Program do edycji filmów poszukiwany

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: Qter »

Hej,

Szukam czegoś do edycji filmów pod WIN 10. Mój obecny Ulead Video Studnio nie działa w tej wersji.... a Windows Movie Maker też nie bangla...

Najchętniej coś prostego co obsłuży między innymi format m2ts, potrafi łączyć i ciąć filmy (jak by to robił niezależnie od fps czy tez kodeków to super), dodawać ścieżkę dźwiękową oraz jakieś napisy - bez wodotrysków...

Co polecacie?

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: mirkoslawski »

Ooo - dobry temat, z niecierpliwością czekam na wpisy :thumbsup:
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: haku »

Sprawdzę czy SonyVegas działa pod win10...
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: Nadol »

GoPro Studio.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: Qter »

Hej,

Sprawdziłem programy

Machete Lite i ma (jak dla mnie) takie wady jak brak obsługi szerszej ilości kodeków (chyba tylko avi i wmv wersji darmowej), brak możliwości dodawania ścieżki dźwiękowej w materiałach w których jej nie ma (np. rejestracja kamerą bez mikrofonu), brak możliwości dodawania napisów... zaleta - bardzo prosty... i działa u mnie pod WIN 10

Lightworks - mocno rozbudowany program oferujący spore możliwości niestety u mnie się wykrzacza przy próbie zapisu projektu - prawdopodobnie problem z wydajnością mojego komputera - Win 10 i3-2348M @ 2,3 GHz, 8,0 GB RAM...

szukam dalej...

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
coreball
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 374
Rejestracja: 04.03.2012, 10:59
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koziegłowy

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: coreball »

Ja coś tam montowałem na Lightworks. Ogólnie jako jedyny nie wykrzaczał mi się przy dłuższych filmach, a też nie ma jakiegoś turbo kompa. Minusem jest tylko zapis w 720, albo 1080 ale tylko z wrzutką bezpośrednio na vimeo (bez możliwości zapisu na dysku).
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: Roland »

Korzystam z Pinnacle Studio. Obecnie dostępna bodajże wersja 20 (wariant full czyli Ultimate da się kupić za jakieś 350-400zł więc przyzwoicie - chyba można też ściągnąć demo na próbę zanim zdecydujesz się na zakup). Pod Win10 działa bez problemu.

Jak dla mnie - mega proste w obsłudze (w sensie cięcie materiału, jakieś proste przejścia, podłożenie muzyki, napisy, itp.)

Przykładowa ostatnia moja "produkcja" (co prawda wyjazd nie motocyklowy ale kierunek jak najbardziej wart odwiedzenia - czy to na 2oo czy 4x4)
Materiał z różnych kamer (rejestrator, GoPro Hero 4, SJCAM 5000+ i jeszcze pewnie jakieś ujęcia z aparatów - część materiału jako mp4, część jako mov, pewnie różne kodeki - nawet nie sprawdzałem - po prostu wrzucałem kolejny kawałek na ścieżkę edycyjną i ciąłem ile mi potrzeba).

Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: grad74 »

No, ważny dla mnie temat, bede się przyglądał. :smile:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: Janek-2004 »

Qter pisze:Hej,

Szukam czegoś do edycji filmów pod WIN 10. Mój obecny Ulead Video Studnio nie działa w tej wersji.... a Windows Movie Maker też nie bangla...

Najchętniej coś prostego co obsłuży między innymi format m2ts, potrafi łączyć i ciąć filmy (jak by to robił niezależnie od fps czy tez kodeków to super), dodawać ścieżkę dźwiękową oraz jakieś napisy - bez wodotrysków...

Co polecacie?

PZDR

Qter

A propos czegoś do edycji...
Po kilkunastu miesiącach użytkowania kamerki Mobius zacząłem się rozglądać za programem do edycji najlepiej darmowym biorąc pod uwagę, że nie planuję tworzyć żadnego kanału itd ale bardziej coś dla siebie. Skorzystałem z aplikacji darmowej Windows Movie Maker 2.6.

Problem jaki napotkałem podczas zmontowania filmu na próbę jest taki, że aplikacja nie rozpoznaje formatu pliku video nagranego z kamery, który chcę wybrać do obróbki. po zaznaczeniu z którego folderu chcę pobrać plik video, wygląda tak jakby folder był pusty. Rozpoznaje np. zdjęcia z smartfona które można obrabiać.
Nie wiem czy problem nie leży w rozszerzeniu pliku video, który nosi nazwę: "Film w formacie Quick Time".
czy to kwestia ustawień kamery w msetup.exe? czy jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
Lucky
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 05.08.2018, 23:12
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: Lucky »

Prawdopodobnie movie maker nie obsługuje formatu quick time, musisz skorzystać z jakiegoś programu do konwertowania i zmienić rozszerzenie Twoich plików wideo tak by działały w programie movie maker.
Tutaj link do filmu, który pokaże Ci o co chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=nyB71r3-5Ok

Co do wyboru programu, tak jak napisał wyżej Roland, też polecam Pinnacle Studio, obróbka w tym programie jest prosta i intuicyjna, chociaż z tego co pamiętam w wersji demo po eksportowaniu pliku pojawia się napis z logo programu. 350-400 zł za program to nie jest jakoś dużo o ile nie jest to licencja na określony czas. Generalnie najlepszym programem jest raczej Premiere Pro, ale to już nie jest darmowy program...
Motocross Fabryka Adrenaliny
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Program do edycji filmów poszukiwany

Post autor: Dalti »

spróbuj tym : Avidemux 2.7.1 -Release . Szału nie ma ale darmowy ,prosty ,większości formatu obsługuje , bez logo . do prostego pocięcia filmu ok.
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość