Młotowiertarka - jaką?

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: poss'ter »

piotreklodz pisze:Jak do domu to ja bym kupił albo solidną używkę, albo coś w markecie z gwarancją na 2 lata (polecam Leroya pod tym względem), ale to tylko moje zdanie.
Ja kupiłem używanego Hilti za "parę groszy", sąsiad kupuje różne używki przywiezione z Niemiec i świetnie się sprawdzają - często się wymieniamy w razie potrzeby.
Jeśli to ma być bardziej do wiercenie w domowych warunkach niż do kucia to proponuje coś delikatniejszego - lżejszego niż ta na fotce powyżej.
Markowe używki w 99% pochodzą z kradzieży. Mam firmę budowlaną - wiem co piszę. Zresztą te nowe w walizkach - od "Pana Roma" z bagażnika pod marketem też są wątpliwego pochodzenia.
pozdrawiam
poss
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: haku »

Ja używam od jakiegoś roku takiej Hitachi:
http://www.hitachi-narzedzia.pl/elektro ... 2&d=3&e=58
Używam jej na prawdę intensywnie łącznie z robieniem koronką i udarem dziur pod puszki.
Na alledrogo mają zestawy z dodatkową normalną głowicą, wiertłami itp itd.
Jak by mi padła kupił bym jeszcze raz taką samą.
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: colles »

Dobra alternatywa są elektronarzędzia firmy Milwaukee ale niestety nie jest to tani produkt
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1341
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: Thorgal77 »

tak - jest wiele dobrych firm mniej lub bardziej znanych- i ich należy sie trzymać...

Jak ktoś kupuje z "bagażnika" itp to powodzenia

tzn - niby hilti mógłbym wziaść za 40zł. zaryzykowałbym .........nie wiecej
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: bartekk »

Z narzędziami Bosch mam osobiście kiepskie doświadczenia - jakość to tylko jakoś..legenda. Wujas jest El elektriko. Do ryćkania małych dziur ma małą makitę, do większych i dłuższych robótek "czarnego" Boscha (SDS). Generalnie narzędzia które posiada, są wiekowe. No nowe które są w tej chwili w handlu, są niestety "jednorazówkami".
Jak transalpy :wink:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: Wojtec »

Podepnę się pod temat elektronarzędzi.
Szukam przyzwoitej szlifierki mimośrodowej.
Mam do wyszlifowania futryny sosnowe polakierowane lakierem.
Z drzwiami poradziłem sobie oscylacyjną i chemią , z futrynami i listwami jest już gorzej.
Podpowie ktoś ,coś ?
Budżet do 300 zł jest realny?
Waga urządzenia też ma znaczenie.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: wilq.bb »

Po primo gratuluje złotej łopaty miesiąca :grin:

A teraz do rzeczy - czemu mimośrodowa - futryny duże i płaskie? Jeśli nie to bierz na kształtki detla 96x96x96 mm, wejdzie wszędzie, tylko zainwestuj w dobry papier ścierny - one naprawdę sie róźnia - wiem co mówię, jak doradca techniczny największego w Polsce producenta materiałów ściernych (nazwy nie podaję żeby reklamy nie było).
Jak będziesz chciał, żeby coś Ci doradzić dzwoń dziś do 16:00 pod numer z profilu.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: Wojtec »

Tak, futryny szerokie tzw. skrzynki - około 25 cm. :smile:
Od oscylacyjnej przy futrynach ręce mdleją, a tego szlifowania jest od cholery.
Pan majster wyliczył mi za wyszlifowanie 6 drzwi i futryn 5 tys.
Nie wiem jak dla innych ale dla mnie ta suma zrobiła z lekka wrażenie i sami z żoną to robimy.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: wilq.bb »

U panie to hektrary szlifowania - jak masz dostęp do sprężonego powietrza to polecam kupić bączka zamiast elektrycznej krowy.
Coś tego typu (aukacja pierwsza lepsza jaka mi sie w googlach pojawiła):
https://allegro.pl/szlifierka-pneumatyc ... sgod8DsFiw

Robi to samo, ale jest dużo lżejszy co finalnie ma niebagatelne znacznie. Do tego papier z ziarnem P60 i ognień - tylko tak jak mówiłem kup coś dobrego najlepiej z zapytasz w sklepie o otwary nasyp, a jak będzie do tego stearat jako warstwa dodatkowa to wogóle bajka.
Sam w domu robiłem test na oknach - gdzie używałem najtańszy papier jedna kwaterka, najlepszy 6 kwaterek z arkusza, a różnica w cenie nie była nawet 2 razy - czyli ten jednostkowo drogi był sumarycznie tańszy.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: girgi »

Ze swojej strony polecam mocno sprzęt Hitachi!

Może marka nietypowa jak na elektrosprzęt ale narzędzia naprawdę pierwszej jakości i dużo bardziej wytrzymały niż większość "oklepanych" marek.
Dodatkowo można mieć większą pewność że nie kupi się podróbek - no bo kto pyta na bazarach o wiertarki hitachi :-)
Narzędzia nie sa najtańsze ale polecam. Mój brat co dużo robi w budowlance mówi ze warto. Ja to czasem do drobnych robót pożyczam i stwierdzić mogę że pracuje się OK.

chodzi mi o coś takiego:
https://www.narzedzia.pl/mlotowiertarka ... gLSlfD_BwE

link przypadkowy, wiadomo można szukać podobnych w innych sklepach albo na alledrogo.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: KrzysieG »

Kiedyś miałem w ręce i naprawdę wszystko w niej chodziło precyzyjnie, leciutko jak w zegarku, nie miałem okazji używać, ale to ponoć super firma : https://www.ceneo.pl/1798362
Ja mam coś takiego, nie wiem czy dokładnie ten model, ale jako firmę mogę polecić z czystym sumieniem: https://www.ceneo.pl/12865544
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: old1977 »

od tygodnia robię zabudowę sufitów GK i zakupiłem do tego celu Młotowiertarka CELMA PRWg 26GEO SDS+ 850W 3J za 350zł biłem się z myślami czy brać Polskiego chińczyka czy jednak wiernie zostać przy makicie przekonała mnie 3-letnia gwarancja tym bardziej że w sumie później mi będzie nie potrzebna więc nie chciałem iść w koszty i na razie póki co jestem zadowolony idzie w beton jak w masełko silny udar u mnie podciągi,belki itp z żelbetu c25,na tą chwilę mogę spokojnie polecić ja działam z wiertłami hilti i bosch
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1341
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Młotowiertarka - jaką?

Post autor: Thorgal77 »

...ale kotlet :)

jak weźmiesz dobrą wiertarke czy wkrętarke do ręki to po prostu poczujesz że chcesz nią pracować i tyle.... jednym starcza stara celma nie do zajechania inni robią pół dnia takim sprzętem i musi być wygodny, ergonomiczny i wytrzymały...
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości