Pianino

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Pianino

Post autor: poss'ter »

Czołem,

Muszę kupić pianino dla córki która ma 8 lat i od 2 lat, raz w tygodniu chodzi na lekcje grania. Do tej pory w domu był keyboard, ale potrzebne jest już pianino.

Nie znam się i szukam porady.
Przy zakupie zwraca się uwagę na pewno na dźwięk, ale może i na markę, stan, wiek instrumentu? Coś podpowiecie? Ja nie mam za grosz słuchu i jak pisałem zupełnie się nie znam, co kupić za rozsądną cenę? Raczej używane. Gdzie szukać: allegro, komisy, inne?
pozdr.
poss'ter
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Pianino

Post autor: Sal »

Jak Cię stać, kup nową Yamahę. Idziesz do salonu, płacisz, przywożą, wnoszą i można śmigać. Yamaha brzmi rewelacyjnie. Zresztą popatrz jak gdzieś jest koncert w TV, na jakim fortepianie grany jest.
Używkę z OLX czy podobnego ogłoszenia zawsze musisz jakoś dowieźć, a to ciężkie strasznie jest, minimum 6 chłopa musi targać. Często coś jest popsute w mechanizmach, albo filce trzeba wymienić, na pewno strojenie. Te koszty trzeba doliczyć.
Jak używkę to też Yamaha, ale i Calisia bardzo dobra. Nie bierz ruskich (ZSRR), bo filce mają strasznie miękkie i gra to jakby watą ktoś wygłuszył.
Z niemieckimi różnie bywa, są pięknie brzmiące, są też dobite.
Zawsze przed zakupem posadź dziecko przed instrumentem. Może się okazać, że będą dla niej zbyt ciężko chodziły klawisze i tylko się umęczy a nic nie pogra.
Zajrzyj do strun, czy nie były wymieniane, czy kołki siedzą dobrze w płycie, czy mechanizmy młoteczków nie były klejone... Sprawdź czy każdy klawisz jest dobrze wygaszany (część klawiszy po prawej stronie nie ma wygaszania bo struny są tak krótkie, że nie potrzebują), czy działają pedały.
Wiek instrumentu nie jest istotny.
Komis muzyczny może być dobrą opcją. Postuka się w klawisze, pewnie mają kompleksową usługę dostawy z wniesieniem.
Awatar użytkownika
mapol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 17.11.2014, 22:22
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Pianino

Post autor: mapol »

Kup elektroniczne z "ważonymi" klawiszami. Ja mam Korg SP-250. Nie trzeba stroić,waży ze 20 kg, do nauki jak najbardziej. Klawiatura jest najważniejsza, nie wodotryski. :thumbsup:
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Pianino

Post autor: haku »

Przerabialem temat..moja jest w 3 klasie szkoły muzycznej i jakieś pojęcie już mam.
Najlepiej zadzwoń do mnie bo to duuuuzo pisania.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: Pianino

Post autor: pawlus »

Pogrywam na keyboardzie hobbistycznie. I głównie brakuje mi ważonej klawiatury. Pianina bym nie kupił. Poza tym elektroniczne brzmienia są często dużo lepsze od paninowego pudełka. Fortepian najlepszy. Imho

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Pianino

Post autor: Adam_M »

Polecam elektroniczne piano Yamahy, model ypd143. Moja żona sobie chwali :)

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Pianino

Post autor: haku »

Żadna elektronika nie dorówna klasycznemu instrumentowi.
Chyba że ktoś chce grać głównie kawałki "rozrywkowe".
Jedynie pianino elektroniczne jest alternatywą.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości