Karpacka Troja - polecam

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Karpacka Troja - polecam

Post autor: Janek-2004 »

Przy okazji sobotniego wyjazdu na rozgrzewkę wstąpiłem do takiego oto miejsca zwanego Karpacką Troją - lokalizacja Trzcinica przy drodze nr 28, kilka km od Jasła w stronę N. Sącza.
http://www.karpackatroja.pl

Pomimo, że ode mnie jest rzut beretem to w ciągu 8 lat istnienia tego miejsca nigdy tam nie byłem.

Jest to zrekonstruowana osada prasłowiańska na bazie wykopalisk i znalezisk archeologicznych - fajne miejsce na rodzinny spacer połączony z edukacją lub jako punkt wycieczki motocyklowej, choć wejście na wieżę widokową (ponad 200 schodów) we wszystkich membranach to niezły challenge.
Przed zwiedzaniem jest wyświetlany 30 minutowy film wprowadzający w historię powstania osady na tym terenie, prac wykopaliskowych - warto moim zdaniem.
Potem można zobaczyć wystawę obrazującą nie tylko wykopaliska ale też powstanie osady, ludzi przy pracy, itp
Średnio trzeba poświęcić na to 2-3 h.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

można wejść do każdej chaty, zobaczyć jak to mogło wyglądać kilkaset lat temu

Obrazek

są też i żywe zwierzęta w zagrodach, więc szczególnie dla dzieciaków to może być fajna sprawa

Obrazek

Z wieży widokowej - po pokonaniu ponad 200 schodów - można przy dobrej pogodzie wg informacji od obsługi zobaczyć szczyty Tatr - mnie się nie udało dostrzec

Obrazek
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Karpacka Troja - polecam

Post autor: krzysiek1 »

Rzeczywiście super to wygląda.Trzeba zobaczyć.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1167
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karpacka Troja - polecam

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Raczej ... Biskupin !!!

Przepraszam ...

Łukasz

P.S. Śmiechy tylko z nazwy :haha:
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Karpacka Troja - polecam

Post autor: Adampio »

Też mi się wydaje że ani ewentualna kolonizacja anatolijska ani danajska nie sięgała aż pod Rzeszów [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości