Samochód kompakt....?

poza dwoma kółkami
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samochód kompakt....?

Post autor: Rolo »

Ja od 15 lat jeżdżę służbowymi, które wymieniają mi srednio co 3 lata. Generalnie firma uznaje tylko 2 marki tj Forda i Opla, jako że aut mamy tych troche (cos kolo 30 w lokalizacji) to jest to jakaś tam próba statystyczna po, której mogę stwierdzić, że Opel to szmelc a Ford jest zajebisty. A pod twoje parametry mi chyba pasuje Focus II generacji ze 115 konnym dieslem. Mimo że potem przeskoczyłem do klasy średniej (Vectra, Insignia, Mondeo) to, żadne inne auto mi się tak świetnie sie nie prowadziło a te 115 kucyków do tej masy też się świetnie sprawdzało. Podczas szkolenia na krętym torze nie dawał szans Mondeo z bodaj 150 koniami. Dodatkowo przez 2,5 roku jazdy nie miałem praktycznie żadnych problemów technicznych, + w porównaniu do Astry to było auto znacznie większe w środku. Inna sprawa, że w mojej obiektywnej opini Focus jest też ładny czego za cholere o Tojocie nie mogę powiedzieć.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Samochód kompakt....?

Post autor: zimny »

No to fakt - Focusa 1.6tdci brałem mocno pod uwagę. I napewno byłby to równie dobry jeśli nie lepszy wybór.

Problemy były dwa - nie podoba mi się tak ogólnie Focus (wyjątkiem jest 3 gen.) ale to mniejszy temat, a jak wsiadłem to w środku nie było mi wygodnie. Nie umiem powiedzieć czemu ale miałem takie odczucie. Jakoś mi nie pasował. Może po jeździe testowej zmieniłbym zdanie.

Zobaczymy, za 20-30 tys km będę mógł coś więcej powiedzieć. Jedyne co by się przydało w Aurisie to z 15 koni więcej i 6 bieg. No ale jest co jest i też jeździ się fajnie.

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości