[P] Jaki czytnik ebook

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: trud »

Paperwhite z wysyłką.

Obrazek
Awatar użytkownika
tupek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 24.08.2011, 12:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: tupek »

i widzisz.. moja nieogarnialność nie zna granic.
tutaj kindle za 99 ojro:

wkładam go do kosza, loguję się, wybieram wysyłkę na swój adres i każą mi spadać. trudno :D kupię gdzie indziej
włala
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Solidworks »

Nie polecam Onyx After glow2! Już drugi raz oddaję na gwarancji w ciągu dwóch miesięcy. Ciągle się zawiesza. Polecam KIndle - za późno dowiedziałem się, że są najlepsze w tej samej cenie. Kilku znajomych ma Kindle i nic się nie dzieje z nimi.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Reindeer »

tupek pisze:i widzisz.. moja nieogarnialność nie zna granic.
tutaj kindle za 99 ojro:

wkładam go do kosza, loguję się, wybieram wysyłkę na swój adres i każą mi spadać. trudno :D kupię gdzie indziej
włala
Nie wiem o co w tym wypadku chodzi, ale zwykle Amazon nie wysyła do Polski egzemplarzy z wbudowanymi reklamami. Z drugiej strony, kupowanie poza Amazonem może doprowadzić do problemów w przypadku reklamacji, o czym dokładnie piszę autor tego artykułu: http://swiatczytnikow.pl/polak-potrafi- ... gwarancja/ Czyli wychodziłoby na to, że najlepiej dopłacić i kupić w Amazonie wersję bez reklam. W praktyce np. x-com ma w ofercie stosunkowo tanie (bodajże meksykańskie) Paperwhite III z reklamami ( http://www.x-kom.pl/p/248390-czytnik-eb ... i-4gb.html ) z możliwością dokupienia dwuletniej polisy od awarii i kradzieży (tylko z włamaniem bądź rabunkowej).

Abstrahując od sposobu sprzedaży, to mam Paperwhite od niedawna i póki co jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim ekran jest bardzo przyjazny dla oczu, niezależnie od oświetlenia. Poza tym jak się dobrze poszuka, to znaleźć można wiele (legalnych) darmowych książek, a i zdarza się, że eBook jest znacznie tańszy od wersji papierowej.

Ciąg dalszy opinii być może pojawi się za jakiś czas, choć mam nadzieję, że nie będzie ku temu podstaw i dalej będę tak samo zadowolony z zakupu :)
Awatar użytkownika
tupek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 24.08.2011, 12:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: tupek »

będziesz. paperwhite mam od półtora roku. teraz czas wymienić starego classica rodzicielce :)
książki od dawna kupuję, jest tyle obniżek, że nie szperam już za tymi... niezapłaconymi ;)
i na półce mam mniej kurzołapów, a o ile łatwiej wymieniać się książkami z kumplami i rodziną! :)
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: haku »

Ja porównania z innymi nie mam, ale paperwhite z de ma jedną wadę. ..brak polskiego języka. ..a może ktoś ma na to patent ? Z drugiej strony to obsługa jest tak intuicyjna ze 10 latka obsługiwała go bez problemu po angielsku lub niemiecku.
Awatar użytkownika
tupek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 24.08.2011, 12:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: tupek »

nie widziałem kindla z językiem polskim. chyba, że ma alternatywny soft... ;)
Awatar użytkownika
Barry
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 14.04.2015, 18:50
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Barry »

Wczoraj odebrałem kindle touch 7 za 300zl. Długo się bujałem przed kupnem. Szukałem tańszych zamienników i stwierdziłem że nie ma sensu się w to pakować po przeczytaniu opinii a i cena niewiele niższa. Samego kindla polecam. Od roku miałem chrapkę, szukałem też używek ale jeśli teraz touch 7 kosztuje 300 w sklepach a używki i najczęściej gorsze czytniki innych producentów chodzą w podobnych cenach to dla mnie rachunek jest prosty. Warto! Ps. Nie ma co się zrażać reklamami i językiem menu bo to w niczym nie przeszkadza i jest wręcz niezauważalne.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5534
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: wojtekk »

Barry pisze:Ps. Nie ma co się zrażać reklamami i językiem menu bo to w niczym nie przeszkadza i jest wręcz niezauważalne.
Czyli można brać z reklamami, tak?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Reindeer »

wojtekk pisze:
Barry pisze:Ps. Nie ma co się zrażać reklamami i językiem menu bo to w niczym nie przeszkadza i jest wręcz niezauważalne.
Czyli można brać z reklamami, tak?
W przypadku Kindla tak, bardzo łatwo wyłączyć te najbardziej rzucające się w oczy, a pozostałe objawiały się będą głównie jako wygaszacz ekranu.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5534
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: wojtekk »

Bardzo dziękuję za pomoc! Jak zwykle jesteście nieocenieni!!!

Kindle kupiony. Paperwhite III.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Reindeer »

wojtekk pisze:Bardzo dziękuję za pomoc! Jak zwykle jesteście nieocenieni!!!

Kindle kupiony. Paperwhite III.
Życzę Ci byś był tak zadowolony, jak ja ze swojego :) I jak jeszcze tego nie zrobiłeś, popracuj nad synchronizacją Dropboxa z komputerem domowym i Kindlem. Bardzo ułatwia wgrywanie plików na czytnik. I pod żadnym pozorem nie idź moją drogą i nie zapisuj się na newsletter "Promocje Dnia" http://swiatczytnikow.pl/ - Twój portfel będzie Ci wdzięczny za brak informacji o promocjach na książki ;)
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Reindeer »

Ciekawy tekst ze Świata Czytników o Kindlach z reklamami i bez: http://swiatczytnikow.pl/kindle-z-rekla ... dpowiedzi/
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: plebi »

No jestem zielony kompletnie co do czytnikow. Ja to papierowe raczej :-)
Ale zastanawiam sie po Waszej dyskusji nad zakupem dla corki - strasznie duzo czyta.
Tylko nie bardzo wiem gdzie sie kupuje czy tez zdobywa ksiazki do tego ? Jak sie maja ceny do papierowych wydan ?
Awatar użytkownika
Barry
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 14.04.2015, 18:50
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Barry »

Jeszcze niedawno e książki były bardzo tanie ale dopieprzyli podatek i sa niewiele tańsze ale jedbak tańsze od normalnych książek. Darmowych i nielegali tez nie brakuje.
Awatar użytkownika
Leopold
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 22.03.2013, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Leopold »

Na Amazonie jest walentynkowa promocja 20% taniej na Kindle paperwhite 3 99e i 119e

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5534
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: wojtekk »

To ja dodam, że kupiłem Paperwhite w Polsce, legalnie, z gwarancją (też sprzedawcy) za 450 PLN, więc można śmiało na miejscu :)

Krótka recenzja. Zakup wyśmienity. Wzrosło "spalanie" książek. Starsza nie wychodzi z kindla :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Reindeer »

Świetne i niedrogie etui na Kindle Paperwhite http://allegro.pl/4w1-slim-futeral-etui ... 68257.html Przy zamykaniu usypia, przy otwieraniu wybudza urządzenie.
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: tadzik »

Trochę odgrzebię temat;
Czy na chwilę obecną coś się zmieniło na rynku? Czy nadal celować w Kindle Paperwhite 3? Są jakieś kindle 7-ej a nawet 8-ej generacji. Ktoś orientuje się na bieżąco w tych wersjach? Podpowie ktoś coś? Cena ma drugorzędne znaczenie, ale czy warto dopłacać np. za wersję bez reklam?
Podzielcie się proszę uwagami.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Awatar użytkownika
Leopold
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 22.03.2013, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: [P] Jaki czytnik ebook

Post autor: Leopold »

Celuj w paperwhite 3. Wersje 7 i inne są bez podświetlenia. Podświetlanie robi dobrą robotę wieczorem przy gorszym oświetleniu.
Reklamy w niczym nie przeszkadzają są wyświetlane tylko na stronie startowej.
Przy czytaniu nic nie przeszkadza.
Próbowałem pocketbooka ale się nie sprawdził. Posiada lepiej rozwinięte funkcje odczytu pdf ale z szybkością czytania i płynnością wypada gorzej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości