WSK wraca...

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

WSK wraca...

Post autor: mr bulwa »

_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: WSK wraca...

Post autor: Neo »

Niestety uwierzę gdy zobaczę. Od kilku lat słychać o pomysłach reaktywacji jak nie motocykli (http://www.sokol-motocykle.pl), to samochodów "starej daty", a na razie wszystko rozmywa się jak poranna mgła.
Kibicuję każdej takiej inicjatywie i chętnie bym zobaczył wreszcie sukces czy jednak są na to szanse? Piszę to jako zadowolony posiadacz od kilku lat azjatyckiego motocykla z logo Junaka na baku. Wiele osób zaraz napisze że to badziew ale czy w Polsce powstaną zakłady i czy wciąż są fachowcy zdolni do wyprodukowania chociażby takiego "złomu" w cenie którą przełknie przynajmniej średniozamożna rodzina z dużego miasta?

Czytałem wczoraj o rowerach z Mielca (https://jivrbike.com): nowatorskie, ładne, elektryczne, z innowacyjnym napędem. Cena ok. 10000zł. Podobno jest masa zamówień z Europy Zachodniej... Zobaczymy jak potoczą się losy. Bardzo chciałbym dożyć dni kiedy w Polsce będą powstawały różne motocykle, rowery czy samochody z elektrycznymi włącznie. Nawet jeśli nie będzie mnie na nie stać. Przekroczyłem 40 rok życia, sądzicie że doczekam?
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WSK wraca...

Post autor: trud »

Bla, bla, bla, odrealnione te pomysły, facet pasjonat staroci, to wiele tłumaczy. Nie znajdą wariata, który w to zainwestuje swoje pieniądze, będą wiecznie na żebrach i dotacjach, oczywiście będą gatki, że to narodowe i będą oczekiwania, próby wyciągania kasy z naszych kieszeni. Nie widzę klienta docelowego dla tego produktu, kto kupi motocykl marki WSK za 10?, 20??, 30???, 40???? tysięcy złoty, ilu takich się znajdzie. Jaka jest realna roczna liczba sprzedawanych motocykli marki Junak, za 10 tyś. i więcej? Nie posiadamy technologii by móc produkować silniki spalinowe i realnie konkurować choćby z Chińczykami, a ewentualne konkurowanie z innymi markami jest dla nas nieosiągalne. Opracowanie i wyprodukowanie silnika motocyklowego o pojemności 1000 ccm, to już dla nas science fiction. Jedyne co mogą, to montować składaki z części kupowanych u innych producentów.
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: WSK wraca...

Post autor: JL79 »

Powolniak pisze:Przekroczyłem 40 rok życia, sądzicie że doczekam?
Myślę, że nie, sorry :wink:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: WSK wraca...

Post autor: wojtekk »

Widziałem wywiad z jednym z pomysłodawców. Powiedział (cytuję z głowy):

"Mamy już egzemplarz testowy. W głowach. Tak jakby".
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: WSK wraca...

Post autor: Marcinnn6 »

to co napisał trud chyba niestety jest brutalną prawdą, chociaż nigdy nie mów nigdy ale tak to wygląda. Myślę , że istnieje szansa na wdrożenie takiej inicjatywy ale dojście to produkcji masowej a nie tylko uskutecznianie manufaktury to raczej lata świetle i bardzo bardzo ciężki temat. A patrząc na motoryzację i to że kilka koncernów w zasadzie opanowało produkcje o czymś świadczy. No może poza produktami chińskimi których jest na ich lokalnym rynku dużo (mam na myśli teraz samochody) i sprzedają tego też dużo, ale w europie czy stanach nadal nie mają szans ze wzglądu na normy, bezpieczeństwo etc. Ale motocyklami, szczególnie 125 jak widzimy już konkurują i być może za jakiś czas zaczną naprawdę konkurować samochodami
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: WSK wraca...

Post autor: pete17 »

Temat....woda.Chłopaki ze Świdnika swego czasu opracowali i WYPRODUKOWALI 2oo pod nazwą chyba"JEŻDŻAK"..Były achy i ochy że to superancki sprzęt,..i co? :dupa: :dupa: :dupa: Nie ma kasy na takie patenty i tyle.Chyba że mi coś umknęło i ludziska ten pomysł po prostu sprzedali...komu?..wiadomo :mouthshut:
Lubię motory...wszystkie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość