Trudne jazdy

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Cały wolny dzień, skurczył się do paru godzin, bo szkodniki mnie wyczuły. Wyczuły, mimo pełnej konspiracji, że tato ma urlop, wiec od razu ból brzucha, gorączka itd., itp. O 16.00 miałem być w Dzierżoniowie, to chociaż drogą okrężną, przez Świdnicę, Lubachów, Walim, z zaliczeniem dwóch przełęczy, Jugowskiej i Woliborskiej, dojechałem do celu. Foto mało, bo i szybko i jakoś tak czasu tracić nie chciałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wjazd na Przełęcz Woliborską od strony Bielawy i trzy mostki, a właściwie cztery, tyle że jeden dalej. Ciężko to pokazać na foto, to trzeba przejechać, i to pełna parą. Jak widać potrafią pokonać i niejednego pokonały.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Dzisiaj krótki wyjazd do Pisarzowic, obwąchać ruiny kościoła ewangelickiego i przy okazji parę innych foto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Dzisiaj kontynuacja objazdu, zaczynając od miejsca gdzie zakończyłem poprzednim razem, Stary Tabor wieś Braci Czeskich. Jazda w osi Syców - Ostrzeszów - Antonin.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla zainteresowanych, u mnie troszkę więcej.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trudne jazdy

Post autor: falco »

trud - jak wyszukujesz miejsca z zapomnianymi mogiłami oraz inne tajemnicze ruiny, itp? :niewiem:

Swego czasu zrobiłem ładnych kilka tys km w 1 sezon objeżdżając moje, mazowieckie (a także łódzkie+świętkokrzyskie) okolice, ale było, to bardziej na zasadzie jadę gdzie mnie oczy poniosą a potem wracam do domu z GPS. Przez to mogłem omijać ciekawe miejsca, które warto byłoby odwiedzić a w sieci wyszukiwałem jedynie dojazdy do zamków, ruin, dworków, itp. Przypadkiem trafiałem na mogiły/leśne miejsca pamięci nawet sprzed I oraz z okresu II W.Ś. Były też zapomniane żydowskie cmentarze oraz pojedyncze mogiły NN.

Dzięki!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
mila1
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 04.01.2013, 14:57
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Trudne jazdy

Post autor: mila1 »

Piękne zdjęcia i przesłanie. Historia ludzi stoi ponad polityką i powinna łączyć, a nie dzielić. Pozdrawiam z sąsiedniego forum F 650 GS.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

falco pisze:trud - jak wyszukujesz miejsca z zapomnianymi mogiłami oraz inne tajemnicze ruiny, itp?
To wszystko jest wokół mnie :) Mieszkam na tak zwanych ziemiach odzyskanych, Dolny Śląsk, miejsce do niedawna zamieszkałe przez inny naród. Bardzo wiele nam zostawili i na szczęście, nie wszystko udało się nam zniszczyć. Nie wiem, jak to wygląda na innych terenach Polski, rdzennej Polski. My, tu na Dolnym Śląsku, żyjemy na co dzień wśród pozostałości obcej kultury, często kompletnie nie zdając sobie z tego sprawy.
Wyszukiwanie, to przede wszystkim na nosa, jazda w jakiś region i z praktyki mniej więcej wiadomo, gdzie się czego spodziewać. Bardzo pomagają dobre mapy. Na przykład Dolina Baryczy, wydana przez Galileos, świetne opracowanie według którego ostatnio sporo jeżdżę. Stare mapy, w moim przypadku niemieckie, które dają trop, ślad, że kiedyś coś tam było. No i podstawa, to zwolnić, nauczyć się zawracać i zatrzymywać :) Mi też to nie zawsze wychodzi. Wtedy staram się chociaż zapamiętać miejsce, by następnym razem sprawdzić, czy czegoś tam ciekawego nie ma.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trudne jazdy

Post autor: falco »

trud pisze:To wszystko jest wokół mnie :) Mieszkam na tak zwanych ziemiach odzyskanych, Dolny Śląsk, miejsce do niedawna zamieszkałe przez inny naród.
Szczęściarz, bo rzeczywiście Dolny Śląsk jest kopalnią tajemniczych miejsc.
Byłem na 3 (wszystkich) edycjach rajdów krajoznawczych, które organizowali moi znajomi Garbusiarze z Wrocławia. Za każdym razem był to tydzień jeżdżenia, zwiedzania, szukania, i... nie wiem czy zobaczyliśmy kilka procent z bogactw architektury naziemnej a także podziemnej.

Zazdroszczę jak cholera, bo niestety ode mnie łykendowy (1-dniowy) wypad na DŚ nie jest możliwy, dlatego zadowalam się tym co znajdę na własnym "podwórku".
Pstrykaj jak najwięcej i jak możesz podawaj +- lokalizację, zawsze to będzie pretekst, by obejrzeć samemu, gdy się będzie w okolicy.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Trudne jazdy

Post autor: HerkulesWPR »

Super zdjęcia, mają klimat i chętnie odwiedził bym to miejsce/miejsca. Podrzuć jakiego aparatu używasz u czy później obrabiasz fotki przed wrzuceniem w sieć. Będę śledził temat, zapowiada się nadzwyczaj interesująco.

Kilometrów. :thumbsup:
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

No to jazda i znowu temat przewodni, przemijanie :)
Mauzoleum rodziny von Lieres und Wilkau, albo raczej, to co zostało. Lasek w polach przy wsi Szczepanów, na trasie Wrocław - Świdnica.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy kościele w Wirach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiełczyn

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzyżowa i góra cmentarna. Na dole dla plebsu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na górze, mauzoleum rodziny von Moltke.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Von Moltke bardzo nie chcieli mnie widzieć. Droga dojazdowa, to zwykła polna zarośnięta trawą, no i koleiny. Postawiło mnie w poprzek i zaliczyłem piękną glebę. Po postawieniu moto okazało się, że przednie koło siedzi w dziurze i ani do przodu, ani do tyłu. Próba wyjechania skończyła się kolejna glebą :) Znów postawienie moto, plecy bolą, i kawałek po kawałku przesuwanie. W końcu wyjechałem, mokry cały i wściekły na miejscowych i von Moltków, że asfaltu nie wylali :)

Dalej, obelisk w Modliszowie, tablice ukradli.

Obrazek

I resztki cmentarza w Modliszowie.

Obrazek

Obrazek

Olszyniec i kościół na górce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękne! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwila odpoczynku.

Obrazek

Hitlerowski obóz pracy Sportschule AL Langenbielau.

Obrazek

A tu jego pracownicy.

Obrazek

Obrazek

Kilka foto więcej u mnie.
HerkulesWPR - aparat to Nikon P7100, obrabiam w PS.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Wczoraj wymieniłem uszkodzona pompę hamulcową, uradowany że dzisiaj gdzieś pojadę. Wieczorem, leżąc już w łóżku i snując plany co do trasy, przypomniałem sobie, że 29 wyszedł mi przegląd :egh: Zasypiałem z przeświadczeniem, że los mnie nienawidzi :sad: Kilka fotek z poprzednich wyjazdów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: bathory »

No Trud rewelacyjne miejsca :) Lubię takie wycieczki po śladach przeszłości :thumbsup: Dużo skarbów tam masz dokoła :)
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Koniec przerwy, pojechałem dziś. Ręce bolą, dupa boli, we łbie szumi, rewelacja :)

Miedzianka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Janowice Wielkie

Obrazek

Wojanów

Obrazek

Uniemyśl

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chełmsko Śląskie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Wstałem dzisiaj o 04.00 rano, by pognać do Jicina na pierwsze w tym roku wyścigi klasyków. Jazda rewelacyjna, pusta droga, chłodno, sama przyjemność :crossy: Dojechałem do Lubawki, trzeba zatankować i Korony kupić, jest stacja, tankuję, do kasy, wyciągam portfel i... Uczucie, jak się człowiek zorientuje, że nie ma kary Visa i ani złotówki gotówki, BEZCENNE! Mina na twarzy i gorąco oblewające w sekundzie całe ciało, wiotczenie WSZYSTKICH członków, BEZCENNE!
Sytuację na stacji załatwiło to, że akurat była to Bliska, a ja miałem firmową kartę floty, jakoś się wytłumaczę. Zawróciłem w stronę Wrocławia, zjechałem w pierwsze pole i przeleżałem na trawie godzinę, nim uszła ze mnie cała para, tak dla bezpieczeństwa.
Walnąć sobie w niedzielę wczesnym ranem 200 km by zatankować, uczucie BEZCENNE! Niniejszym mianuję sam siebie do konkursu - Miękka Faja 2014!
Awatar użytkownika
Szaman4
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 12.04.2012, 18:17
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szamoni

Re: Trudne jazdy

Post autor: Szaman4 »

Super wyprawa. Zdjęcia naprawdę dobre ! ! ! Wiadomo, Trampek stary czy nowszy lubi takie drogi. Szacun kolego !
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Trudne jazdy

Post autor: wojtekk »

Niesamowite ze nie ma ludzi na tych zdjęciach. Niesamowity klimat.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Trudne jazdy

Post autor: gerard »

Na ziemiach odzyskanych byłem kilka razy jako dziecko i może raz w czasie plenerów ze szkoły w Srebnej Górze. To co mnie zachwycało to inna architektura od tej z "rdzennej" Polski. Inny typ zabudwy i inne podejście do pewnych rozwiązań. Siedze teraz UK i jeżdząc po małych wioskach i małych miasteczkach , moimi ulubionymi wszechobecnymi krętymi drogami, często właśnie przypominają mi się budynki ze śląska. Nazwał bym to staro-zachodnim stylem. Pruski mur, domy w kratkę , cegła i nierówna dachówka, masa tego. Pod tym względem Mazowsze z którego pochodzę jest o wiele nudniejsze.
Widać że umiesz komponować zdjęcia :wink: . Przyjemnie się ogląda.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Dzisiaj wybrałem się na poszukiwanie opuszczonych kościołów po południowej stronie A4. Miejsca, trasa, wszystko zaplanowane. Zaczęło się pięknie, a potem zrobiła się dupa. Zamiast zwiedzać, ścigałem się z chmurami, chowałem po przystankach. W końcu natura wygrała, szach i mat, zawróciłem do domu. Na koniec, już we Wrocławiu, tramwaj nalał mi do buta. Komedia po prostu.

Stare Jaroszowice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kotliska

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niwnice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i żałość.

Obrazek

PS. Okazało się jeszcze, że przez przypadek, ukradłem klucz od kibla z Baru Szofer w Kawicach. Sorry.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Pojechałem dzisiaj do Czech, popatrzeć jak się bawią duże chłopaki i dziewczyny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej fotek pojawi się u mnie.
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trudne jazdy

Post autor: LUK76 »

Ciekawe miejsca, super foty...i to "tankowanie na Bliskiej"...życiowa przygoda opisana tak smacznie, że się zachłysnąłem śmiechem...szacunek i pozdrowienia
P.S. sam kiedyś zatankowałem malcera i musiałem go w zastaw zostawić :-) ale wtedy nie było Bliskiej, flot, a i karty płatnicze widywałem tylko w filmach :-)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trudne jazdy

Post autor: trud »

Z wczoraj, kontynuacja przerwanego wyjazdu z przed dwóch tygodni. Dzisiaj tylko trochę wody i niewiele więcej wiatru.

Podgórki i ruiny kościoła, zadbane i zagospodarowane. Przykład jak może być.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdzieś

Obrazek

Podejrzany lasek przy drodze, trafiony, koło miejscowości Klecza.

Obrazek

Obrazek

Płuczki Górne, ostała się tylko wieża.

Obrazek

Obrazek

Za resztkami kościoła, rozległy cmentarz, kiedyś musiał być przepiękny. Sporo dużych rodzinnych grobowców, oczywiście totalnie zdewastowanych, śmieci przemieszane z ludzkimi szczątkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rząsin i prawdziwy gotyk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Resztki pałacu w Uboczu.

Obrazek

Obrazek

Maciejowiec i dwór.

Obrazek

Pogwizdów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości