Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
jacekj
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 17.01.2011, 05:21
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: jacekj »

Witam,
Rozważam zakup psa jako piątego członka rodziny dla dzieci. Po zrobieniu wywiadu zorientowałem się, że ta rasa jest bardzo łagodna i jednocześnie odpowiednia do zabaw z dziećmi. Poszukuję raczej szczeniaka aby dorastał w rodzinie.
Jednocześnie zastrzegam, że jestem człowiekiem odpowiedzialnym, sam miałem psa w dzieciństwie i wiem, z jakimi wyzwaniami wiąże się posiadanie takiego zwierzaka. A może nie do końca zdaję sobie sprawę z posiadania TAKIEGO psa ??

Mieszkam w domu wielorodzinnym , osiedle jest zadbane i ogrodzone więc wymagane jest sprzątanie psich odchodów przez właściciela.
Jednocześnie nie mam pewności jakie są wymagania takiego psa co do ilości ruchu codziennie.....może takie zwierzę będzie się tylko męczyć ??
Proszę o porady jak wygląda codzienna opieka nad tą rasą i na co warto zwrócić uwagę.

Może ktoś zna godną polecenia hodowlę ?
R1200 GS LC ADV [jest]
Honda VFR 1200 X
Honda XL700 V
Yamaha WR 250 R
Honda CBR 1000 RR
Kawasaki KLV1000
Kawasaki KLR 650
Yamaha DT125
Thingrim
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 290
Rejestracja: 15.10.2010, 22:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tychy

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Thingrim »

Ogólnie pies fajny :) Pamiętaj tylko, że mimo wszystko nie jest to zabawka dla dzieci, owszem dobrze wychowany nie będzie problemem ale mimo wszystko jest to rasa hodowana do polowań i jakaś część instynktu na pewno pozostała. W zasadzie najłatwiej będzie odezwać się do jakiegoś renomowanego tresera i poprosić go o pomoc w doborze szczeniaka. Z tego co pamiętam są testy behawioralne dla szczeniąt, które stosuje sie w okreslaniu predyspozycji szczeniat ( Chyba test cambella ale pewny nie jestem bo pisze z głowy, było jeszcze kilka innych ale ten jest chbya najpopularniejszy)

W zasadzie z takich ważniejszych rad to pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak pies pozbawiony agresii. Owszem niektóre rasy są spokojniejsze od innych ale to nie znaczy, że dadzą zrobić ze sobą wszystko.

Co do Goldenow to warto żeby był dobrze zsocjalizowany z ludzmi. Szczególnie w masowych hodowlach potrafią te sprawy zaniedbać, a poźniej przejawia się to problemami w postaci np psiego ADHD :) albo zupełnie odwrotnie np wpadanie w jakeis stany katatoniczne po wystraszeniu się. Poza tym jako, że jest to pies aportujacy to wymaga sporo ruchu.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Leo »

Jacekj - znaną mi z czasów wystawowych, dobrą hodowlą z fajnymi goldenami jest hodowla Kaprys Rejenta. Właścicielka przykłada dużą wagę do socjalizacji psiaków i bardzo dba o swoje stadko :)
Z tego co się orientuję jeszcze niedawno mieli szczeniaki, więc kto wie - może nadal coś tam u nich jest ;)
Co do tego co pisał Thingrim - w większości się zgodzę - poza jednym.
"Szczególnie w masowych hodowlach potrafią te sprawy zaniedbać" - to się zdarza głównie w pseudohodowlach, ale osobiście mam nadzieję, że od nich psiaka nie planujesz kupić. W prawdziwych hodowlach, zrzeszonych w ZKwP, hodowcy przykładają bardzo dużą wagę zarówno do prawidłowego dobrania parki rodzicielskiej pod względem eksterieru jak i charakterów, jak i później do jak najlepszej socjalizacji szczeniąt.
Co ważne - kupując psiaka z metryką ZKwP masz pewność, że szczeniaki są zaszczepione i nie są trzymane w ciemnych pomieszczeniach na słomie ;) W dodatku suka w czasie ciąży i karmienia szczeniąt jest na najlepszych karmach i odżywkach i pod stałą kontrolą weterynaryjną.
Co do samej rasy - Goldeny są dosyć aktywnymi psami i wymagają ruchu, łatwo się uczą i dobrze zsocjaloizowane kochają wszystkich członków rodziny. Jeśli chodzi o wady - jak lnieją masz kłaki wszędzie w domu - ile razy byś nie odkurzał ;) Kiedyś zajmowałam się goldenkiem przez parę lat i wspominam go jako super psiaka, który nawet mając lat 6 zachowywał się jak wieczny szczeniak :D Zazwyczaj goldeny uwielbiają ganianie za piłkami, więc moze to być niezły sposób na spożytkowanie ich energii. Co do mieszkania w mieszkaniu - nie widzę najmniejszego problemu.
Pozdrawiam,
Basia
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Sinner
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 23.05.2014, 23:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Garwolin/Drzewica

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Sinner »

Jacekj - nie wiem jakie masz dzieci i jak wygląda wasz plan dnia w domu, kto kiedy wraca ile masz czasu, etc.
Pamiętaj jedno, jak napisał Thingrim, to rasa psów wyhodowana do polowań. W związku z czym potrzebują mnóstwa ruchu, zajęcia i zainteresowania.
Są pełne temperamentu i niespożytych sił, których w bloku/mieszkaniu i na 2-3 spacerach dziennie nigdy nie spożyją. Są łagodne i bardzo rodzinne, więc tu nie ma się czego bać.
Mej to na uwadze przy jego kupowaniu!

Może na pierwszego psiaka coś mniejszego i trochę spokojniejszego?
Awatar użytkownika
jacekj
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 17.01.2011, 05:21
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: jacekj »

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze i opinie o tej rasie.
Wygląda na to, że wybór padł na właściwą rasę, jednak muszę być przygotowany na zapewnienie psisku sporo ruchu.
Zamierzam kupić psiaka w dobrej hodowli, która zapewni, że szczeniak miał zapewnione najlepsze warunki w czasie dorastania i nie krzyżowano osobników spokrewnionych ze sobą , co podobno czasami się zdarza, w hodowlach nastawionych na maksymalny zysk a nie na dobro zwierząt.
R1200 GS LC ADV [jest]
Honda VFR 1200 X
Honda XL700 V
Yamaha WR 250 R
Honda CBR 1000 RR
Kawasaki KLV1000
Kawasaki KLR 650
Yamaha DT125
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Leo »

Jacekj - sprawdzałam na fb Kaprys Rejenta - mają obecnie na sprzedaż 12 tygodniowego psiaka ;)
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Pawel1980 »

...berneńczyk... :niewiem: Zastanawiałeś się, nie potrzebuje tyle "biegania" co golden, niestety jest troszeczkę większy... Takie tam moje...
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Leo »

Berneńczyk jest cudnym psem, ale on akurat powinien mieć dom z ogrodem :(

P.S. Ale jakby coś to znam też fajną hodowlę Berneńczyków ;)
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Thingrim
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 290
Rejestracja: 15.10.2010, 22:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tychy

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Thingrim »

Leo pisze: Co do tego co pisał Thingrim - w większości się zgodzę - poza jednym.
"Szczególnie w masowych hodowlach potrafią te sprawy zaniedbać" - to się zdarza głównie w pseudohodowlach, ale osobiście mam nadzieję, że od nich psiaka nie planujesz kupić. W prawdziwych hodowlach, zrzeszonych w ZKwP, hodowcy przykładają bardzo dużą wagę zarówno do prawidłowego dobrania parki rodzicielskiej pod względem eksterieru jak i charakterów, jak i później do jak najlepszej socjalizacji szczeniąt.
Co ważne - kupując psiaka z metryką ZKwP masz pewność, że szczeniaki są zaszczepione i nie są trzymane w ciemnych pomieszczeniach na słomie ;) W dodatku suka w czasie ciąży i karmienia szczeniąt jest na najlepszych karmach i odżywkach i pod stałą kontrolą weterynaryjną.
Fakt źle się wyraziłem :) dla mnie masowe hodowle to są właśnie te pseudohodowle, nie zrzeszone i hodujące psy bez żadnej kontroli. Niestety jest to jeszcze dosyć częste zjawisko, ale powoli wszystko idzie w dobrym kierunku.
Pamiętaj tylko, żeby nie wybierać szczenięcia zbyt pochopnie. Pomimo, że jest to rasa uznawana za stosunkowo łagodną, w momencie gdy wybierzesz szczeniaka o charakterze dominujacym lub przeciwnie - niestabilnym i płochliwym, to przy zerowym doświadczeniu możesz się nieźle namęczyć.

Ale dość straszenia. Psy to kochane, pełne energii i empatii istoty. Kochaj a będziesz kochany :) ( tylko bez przesady). Spróbuj jakiegoś psiego hobby (dogtrekking, fly ball, agility, może nawet ipo), a być może załapiesz bakcyla jak wielu przed tobą.
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Pawel1980 »

Leo pisze:Berneńczyk jest cudnym psem, ale on akurat powinien mieć dom z ogrodem :(

P.S. Ale jakby coś to znam też fajną hodowlę Berneńczyków ;)
...żeby ta "wielka cholera" :wink: zryła i przekopała cały ogród... W moim miałem kiedyś trawę...

Jeżeli mogę... https://lh4.googleusercontent.com/cmMrq ... 37-h553-no
Awatar użytkownika
bilu
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 73
Rejestracja: 06.06.2013, 20:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: bilu »

Bardzo fajna rasa ale potrzebuje dużo ruchu i kontaktu z właścicielem, polecam szkolenie z zakresu PT w każdym związku jest sekcja szkolenia psów w której powinny znajdować się kompetentne osoby i pomogą ułożyć psiaka. Co do wyboru szczeniaka nie sugerowałbym się dużymi hodowlami ponieważ dobrze zapowiadające się szczeniaki przekazywane są do pod hodowców i wykorzystywane w późniejszym czasie do dalszej hodowli oczywiście nie jest to regułą . Porozmawiaj z weterynarzem z opinii osób które posiadają Goldeny i Labradory wiem że częstą przypadłością są stany zapalne uszu.Dodam to co powiedzieli przedmówcy wybieraj z hodowli ZKWP ponieważ psy dopuszczone do hodowli muszą posiadać prześwietlenie dysplazji przejść pozytywnie wystawy oraz zaliczyć testy psychiczne i przegląd hodowlany. Powodzenia :smile:
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Driverd2 »

Leo, co do ZKwP ostatnio było opisane jak jeden z hodowców zrzeszonych w tejże instytucji miał daleko w dupie przepisy itp i sprzedał ludziom chorego szczeniaka który zdechł po kilku dniach mimo opieki weterynarza (buldog francuski) i to po za miejscem zamieszkania, więc raczej mimo wszystko trzeba uważać i poczytać opinie o hodowlach i hodowcach, oraz unikać spotkań po za miejscem zamieszkania (hodowli). Sam przymierzam się do goldena :) tylko mam mały sprzeciw w domu.
Awatar użytkownika
bilu
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 73
Rejestracja: 06.06.2013, 20:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: bilu »

Też jestem zdania że najlepiej odwiedzić hodowle obojętne czy jest duża czy mała ,poza tym szczeniaki można oglądać od 4-5 tyg i obserwować ich rozwój myślę że jak hodowca niema nic do ukrycia to się zgodzi na takie wizyty w hodowli.Można się zabezpieczyć umową kupna. A przypadek który opisał Driverd2 nie jest odosobniony tylko to są handlarze zarejestrowani w ZKwP a nie hodowcy.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: piotreklodz »

Widze ze sa tutaj nawet znawcy psiakow. Moglbym was podpytac o inne rasy, moze akurat cos podpowiecie ?
Nie chce zakladac kolejnego watku, to jest jednak forum motocyklowe...

Bede kupowal psiaka dla mojego ojca, czyt. starszego czlowieka. Rozwazam poki co beagla, jamnika albo jakoegos teriera, glownoe jack russel. Do dyspozycji maja dom z ogrodem za miastem, ale nie wykluczone ze za pare lat psiak zamieszkal by mieszkaniu. Ktos cos poradzi w takim temacie?

Moze ktos zaproponuje inna rase? Wazne zeby mial krotka siersc, byl max beaglowego rozmiaru i nie chorowal.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: sajmonwww »

Bigiel dla dziadka - chyba żeby nie zardzewiał ;)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: wojtekk »

piotreklodz pisze:Widze ze sa tutaj nawet znawcy psiakow. Moglbym was podpytac o inne rasy, moze akurat cos podpowiecie ?
Nie chce zakladac kolejnego watku, to jest jednak forum motocyklowe...

Bede kupowal psiaka dla mojego ojca, czyt. starszego czlowieka. Rozwazam poki co beagla, jamnika albo jakoegos teriera, glownoe jack russel. Do dyspozycji maja dom z ogrodem za miastem, ale nie wykluczone ze za pare lat psiak zamieszkal by mieszkaniu. Ktos cos poradzi w takim temacie?

Moze ktos zaproponuje inna rase? Wazne zeby mial krotka siersc, byl max beaglowego rozmiaru i nie chorowal.
Specem nie jestem, ale powiem co wiem. Odpuść beagla i teriera. Chyba, że Twój Tata jest dobry w układaniu psów… To mocne rasy. Trzeba się nagimnastykować nad nimi. Jak się uda - genialni towarzysze, choć cały czas jakieś jazdy mają :) Jamnik :) Kanapowiec
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Chili
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1649
Rejestracja: 12.10.2010, 18:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Chili »

piotreklodz pisze:Widze ze sa tutaj nawet znawcy psiakow. Moglbym was podpytac o inne rasy, moze akurat cos podpowiecie ?
Nie chce zakladac kolejnego watku, to jest jednak forum motocyklowe...

Bede kupowal psiaka dla mojego ojca, czyt. starszego czlowieka. Rozwazam poki co beagla, jamnika albo jakoegos teriera, glownoe jack russel. Do dyspozycji maja dom z ogrodem za miastem, ale nie wykluczone ze za pare lat psiak zamieszkal by mieszkaniu. Ktos cos poradzi w takim temacie?

Moze ktos zaproponuje inna rase? Wazne zeby mial krotka siersc, byl max beaglowego rozmiaru i nie chorowal.
Żadna z wymienionych przez Ciebie ras nie nadaje się dla starszych osób. Same psy myśliwskie, potrzebujące masy ruchu. Nie wystarczy im ogród, one muszą mieć zapewnione codzienne spacery, na których będą mogły wyładować swoją energię. W przeciwnym razie wyładują ją gdzie indziej :/ Jamnik z tego całego towarzystwa najspokojniejszy, ale też potrafi dać do wiwatu ;)
T.A.Suka rządzi! (cyt.falco)

jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce... to można ;)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: falco »

Jeśli ktoś nie ma ciśnienia na rasowego psa, to bardzo proszę niech weźmie pod uwagę... kundelka (rasowe też się zdarzają!!) ze schroniska... :thumbsup:
Kochają i oddają uczucia jak żadne inne, do tego zazwyczaj żyją najdłużej i cieszą się najlepszym zdrowiem, a ich wierne i głęboko wpatrzone oczy... :wub:

Co do zakupu od hodowców, to owszem te z "papierami" zmiejszają ryzyko, ale niech nikt nie wierzy, że to już 100% masła w maśle, polska rzeczywistość mocno wszystkie "zezwolenia" weryfikuje.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Chili
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1649
Rejestracja: 12.10.2010, 18:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: Chili »

Falko, popieram w 100%!
T.A.Suka rządzi! (cyt.falco)

jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce... to można ;)
Awatar użytkownika
matti21sk
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 02.12.2008, 09:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Golden retriver dla dzieci proszę o porady, opinie

Post autor: matti21sk »

Cześć

U nas tak to wygląda :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ps. Zośka potrafi włożyć Dukatowi bardzo głęboko ręke do pyska. Nie jestem z tego zadowolony, jednak parę razy ich na tym przyłapałem.
Czasami Dukat wskoczy jej do łóżka, ukradnie kromkę chleba z ręki.
Najbardziej niebezpieczne momenty są podczas powrotu mojego lub żony z pracy, wtedy dukat szaleje z radości i sporadycznie udaje mu się przetrącić Zośkę podczas
powitania.
Nie zmieniłbym wyboru psiaka.
Rada: Jeżeli weźmiesz goldena, to pilnuj by tylko jedna osoba była jego Panem/Panią. Niech inni nie bawią się z nim za bardzo. Ja ten błąd popełniłem i do tej pory
Dukat jest trochę nieusłuchany.
Rada2: Nie zostawiaj masła i innych smakołyków w polu zasięgu jego pyska... :swieczki:


Gdy Zośka się urodziła, Dukat miał około 11 miesięcy. Nigdy nie broniliśmy jej kontaktów z psem. Ich przygoda trwa już ponad 3 lata i cały czas ma się dobrze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości