Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: wojtekk »

Pojechałem odwiedzić dzieci na wakacjach, które były w okolicach Augustowa. Pojechałem grzecznie "ósemką" i.... osiem to już mi przez gardło nie przechodzi. Najpierw grzęzną mi w ustach steki przekleństw. Jedna wielka budowa. Skrzyżowana z korkami i zakazami pomnożona przez upał (na trasie 42 stopnie) z dodatkiem pozamykanych (przez roboty - nie można zjechać, gdy na przeciwległym pasie) stacji benzynowych i gratisem w postaci gradobicia, że w samochodzie poleciała szyba...

... to wszystko przekonało mnie, że chcę wracać cross country (czasem off) do Warszawy. Nie jadę tą samą trasą.

Garść zdjęć:

Początek drogi carskiej. Polecam!

2644
Zabawa w kotka i myszkę z burzami:
2643

Krótka prośba ode mnie: przestrzegać, a nie kozaczyć
2642

Wejście na bagna

2641

2640

ruchu nie ma prawie wcale
2639

2638

grzecznie jadąc na koniec taka nagroda
2637

2636

to wyglądało jak zachęta
2635

2634

2633

przygotowania do burzy :)
2632

zasłużony posiłek. Jak ja kocham takie życie...
2631
tankowanie przed długim powrotem do domu. Asfaltowi mówię stanowcze nie. To pierwsza z dwóch stacji na drodze do Wyszkowa...
2630
i tak było już do końca :) Wnioski: w upał jeździć tędy. Więcej cienia. Nie grzeje się od asfaltu. Po 5 godzinach takich tras naprawdę odczułem, gdy wskoczyłem na asfalt. Nie doceniamy, jak bardzo on się nagrzewa (nas i nasze maszyny też)
2629

2628

2627

2626

2625

pierwsze danie
2624

drugie danie (był jeszcze kompocik w postaci „orężadki” ale ów spożyłem na początku i nie zdążyłem kliknąć zdjęcia
2623

gdy kończy się asfalt zaczyna się przygoda
2622

gdy jadę taką drogą, to zawsze się zastanawiam nad tym, że to była kiedyś ważna droga, skoro brukowali (a obecnie Ostry asfalt sobie leje). Teraz to często drogi między „z nikąd” a „do nikąd”
2621

To już blisko Warszawy. Ważny pomnik zagubiony, w zasadzie nieodwiedzany. A największa masakra ludności wiejskiej. Całe rodziny. Byłem tam 1 sierpnia. Potrójnie zrobiło to na mnie wrażenie
2620
2619
2618
2617

a potem cofnąłem się w naszej skomplikowanej historii...
2616
2615
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: JL79 »

Dobre! :smile:
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: teo »

Rewelka
Awatar użytkownika
wajdek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 206
Rejestracja: 15.09.2013, 22:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: wajdek »

Super trasa :ok: .
Znam ją od co najmniej kilkunastu lat. Jeśli jedziesz gdzieś w okolicę Augustowa, a nie konkretnie do Suchowoli, to proponuję przejedź ten kawałek: https://www.google.pl/maps/dir/53.53783 ... !3e0?hl=pl
Drewniany most w Dolistowie. Szutrówka wzdłuż Biebrzy, na poziomie wody, często zalana, szczególnie wiosną - cofaliśmy się wracając z suwalszczyzny bo koledze było po progi i bał się zalania samochodu. I realna szansa na spotkanie z łosiem, szczególnie rano lub wieczorem.
Zrobię próbę wstawienia zdjęć: Obrazek

Próba nieudana. Tu link do albumu: https://photos.google.com/share/AF1QipN ... VrM3F5RVhR
"NIE ŁAM SIĘ"
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: wojtekk »

wajdek pisze:Super trasa :ok: .
Znam ją od co najmniej kilkunastu lat. Jeśli jedziesz gdzieś w okolicę Augustowa, a nie konkretnie do Suchowoli, to proponuję przejedź ten kawałek: https://www.google.pl/maps/dir/53.53783 ... !3e0?hl=pl
Drewniany most w Dolistowie. Szutrówka wzdłuż Biebrzy, na poziomie wody, często zalana, szczególnie wiosną - cofaliśmy się wracając z suwalszczyzny bo koledze było po progi i bał się zalania samochodu. I realna szansa na spotkanie z łosiem, szczególnie rano lub wieczorem.
Zrobię próbę wstawienia zdjęć: Obrazek

Próba nieudana. Tu link do albumu: https://photos.google.com/share/AF1QipN ... VrM3F5RVhR
Wajdku - zdjęcie z zalaną drogą i zakazem wjazdu właśnie jest z Dolistowa :)

(zdjęcie nie działa, ale znam ten ból).
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: Nadol »

Będąc w Tajnie Łanowym 2 razy startowaliśmy do Osowca na skróty i za każdym razem albo sam piach albo łąki zalane lub po prostu bagno. Finalnie jechaliśmy opisywaną drogą, potem carską, kawałek 679 i odbiliśmy do Zambrowa na pizze.
Jazda Biebrzą jak jest wysoki stan wody - super.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Wojcio
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 264
Rejestracja: 08.06.2016, 19:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRYNICE k. Białegostoku

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: Wojcio »

Serwus! Nie wiedziałem, że latacie niedaleko moich okolic bo do drogi carskiej mam z grubsza całe 30 minut od domu. W przyszłości dawajcie znać to może się uda zgrać wolny termin.
Pozdrawiam :thumbsup:
Awatar użytkownika
marek4066
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 21.05.2017, 19:35
Mój motocykl: XL650V

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: marek4066 »

Witam :) fajnie się czytało i oglądało :) będzie coś jeszcze ?? :) pozdrawiam i LwG :)
Awatar użytkownika
marek4066
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 21.05.2017, 19:35
Mój motocykl: XL650V

Re: Wycieczka: Suchowola (Augustów) - Wyszków

Post autor: marek4066 »

Witam :) Pytanko ,wycieczka jednodniowa ?? i czy jechałeś bocznymi drogami z Warszawy czy prosto na Wyszków ?? pozdrawiam Sorki już wiem :) napisane jak byk na początku :) pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość