TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: mirkoslawski »

Od 2 miesięcy planowałem ten wyjazd - ostatni w tym roku na dłużej niż weekend. Miał być tydzień ale stopniało do 5 dni...a tak właściwie 4. Cztery pełne dni - niby nie dużo a jednak wystarczająco, aby się ponownie zakochać w jeździe, przyrodzie, życiu...ale właściwie nie można się ponownie zakochać skoro się nie odkochało, prawda? To nazwijmy to "odświeżenie" związku.

Jaki cel? Miał być TET do Talina, później się na chwilę zmieniło na UA, później na chwilę na RO a jak wyszło?
Przejechałem polski odcinek TET - trasa generalnie do przejechania na każdym motocyklu oprócz kilku odcinków ale można objechać. Generalnie rozczarowała (TET) - wystartowałem na wysokości Kraśnika, zakończyłem 30 km od granicy czyli końca i myślę, że 50 % to asfalty, 35% szutry a reszta gruntówki i trochę ścieżek (może ze 2%). Niestety - dla mnie trochę za dużo asfaltów no i odcinki "prawielegalne" też się zdarzyły ale bardzo się cieszę, że nią przejechałem bo zamiast do Talina, naoglądałem się naszej kochanej Polski. Pięknie - to zbyt banalne.

Nie będzie opisu dni, wstawię obraz tego, co widziałem. Zapachy, smaki i dźwięki musicie sobie wyobrazić. Jazda na motocyklu ma tą właśnie zaletę, że czuć zapach - nawet zapach perfum ludzi na wsi idących na Mszę Św., zapach gospodarstw, pól, świerkowych szyszek, świeżego siana. Poranki i wieczory, to światło...
Przejechałem samotnie ponad 2000 km po Polsce, po jej zaledwie małej części od Kraśnika po Suwałki...myślicie pewnie teraz, że odległość między tymi miastami jest mniejsza Jeśli jesteście ciekawi tego, co niesie dróżka polna, gdzie prowadzi i co niesie droga - zrobicie właśnie tyle lub dużo więcej. Ja musiałem się ograniczać i to na siłę - a i siły mnie ograniczały bo jazda ponad 10h dziennie siły mi wysysała...
A skąd taki tytuł? Bo ja jeszcze nie byłem - zostawiam sobie powód, by wracać na Kresy, na Podlasie, na wschód i szukać "moich Krużewnik" :smile:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: wojtekk »

Masz w ryj :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: mirkoslawski »

wojtekk pisze:Masz w ryj :)
Wiem :grin:
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: krzysiek1 »

Dla mnie kwintesencja trampkowania.Coś wspaniałego.Czy zawsze trzeba szukać czegoś co jest na wyciągnięcie ręki? Mamy tak wspaniałe miejsca i okolice w naszym Kraju w których wielu nie było,chociaż pozaliczali Nordkapy,Pireneje,Chorwacje etc.Od paru lat staram się poznawać Polskę północno-wschodnią i Podlasie i cały czas widzę ile jeszcze zostało do zwiedzenia.Oczywiście,też bywałem za granicami naszego Kraju, było fajnie, no może poza Ukrainą gdzie nie zawsze tubylcy byli przyjażni.Tego co mamy w naszym kraju nie znajdziemy gdzie indziej no i ten klimat,ludzie,miejsca.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: ostry »

mirkoslawski pisze:
wojtekk pisze:Masz w ryj :)
Wiem :grin:
Masz w ryj raz jeszcze :dupa: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: pete17 »

....pięknie... :ok:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: capri »

Zazdroszczam [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Life is brutal and full of zasadzkas...
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: TEee(T) - "a w Krużewnikach byl?"...

Post autor: JL79 »

Dobre! :thumbsup:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości