Runa/Borżawa

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

6 Maj 2017 Stoję na szczycie Pikuj i oglądam przepiękny widok na Zakarpacie , w dali widać ogromne pasmo gór połoniny to Borżawa. ,czuje mały niedosyt i chęć odwiedzenie tego miejsca .To wtedy już pada pierwsza myśl i pomysł wyjazdu odwiedzenia tego miejsca .

Planuje wypad na miesiąc Sierpień. Dobra pora ,nie za wcześnie co może być przyczyna spotkania z śniegiem i za późno przed zimnymi jesiennymi nocami ,przecież ma to być wyprawa typowo survivalowa pod namiotami z puszkami w plecaku .Zaczynam zbierać ekipę ,początkowo na forum Yamaha Xt ,później na forum Transalpa,Są chętni i to ekipa majowego wyjazdu do Libuchory. Jadą 4 osoby Marcinn6, Dalti ,Ixsu, Piotr .

Jest 17 sierpień 10:00 ruszamy z Krościenka w kierunku granicy później na Użok i trasa szutrową przez Roztoka ,cel pierwszy Połonina Równa /Runa.

Dolina prowadząca z Użok -Roztoka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed wieczorem wjeżdżamy na górę /Runa

Obrazek
Obrazek

Rozkładamy namioty na pobliskim stoku ,rano ok 5:00 budzą nas ukraińscy jagodzianie, których przywiozły tu okoliczne taksówki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Następnego dnia rano jedziemy w kierunku Wołowca skąd prowadzą drogi na Borżawe. Ostatnie tankowanie i wizyta w pobliskim sklepie przed wjazdem na połoninę. W Wołowcu spotykamy gościa na honda xr 650 który jak się okazuje późnej to Arek ,ziomek z P. Po krutkiej wymianie inf,tu się rozchodzimy z kolega ,jedzie inną droga na Stoj. Na pobliskie szczyty prowadza trawersy jak i parę drug .kierowani przez tubylca zostajemy skierowani na dosyć trudny szlak, co się okazało bledną decyzja( z bagażami ) ,na zbyt stromym podjeździe padają gleby ,w tym moja .Odpalenie kopajki pod kątem 30-40 stopni z dopadniętą podnóżka(tradycyjne już na Ukrainie kolejny raz) bywa frustrujące .odpuszczamy jedziemy inna droga ,nazwana „czołgowa ' ze względu na jej wygląd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
taxi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oko 18 tej jesteśmy już na połoninach rozbijamy namiot przy starej serowarni gdzie ku zaskoczeniu wita nas wcześniej poznany kolega. Rozbijamy toboły ,później biwakujemy wypijając piwo które udało nam się dowieść w całości (jak to po takim dniu smakuje).

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Rano startujemy na pobliskie szczyty. Pada tez decyzja powroty tego samego dnia więc nie ma szans na przejechanie ich w całości ja już o zaliczeniu najwyższego szczytu Stoj. Zadowalamy się pobliskimi trawersami ,Temnatyk .Płaj i podobne temu szczyty. Połonina okazuje się nie taka łatwa w porównaniu z pikuj, ze względu na wysokie podjazdy i luźno kamienisto podłoże. Trawersy tez są w porównaniu z Pikujem węższe a wypadniecie 90% skończyło by się stoczeniem z stoku grani. Zdjęcia tego nie oddają w całości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jagodzianki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

to be continuation...

Po powrocie tego samego dnia pakujemy się i wracamy do polski z przystaniem na nocleg w Przemyślu skąd nasze drogi się rozchodzą. Za rok powrócę ,późnej Krasna i Svitovets'.poz


Foty


zdjęcia z kolekcji Ixsu może chłopaki coś jeszcze dodadzą
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ostatni dzeń
Obrazek
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Runa/Borżawa

Post autor: henry »

Na fotkach wszystkiego nie widać, ale traski mieliście naprawdę zarąbiste :thumbsup:
A co się stało ze stopką, nie udało się naprawić po Libuchorze ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

henry pisze:Na fotkach wszystkiego nie widać, ale traski mieliście naprawdę zarąbiste :thumbsup:
A co się stało ze stopką, nie udało się naprawić po Libuchorze ?
Henry,pękła powyżej nowego spawu przy glebie. już zrobiłem.
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
maras67
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 936
Rejestracja: 24.03.2010, 12:55
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Runa/Borżawa

Post autor: maras67 »

Zajebiste fotki. Super wyprawa. Gratulacje. :)
Jazda motocyklem to najprzyjemniejsza rzecz jaką się robi w ubraniu... :)
http://forum.transalpclub.pl/gallery/im ... ge_id=2026
Awatar użytkownika
Wiki
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 307
Rejestracja: 27.07.2015, 19:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dukla

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Wiki »

A czy nie myśleliście o wjeździe na połoninę Borżawa od tyłu czyli od miejscowości Pylypets
48°39'35.0"N 23°17'13.4"E
jest tam droga, która prowadzi mniej więcej wzdłuż wyciągu narciarskiego na połoninę
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

Wiki pisze:A czy nie myśleliście o wjeździe na połoninę Borżawa od tyłu czyli od miejscowości Pylypets
48°39'35.0"N 23°17'13.4"E
jest tam droga, która prowadzi mniej więcej wzdłuż wyciągu narciarskiego na połoninę
Wiki,myślałem nad tym ale od Podobovets' ,jednak od Wołowca prowadzi więcej szlaków i miało być łatwiej .Jak się później okazało to tylko dwa w tym jeden hartkorowy .Od miejscowości o której piszesz faktycznie idzie coś w rodzaju szerokiej drogi na same granie tylko ze te wszystkie drogi z satelity wyglądają na nie trudne a rzeczywistości wystarczy ze trafisz na tylko jedno strome wzniesienie i pozamiatane. Nie widać tez czy to kamień czy ziemia a to ogromna różnica .luźny kamień i wysoki podjazd nic dobrego nie wróży ,jeszcze z bagażami.Co innego takie taxi jak na fotach.Może następny rok pojadę od wschodniej strony,bardziej w planie mam P. Krasną.
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
Wiki
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 307
Rejestracja: 27.07.2015, 19:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dukla

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Wiki »

Jechałem tą drogą z kolegą na trampkach 600. Dojechaliśmy bez większych problemów do górnej stacji wyciągu narciarskiego i jeszcze kawałek wyżej.
Później były większe podjazdy i niestety było już późno a my nie mieliśmy namiotów więc zawróciliśmy.
Na samym dole drogi off w Pylypets był motel z "banią" za 25 zł i tam zanocowaliśmy.
Obrazek
Zdjęcie z tej drogi

Nie wyjechaliśmy na połoninę ale nie był to nasz priorytet.
Obrazek
Widok na wyciąg i w tle szczyt, na który chcieliśmy ale nie wjechaliśmy.
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

Wiki sprawdziłem na Geocontext niektóre nachylenia tej drogi i dochodzą do 19.4 stopni ,dla przykładu jednym z widocznych podjazdów ma odcinek który wynosi 20,4 -23,6 stopnia kamień .Jak jest to krótki odcinek to niema problemu ,jak długi ok 200-300 metrów to jest problem .No, ale może się mylę ,dopóki tamtędy nie pojadę.

pijący kawę
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Runa/Borżawa

Post autor: pete17 »

Fajnie powspominać...ale tam wtedy :-| :-|normalnie miałem cykora.!!
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Runa/Borżawa

Post autor: herni74 »

Tydzień temu szlajalem się po Borżawie. Wjazd od wyciągu od filipca jest z wyjebami ale ogarnięty kierownik sobie poradzi. Nawet Joker (anty off road) wjechał takim kundlem jak DL . Fakt ,że wyżej niż kończy się wyciąg nie wjechał bo gleba i urwana dźwignia zmiany biegów i ogólnie masakra ale po wyjebach dawał rady. :lol:
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

Jak się nie wywrócisz to się nie przewrócisz :thumbsup: paradoks taki ze czym szybciej jeżdżę i więcej tym więcej gleb.Taki to urok. :wink:
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Runa/Borżawa

Post autor: herni74 »

Żeby przejechać wyjeby ukrainskie to trzeba dawac ognia i wtedy ryzyko gleby maleje znacznie. Przy okazji polecam jeszcze Synevyrs'ka Polyana z jeziorkiem w górach i wypasionym noclegiem obok za 33zł https://goo.gl/maps/xxvmkDVK3Dt i ośrodek resocjalizacji niedźwiedzi https://goo.gl/maps/XqRHdw7cDVL2
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

herni74 pisze:Żeby przejechać wyjeby ukrainskie to trzeba dawac ognia i wtedy ryzyko gleby maleje znacznie. Przy okazji polecam jeszcze Synevyrs'ka Polyana z jeziorkiem w górach i wypasionym noclegiem obok za 33zł https://goo.gl/maps/xxvmkDVK3Dt i ośrodek resocjalizacji niedźwiedzi https://goo.gl/maps/XqRHdw7cDVL2
herni74 tam też planuje w następny rok :thumbsup: nie omieszkam
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Runa/Borżawa

Post autor: herni74 »

Dalti pisze:
herni74 pisze:Żeby przejechać wyjeby ukrainskie to trzeba dawac ognia i wtedy ryzyko gleby maleje znacznie. Przy okazji polecam jeszcze Synevyrs'ka Polyana z jeziorkiem w górach i wypasionym noclegiem obok za 33zł https://goo.gl/maps/xxvmkDVK3Dt i ośrodek resocjalizacji niedźwiedzi https://goo.gl/maps/XqRHdw7cDVL2
herni74 tam też planuje w następny rok :thumbsup: nie omieszkam
ja tam mogę tam jechać co wekkand .
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Runa/Borżawa

Post autor: Dalti »

herni74 pisze:
Dalti pisze:
herni74 pisze:Żeby przejechać wyjeby ukrainskie to trzeba dawac ognia i wtedy ryzyko gleby maleje znacznie. Przy okazji polecam jeszcze Synevyrs'ka Polyana z jeziorkiem w górach i wypasionym noclegiem obok za 33zł https://goo.gl/maps/xxvmkDVK3Dt i ośrodek resocjalizacji niedźwiedzi https://goo.gl/maps/XqRHdw7cDVL2
herni74 tam też planuje w następny rok :thumbsup: nie omieszkam
ja tam mogę tam jechać co wekkand .
Zacznę wypady w tamte strony kwiecień-maj to dam znać jak byś był chętny ,z Przemyśla pojedzie z dwie osoby.poz
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości