kitesurfing - gdzie się nauczyć na Śląsku?

poza dwoma kółkami
jojo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 09.03.2013, 20:30
Mój motocykl: XL650V

kitesurfing - gdzie się nauczyć na Śląsku?

Post autor: jojo »

Witam
Chciałbym się nauczyć śmigać na kite-cie - czy ktoś zna miejsce w okolicach Katowice - Gliwice - Bielsko , gdzie można pobrać kilka lekcji?
Nie chce mi się targać nad morze
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: kitesurfing - gdzie się nauczyć na Śląsku?

Post autor: KJU »

Hej, w naszym rejonie (południe) możesz jedynie ogarnąć latawiec, raczej nie słyszałem o takich szkołach. Przychodzi mi do głowy Poraj, widziałem tam latawce, ale nie wiem czy to szkoła, czy prywatne.
Mam sam latawiec 2 mk, jak chcesz ogarnąć to możemy pogadać. Początki są trudne, ale potem idzie jak bułka z masłem.
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
jojo
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 09.03.2013, 20:30
Mój motocykl: XL650V

Re: kitesurfing - gdzie się nauczyć na Śląsku?

Post autor: jojo »

Dzięki
Podpytam się jeszcze w paru miejscach. W tamtym roku próbowałem poślizgać się na wakeboardzie w Świętochłowicach - może chłopaki mi coś tam podpowiedzą
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mikah
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 29.03.2014, 19:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nysa

Re: kitesurfing - gdzie się nauczyć na Śląsku?

Post autor: mikah »

Jedyne słuszne miejsce do NAUKI k-s i w-s to Hel.
Tak jak poprzednicy pisali na południu możesz ogarnąć latawca z lądu.
Zatoka Pucka oferuje równe wiatry i płytką, idealną do nauki właśnie wodę. No i jest tam masa szkółek, gdzie po szkoleniu dostaniesz certyfikat (za granicą wypożyczysz sprzęt tylko po okazaniu takiego certyfikatu). Ale na takie szkolenie musisz poświęcić ze 2 tygodnie. Ja robiłem IKO1 i 2 w tydzień, z tym że IKO1 miałem już opanowane właśnie na lądzie. Na szkoleniach w szkółce będziesz miał okazję spróbowania jak chodzą różne kajty- nie wpuszczaj się w zakupy zanim nie przeszkolisz się, bo to droga zabawa :)
Wg mnie próba nauki pływania na naszych południowych górskich czy podgórskich akwenach to strata czasu.
pozdr.
MirekH
------------------------------------------------------------------------------------------
TA600V, NX250, FJ1200ABS -ten ostatni oddam w dobre ręce
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości