Łotwa TET Transeurotrail Sierpień 2018

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Łotwa TET Transeurotrail Sierpień 2018

Post autor: marecki999 »

Jeżeli macie wolne 5 minutek zapraszam by rzucić okiem na kilka scen z trasy Łotewskiego odcinka TET :wink: - ( https://www.transeurotrail.org/ )
Może Ktoś się skusi by odwiedzić tamte rejony :thumbsup: .
Przejechaliśmy Łotwę w ok 97 % - kilka km odbijaliśmy by tankować lub znaleźć miejsce na nocleg.
Zaczęliśmy od granicy z Estonią - tam wydaje się być najciekawiej. Sporo pięknych lasów, pól,rzeczki,jeziorka,piach,prom ... Malowniczo. Równie miło jest w okolicy morza i "przylądka Kolki",gdzie trafimy na głębokie piaski wąskie leśne przeprawy pod i nad konarami :ok: Zachodnia i południowa część - przy litewskiej granicy ,to raj dla fanów szybkich szutrów :witch:. Mając dobrą pogodę w 4 dni spokojnie przejedziecie całość... Polecam!

https://www.youtube.com/watch?v=_RbjYGXmn8E
nie wiem czy widać okienko z YT?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Łotwa TET Transeurotrail Sierpień 2018

Post autor: emek »

Właśnie wróciliśmy z tym, że robiliśmy szlak od strony Litwy. Twój film pokazuje prawie wszystkie najciekawsze elementy trasy która ma z 900 km. Polecam wbić się na szlak w okolicy morza (jadąc od strony Litwy) bowiem wcześniej są tylko nudne szybkie szutry. Po całej trasie są 2-3 brody w tym jeden na drodze publicznej (ten jest najgłębszy) i 2 przejazdy po błocie w sumie to może kilkaset metrów. Jechaliśmy w dwie DR650, CRF250 i KTM 1190. Jedynie KTM mógł mieć problem w 2-3 miejscach na całej trasie i to tylko wtedy gdyby jechać w pojedynkę. Estoński szlak jest dużo bardziej asfaltowy niż łotewski. Tereny super ale trasy łatwe i raczej szybkie lub bardzo szybkie. Bardzo mało sekcji technicznych a i te są proste. Polecam na ciężkie motocykle typu Trampek czy Afryka. Dla lżejszych trasa nudna i mało wymagająca.
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Łotwa TET Transeurotrail Sierpień 2018

Post autor: whiter »

Super!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość