Polska w ru....

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Polska w ru....

Post autor: pete17 »

Tak mnie coś naszło dzisiaj...postanowiłem przewietrzyć nieco trampiszona,tak po okolicy :crossy: A że mieszkam prawie w centrum,to ruszyłem na południe.Tam jest rzeka Grabia i duużo miejscowości po drodze,lasy pola i co tylko dusza zapragnie.No ale myślę sobie,na moje Heidenau to przaydałby się szuterek lekki chociaż...i co? A już to gdzieś pisałem...wszystkie dróżki WYASFALTOWANE!!! No żywcem niema normalnej wiejskiej drogi tylko wszędzie czarne.Po polu chłopa nie będę jeżdził bo mnie pogoni,w lesie zakazy wjazdu co chwila...trza będzie oponki na szosówki chyba przełożyć... :ysz: Abstrachując od tych moich wynurzeń to całkiem ładna ta nasza POLSKA! Nie tak jak jacyś politycy mówią czy mówili.."Polsa w ruinie..".Pytam się GDZIE!!! wszędzie gdzie dziś przejeżdżałem to drogi wyasfaltowane,domostwa piękne,ukwiecone,obejścia czyściutkie,trawki pokoszone-chyba władza ich dotuje czy jak? :niewiem: no i tak to wygląda w tej naszej krainie...wiem wiem że dla chcącego znajdzie się odpowiednia przestrzeń do pojeżdżenia...ale gdy zaczynałem jakieś 45 lat temu to był prawie sam OFF! Cóż,takie czasy...Kończąc,raz jeszcze-ludziska...Polska nie jest w ruinie tylko jest piękna(mimo tych asfaltów)a może dlatego właśnie...Ciekawy jestem Waszego zdania na ten temat. :smile:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Polska w ru....

Post autor: herni74 »

Jedz na północny wschód a poczujesz smak przygody. :haha: albo dawaj w Beskid Niski!
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polska w ru....

Post autor: pete17 »

Tak właśnie uczynię...może się spikniem :impreza: :haha:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Polska w ru....

Post autor: herni74 »

pete17 pisze:Tak właśnie uczynię...może się spikniem :impreza: :haha:
a jak chcesz poczuć smak przygody na 100% to musisz opuścić UE i jechać na Ukrainę albo wyrób wizę i ogień na Białoruś
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polska w ru....

Post autor: pete17 »

Już w tym roku raz się otarłem o Belarusię,ale oczywiście COŚ mi wypadło i musiałem odpuścic :sad: Ale jak się wk....ę to wezmę motora i pojadę tak z dnia na dzień,bez zbytnich przygotowań :crossy: ...a jak planujesz to włącza się prawo Murphiego... i zawsze się coś spier......i ! :grin:
Lubię motory...wszystkie.
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska w ru....

Post autor: krzysiek1 »

Prawo nie do końca się sprawdza.A Białoruś to dla mnie nadal temat który się nie znudzi, mimo paru pobytów.Warto i jeszcze raz warto.Z naszych wschodnich sąsiadów to chyba najbardziej klimatyczny rejon.No i ludzie przesympatyczni w przeciwieństwie do np. Litwy czy Ukrainy gdzie miewałem czasami bardzo nieciekawe spotkania z miejscowymi ( nie koniecznie jak widać jesteśmy jako Polacy mile widziani)
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polska w ru....

Post autor: pete17 »

krzysiek1 pisze:Prawo nie do końca się sprawdza.A Białoruś to dla mnie nadal temat który się nie znudzi, mimo paru pobytów.Warto i jeszcze raz warto.Z naszych wschodnich sąsiadów to chyba najbardziej klimatyczny rejon.No i ludzie przesympatyczni w przeciwieństwie do np. Litwy czy Ukrainy gdzie miewałem czasami bardzo nieciekawe spotkania z miejscowymi ( nie koniecznie jak widać jesteśmy jako Polacy mile widziani)
Cenna wskazówka..mówisz Białoruś jak najbardziej ale UA to niekoniecznie...Noo 17.08 chyba mam jechać na UA,to się trochę przekonam :smile:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Polska w ru....

Post autor: wilq.bb »

Spędziłem ostatni tydzień na Białorusi - niestety puszką i do tego służbowo - wiem, że jak tylko będę miał coś co po szutrach lata (a nie ntvkę) to tam jadę.
Drogi główne bardzo, przyzwoite, szutrów w pigułę, pozytywnie do nas Polaków nastawieni - po pracy włóczyłem się po trzech miastach, gdzie spałem i było ok. Do tego bardzo ładne kobiety, no i paliwo za całe 2,3 pln :grin:
Tylko 6 godzin na granicy w czasie powrotu, trochę zepsuło ten sielankowy obraz :tongue:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polska w ru....

Post autor: pete17 »

wilq.bb pisze:Spędziłem ostatni tydzień na Białorusi - niestety puszką i do tego służbowo - wiem, że jak tylko będę miał coś co po szutrach lata (a nie ntvkę) to tam jadę.
Drogi główne bardzo, przyzwoite, szutrów w pigułę, pozytywnie do nas Polaków nastawieni - po pracy włóczyłem się po trzech miastach, gdzie spałem i było ok. Do tego bardzo ładne kobiety, no i paliwo za całe 2,3 pln :grin:
Tylko 6 godzin na granicy w czasie powrotu, trochę zepsuło ten sielankowy obraz :tongue:
Hmm...Brzmi zachęcająco.Kombinuj motora ędurowatego i lecim na wiosnę :grin: :crossy:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Polska w ru....

Post autor: herni74 »

krzysiek1 pisze:Prawo nie do końca się sprawdza.A Białoruś to dla mnie nadal temat który się nie znudzi, mimo paru pobytów.Warto i jeszcze raz warto.Z naszych wschodnich sąsiadów to chyba najbardziej klimatyczny rejon.No i ludzie przesympatyczni w przeciwieństwie do np. Litwy czy Ukrainy gdzie miewałem czasami bardzo nieciekawe spotkania z miejscowymi ( nie koniecznie jak widać jesteśmy jako Polacy mile widziani)

Białoruś wymiata.....a bardziej od Litwina to ju z wolę pic wódkę z Ukraińcem :lol: Te Republiki Nadbałtyckie to strasznie bucowate są. Macierewicz to powinien juz dawno zakazać patrolowania naszymi F16 tamtejszego nieba . Wtedy inaczej by śpiewali...Buce jedne !
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polska w ru....

Post autor: pete17 »

herni74 pisze:
krzysiek1 pisze:Prawo nie do końca się sprawdza.A Białoruś to dla mnie nadal temat który się nie znudzi, mimo paru pobytów.Warto i jeszcze raz warto.Z naszych wschodnich sąsiadów to chyba najbardziej klimatyczny rejon.No i ludzie przesympatyczni w przeciwieństwie do np. Litwy czy Ukrainy gdzie miewałem czasami bardzo nieciekawe spotkania z miejscowymi ( nie koniecznie jak widać jesteśmy jako Polacy mile widziani)

Białoruś wymiata.....a bardziej od Litwina to ju z wolę pic wódkę z Ukraińcem :lol: Te Republiki Nadbałtyckie to strasznie bucowate są. Macierewicz to powinien juz dawno zakazać patrolowania naszymi F16 tamtejszego nieba . Wtedy inaczej by śpiewali...Buce jedne !
Ach tam zaraz "buce jedne"...może gorszy dzień albo okres jakiś miał jeden z drugim.. :sad: chyba nie można generalizować.U nas też można na buca trafić :smile: Co do wycieczek na wschód to byliśmy w 4 moto na Ukrainie i mnie jako nowicjuszowi podobało się.Będą powtórki :ok:
Lubię motory...wszystkie.
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska w ru....

Post autor: Rolo »

Jestem kilka razy do roku w krajach bałtyckich, nigdy nie spotkało mnie nic nie miłego, wręcz przeciwnie. W kraju za to często spotykają mnie stosunkowo często niemiłe sytuacje, czy to uprawnia mnie do twierdzenia że Polacy to buce?
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
wujas
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 476
Rejestracja: 01.08.2011, 23:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl/Huwniki

Re: Polska w ru....

Post autor: wujas »

herni74 pisze:Białoruś wymiata.....a bardziej od Litwina to ju z wolę pic wódkę z Ukraińcem :lol: Te Republiki Nadbałtyckie to strasznie bucowate są. Macierewicz to powinien juz dawno zakazać patrolowania naszymi F16 tamtejszego nieba . Wtedy inaczej by śpiewali...Buce jedne !
Nie pijcie za dużo wódki z ukraińcami bo może się trafić "glonojad" :ysz:
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Polska w ru....

Post autor: herni74 »

Rolo pisze:Jestem kilka razy do roku w krajach bałtyckich, nigdy nie spotkało mnie nic nie miłego, wręcz przeciwnie. W kraju za to często spotykają mnie stosunkowo często niemiłe sytuacje, czy to uprawnia mnie do twierdzenia że Polacy to buce?
Etamm..Stwierdzam tylko fakty . Jakoś dziwni ludzie są na Litwie. Sami nawet sami Polacy mieszkający na Litwie ostrzegali mnie przed lokersami. Dużo lepiej czułem się w Rosji :thumbsup:
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Polska w ru....

Post autor: Nadol »

Im wolniej, dalej o głównych dróg tym i ludzie życzliwsi. Pozytywne nastawienie też robi swoje. Sprawdzone chociażby podczas tegorocznego moto-urlopu - 2 tygodnie po Polsce. Po drodze same pozytywne postacie i sytuacje, żadnej krzywej akcji.
Jedyne co mnie wqur.. to to, że tak często próbują mnie zabić na polskich drogach (głównie w dużych aglomeracjach).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polska w ru....

Post autor: pete17 »

nadol pisze:Im wolniej, dalej o głównych dróg tym i ludzie życzliwsi. Pozytywne nastawienie też robi swoje. Sprawdzone chociażby podczas tegorocznego moto-urlopu - 2 tygodnie po Polsce. Po drodze same pozytywne postacie i sytuacje, żadnej krzywej akcji.
Jedyne co mnie wqur.. to to, że tak często próbują mnie zabić na polskich drogach (głównie w dużych aglomeracjach).
Co prawda to prawda :sad: dopiero co dwa tygodnie temu niedaleko mnie zginął motocyklista strażak.... :sad: :sad: oplem wyjechał mu przed koło...moto się zapalił i chłopa nie ma :sad:
Lubię motory...wszystkie.
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska w ru....

Post autor: krzysiek1 »

Co prawda ,to prawda na tzw. prowincji(?) ludzie naprawdę są bardziej uczynni i życzliwi.Może dlatego,ze tam życie jest bardziej spokojne,bez tego całego oszołomstwa które nas otacza w większych miastach?
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Polska w ru....

Post autor: Marcinnn6 »

wujas pisze:
herni74 pisze:Białoruś wymiata.....a bardziej od Litwina to ju z wolę pic wódkę z Ukraińcem :lol: Te Republiki Nadbałtyckie to strasznie bucowate są. Macierewicz to powinien juz dawno zakazać patrolowania naszymi F16 tamtejszego nieba . Wtedy inaczej by śpiewali...Buce jedne !
Nie pijcie za dużo wódki z ukraińcami bo może się trafić "glonojad" :ysz:

O co chodzi z tym glonojadem ?
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Polska w ru....

Post autor: KJU »

Marcinnn6 pisze:
wujas pisze:
herni74 pisze:Białoruś wymiata.....a bardziej od Litwina to ju z wolę pic wódkę z Ukraińcem :lol: Te Republiki Nadbałtyckie to strasznie bucowate są. Macierewicz to powinien juz dawno zakazać patrolowania naszymi F16 tamtejszego nieba . Wtedy inaczej by śpiewali...Buce jedne !
Nie pijcie za dużo wódki z ukraińcami bo może się trafić "glonojad" :ysz:

O co chodzi z tym glonojadem ?
http://www.zamiedzaidalej.pl/2016/12/li ... -2016.html
Cały rozdział jest poświęcony wraz ze szczegółami. W tym wypadku to libuchorski.
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Polska w ru....

Post autor: Marcinnn6 »

hehe, ok
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość