu. W środku auta też.
Z tych opcji osobiście polecam bagażnik na hak.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości