Legnica - oblukanie VW T4

poza dwoma kółkami
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: maeco »

Witam,
Czy ktoś z forum mieszka może w Legnicy lub najbliższej okolicy i mógłby rzucić okiem na tego VW?
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-mul ... ab30001392
Oczywiście nie oczekuję szczegółowego sprawdzenia samochodu i opinii - kupić/nie kupić.
Chodzi mi głównie o to, czy ogłoszenie jest wiarygodne i potwierdza się stan samochodu jaki w rozmowie telefonicznej przedstawił sprzedający i czy warto tam w ogóle jechać sprawdzać go dokładnie.
Jak ktoś, coś, to proszę o info na priv.
Pozdrawiam
M
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: witali79 »

Witam

Mogę ci tylko doradzić , żebyś najlepiej z numerem
Nadzwozia Auta udać się do Serwisu VW
I sprawdzić wpisy przebiegu auta które kiedyś przez te
Lata były robione .No i tez będą widzieli po numerze auta czy to orginal ,Multivan czy kolor się zgadza ,wyposażenie itp.bo zdarzają się blaszki przerobione .

W Niemczech takie auta z tym przebiegem zaczynają się od 10 tys euro .a po drugie ciężko znaleźć diesel z takim przebiegiem tu podatek drogi.
trzeba dużo jeździć żeby się opłacało takie auto trzymać
Bo co do silnika 2.5tdi 102KM jest idealny to jest bardz wytrzymaly silnik . Musisz też właściciela trochę popytać jak długo ma to auto skąd sprowadzone , czy przebieg może udokumentować itd.
Wiadomo że to nie nowe auto ma już 16 lat ale z takim przebiegiem musi wyglądać naprawdę zdrowo.
Ta kierownica na zdjęciu wygląda jak świeżo obszyta .
Jak by się wszystko zgadzało i byś się zdecydował
To i tak sobie zamów termin w serwisie VW (tylko w innym mieście gdzie właściciel mieszka) to go jeszcze sprawdza to koszt nie duży kiedyś płaciłem 150 zł
Parę lat temu . Wtedy będziesz bardziej pewny .



Pozdrawiam
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: Adampio »

VIN i numer rejestracyjny jest. Poproś o dokładną datę pierwszej rejestracji w Polsce i poznasz realna historię lokalną. Ja się znam na Multkach ale tylko przedliftowych więc nie pomogę. Popytaj na t4-forum.pl
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: maeco »

Dzięki za odzew i wskazówki jak podejść do zakupu.
Temat T4 jest dla mnie nowy, ale potrzebuję auta dla 6 osób, więc postanowiłem poszukać właśnie t4, najchętniej w zabudowie multivan.
Rozmawiałem ze sprzedającym. Zabudowa ponoć oryginalna, a auto bez przygód, ale który sprzedający powie inaczej (-;. Przebieg jest podejrzanie niski, ale twierdzi, że wymienił silnik (dawcą była ponoć california).
Nie oczekuję, że auto w tym wieku będzie w stanie idealnym, ale nie bardzo mi się uśmiecha jechać taki szmat drogi i stwierdzenie na miejscu, że to jakaś picowana padaka i stąd moja prośba na forum o wstępne oględziny. Sprawdzę jeszcze po numerze dane w VW, a jeśli będzie to wyglądało w dalszym ciągu wiarygodnie, to pewnie się wybiorę i załatwię przegląd w jakimś warsztacie .
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5533
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: wojtekk »

Powiem tak: podejrzanie tani do tego, że jeszcze wisi jako aktualny. Ja nie wierzę w perełki i rodzynki. Te idą do 60 min do wystawienia. Te co wiszą... no cóż. Nie warto. Za dużo zawodowych handlarzy na rynku aby się utrzymał.

Ja bym na Twoim miejscu nie szukał okazji. Takie auto musi kosztować.

P.S. przebieg 200 000 ok. Ale pewnie tego silnika. Co się działo, że zmianiał???
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: maeco »

Oczywiście, że to przebieg "nowego" silnika. Stary został ponoć zatarty, co oczywiście też o czymś świadczy.
Nie wiem, czy to ogłoszenie traktować jako okazję, czy pułapkę, ale śledząc ogłoszenia, to cena nie jest specjalnie okazyjna jak za ten model i ogólny stan
(prezentowany w ogłoszeniu). Handlarze szukają raczej strucli za psie pieniądze do upudrowania i sprzedania dalej z zyskiem.
Bez względu na wszystko nie mam zamiaru dokonywać zakupu (tego, czy innego egzemplarza) na ładne oczy i w oparciu o to co mi naopowiada sprzedający.
I żeby nie było, wdzięczny jestem za każdą opinię w tym temacie.
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: witali79 »

No widzisz to już masz odpowiedz SILNIK BYŁ WYMIENIANY .a reszta auta ma co 500 tys przebiegu
Te silniki naprawdę ciężko zajechac .
Ja to bym sobie odpuścił .
Fajne tez są sharany te po lifcie
Osobiście miałem taki 2005r 1.8 turbo 7 osobowy .
No i zamontowane w nim gaz (osobiście bo to mój zawod :smile: ) za dieslami osobiście nie przepadam .
Tez mogę ci polecić Mazda 5 .7 osobowa 2.0benzyna
146KM ale wersja do 2010 roku bo po 2010 to już bezpośredni wtrysk i instalacja lpg bardzo droga.
Pozdrawiam
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: Adampio »

Jeśli jedynym powodem kupna jest liczba miejsc to odradzam Multivana T4 bo są najdroższe że wszystkich Teczwórek. Ja kupiłem w pełni świadomie dla i maks. dwóch osób jako wycieczkowóz, bo nie stać już mnie na Multivana T3
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: maeco »

Zgadzam się Witali79, że samochody, które polecasz są ciekawe, ale ja potrzebuję samochodu z 6 pełnoprawnymi miejscami do siedzenia, a nie zydelkami w bagażniku. Auto będzie używane również do dalszej turystyki, więc bezpieczeństwo i komfort dzieciaków są dla mnie priorytetem. Dochodzi też kwestia zabrania gratów, a więc wystarczającej przestrzeni bagażowej.
Niestety znalezienie przyzwoitego egzemplarza jest trudne, chociaż i tak chyba największe szanse są przy multivanie, bo to raczej auto rodzinne, a nie wół roboczy.
Adampio, czy dobrze zrozumiałem, że masz multivana? Jeśli tak, to czy jest możliwe spotkanie się na chwilę i pogadanie na temat twoich doświadczeń z tym modelem? Jeśli tak, to daj proszę znać na priv.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: Adampio »

@maeco: tak mam Multka i wysłałem PW z numerem mojego telefonu
PawelM.
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 21.04.2014, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Marki

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: PawelM. »

Ja tez nakrecilem sie na multiwana ale pomyslalem ze chyba.poszukam t4 w zabudowie osobowej nie wazna jaka wersja a potem pomalu dostosuje pod siebie takze nie wiem czy to nie wyjdzie na jedno a bede mial od razu co chce
KTM 950 ADV 2005r.
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legnica - oblukanie VW T4

Post autor: maeco »

Też jakiś pomysł. Ja jednak wolę kupić od razu w zabudowie multivan (i to fabrycznej), bo po pierwsze nie mam warunków aby dłubać przy samochodzie, a po drugie nie jestem przekonany, czy to w moim przypadku wyjdzie lepiej finansowo. Dla mnie rozwiązanie, o którym mówisz, jest zasadne jeśli decydujesz się na zakup zmęczonej sztuki za grosze i robisz ją praktycznie od podstaw, ale to już trzeba mieć odpowiednie umiejętności, czas i miejsce. Powodzenia w poszukiwaniach (-:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość