Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Awatar użytkownika
hakju
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 21.05.2017, 11:40
Mój motocykl: XL650V

Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: hakju »

Witam. Za kilka dni ruszam wschodnią granicą Polski - z okolic obwodu Kalinigradzkiego aż do Ustrzyk Górnych. Szukam ciekawych miejsc, które warto po drodze odwiedzić a także spać pod namiotem. Z góry dzięki za wszystkie informacje. Pozdrawiam!
twe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 05.05.2011, 21:24
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: twe »

Cześć, wzdłuż wschodniej granicy jest masę ciekawych miejsc. Z takich bardziej popularnych to mosty kolejowe w Stańczykach, piramida w Rapie (choć to może bardziej pod północną granicę), Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej (miejsce wielokrotnie odwiedzane przez Karola Wojtyłę), Bohoniki i znajdujący się tam cmentarz muzułmański, Kruszyniany (meczet i Tatarska Jurta), Białowieża (nocleg na polu namiotowym Camping u Michała), Św. Góra Garbarka, niemieckie obozy: Majdanek, Bełżec, Sobibór, Stare Miasto w Zamościu.
Poniżej link z mojej wycieczki po tamtych rejonach:
wzdłuż wschodniej granicy
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: kucyk »

hakju pisze:Witam. Za kilka dni ruszam wschodnią granicą Polski - z okolic obwodu Kalinigradzkiego aż do Ustrzyk Górnych. Szukam ciekawych miejsc, które warto po drodze odwiedzić a także spać pod namiotem. Z góry dzięki za wszystkie informacje. Pozdrawiam!
Polecam okolice Przemyśla -Twierdza Przemyśl troszkę starych fortów z czasów austriackich.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: Adampio »

Kup sobie dwa tomy przewodnika Grzwgorza Rąkowskiego "Polska egzotyczna" (wydawnictwo rewasz.com.pl). Pierwszy tom (północna połowka) prawie na wyczerpaniu ale tydzien temu kupilem u nich zwrot z księgarni. Tom drugi wszedzie do kupienia.
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: whiter »

Dzięki Adampio, dzięki Tobie właśnie nabyłem na olx obydwa tomy przewodnika. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie zrobię z niego użytek :)
tomek666
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 17.12.2015, 08:21
Mój motocykl: XL600V

Re: Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: tomek666 »

Polecam okolice Bełżca - muzeum na terenie obozu zagłady koniecznie musisz zobaczyć!. Na północ od Zosina - Horodło fajna droga wzdłuż granicy. Polska jaką trudno już znaleźne gdzie indziej:0
Awatar użytkownika
jankes
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 136
Rejestracja: 27.06.2018, 19:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: jankes »

twe pisze:Cześć, wzdłuż wschodniej granicy jest masę ciekawych miejsc. Z takich bardziej popularnych to mosty kolejowe w Stańczykach, piramida w Rapie (choć to może bardziej pod północną granicę), Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej (miejsce wielokrotnie odwiedzane przez Karola Wojtyłę), Bohoniki i znajdujący się tam cmentarz muzułmański, Kruszyniany (meczet i Tatarska Jurta), Białowieża (nocleg na polu namiotowym Camping u Michała), Św. Góra Garbarka, niemieckie obozy: Majdanek, Bełżec, Sobibór, Stare Miasto w Zamościu.
Poniżej link z mojej wycieczki po tamtych rejonach:
wzdłuż wschodniej granicy
Wszedłem w link i bardzo fajnie opisana trasa . Zastanawiam się czy nie zdublować jej i nie pojechać w tym roku swoim trampkiem . Do urlopu jeszcze kawałek czasu więc jest czas na przemyślenia . Pozdrawiam z Bartoszyc przez które przejeżdżałeś.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Wschodnia granica Polski - ciekawe miejsca

Post autor: mariusz1970 »

twe pisze:Cześć, wzdłuż wschodniej granicy jest masę ciekawych miejsc. Z takich bardziej popularnych to mosty kolejowe w Stańczykach, piramida w Rapie (choć to może bardziej pod północną granicę), Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej (miejsce wielokrotnie odwiedzane przez Karola Wojtyłę), Bohoniki i znajdujący się tam cmentarz muzułmański, Kruszyniany (meczet i Tatarska Jurta), Białowieża (nocleg na polu namiotowym Camping u Michała), Św. Góra Garbarka, niemieckie obozy: Majdanek, Bełżec, Sobibór, Stare Miasto w Zamościu.
Poniżej link z mojej wycieczki po tamtych rejonach:
wzdłuż wschodniej granicy
Super opisałeś trasę na blogu! Kusi :crossy: :crossy:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości