Muzeum motocykli Audi - zdjęcia z muzeum w Ingolstadt

Tytuł działu wszystko wyjaśnia.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Muzeum motocykli Audi - zdjęcia z muzeum w Ingolstadt

Post autor: Janek-2004 »

też się zdziwiłem jak dowiedziałem się na miejscu , że Audi nie produkowało tylko puszek ale na początku zaczynali zabawę z motocyklami
Takie cudeńka popełniali zanim doszli do tego co widać na drogach dzisiaj z logo "oooo"
zdjęć samochodów nie wrzucam, w końcu to motocyklowe forum :smile:

Btw, gdyby Audi poszło drogą BMW w zakresie drugiej nogi motocyklowej to to mógłby być np.protoplasta GS'a :smile: jest duże koło z przodu, lekki na off, nowatorski napęd hybrydowy tj. łańcuch i pasek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jakość zdjęć jak z telefonu, wrzuciłem te moim zdaniem najciekawsze, chociaż podobnych wynalazków mają tam co niemiara.
Pora teraz do Mekki czyli muzeum i salonu BMW - tam się będzie działo :zabawa:
Awatar użytkownika
Kiddo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 30.01.2015, 17:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stuttgart/ Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzeum motocykli Audi - zdjęcia z muzeum w Ingolstadt

Post autor: Kiddo »

"też się zdziwiłem jak dowiedziałem się na miejscu , że Audi nie produkowało tylko puszek ale na początku zaczynali zabawę z motocyklami" No i nic dziwnego, że się zdziwiłeś bo Audi nigdy nie produkowało motocykli. :smile: Kiedy w 1928 roku DKW czyli Zschopauer Motorenwerke J.S Rasmussen kupilo pakiet większościowy akcji Audiwerke AG w Zwickau, produkowało 65 tys. motocykli rocznie i było najwiekszym producentem na świecie.( Audiwerke AG nie produkowało motocykli ). W 1932 to wszystko połączyło się z Horch Werke AG i Wanderer Werke i powstał pierwszy niemiecki państwowy koncern Auto Union AG. Przed nimi była jeszcze daleka i kręta droga do powstałego w 1985 roku Audi AG...( Na dwóch ostatnich zdjęciach widać logo DKW za czasów Auto Union )
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość