Jurajski Rajd motocyklowy

Zloty i rajdy motocyklowe, zloty TCP osobno - w części klubowej
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: wilq.bb »

Po powrocie z Lipy nic już nie było takie samo - zlot super, ludzie jeszcze bardziej - ciężko na tryb codzienny się przestawić....
Jakiś czas po zlocie dzwoni do mnie Kju z tekstem słuchaj jest rajd nawigacyjny na Jurze (czyli prawie w domu) jedziemy?
Tydzień później już byliśmy zgłoszeni.
Nastał dzień rajdu - sobota...pobudka o 6 rano w dzień wolny nie jest konieczne przyjemna, ale co zrobić.
Przebijam się przez pusty Kraków - potem ok 100 km do bazy rajdu i parę chwil po 8 rano melduję się na starcie - Kju jeszcze w drodze, więc część formalności załatwiam i czekam...
Są - decydujemy się na szybki start i to była dobra decyzja - o czym przekonamy się później.
TA były aż dwa - reszta to różniste sprzęta - HD, TDM, jakieś BMW i innsze...

Obrazek

Selfik przed startem i można jechać:

Obrazek

Jura to piękny zakątek naszego kraju - drogi różne (to nie problem dla TA) i super widoczki (to akurat radość dla oka).

Obrazek

Na starcie dostaliśmy roadbooka z instrukcjami jak dotrzeć do biura rajdu, gdzieś po drodze - na miejscu powitała nas radosna pani:

Obrazek

Zostaliśmy wysłani do góry Zborów:

Obrazek

A tak naprawdę to poszliśmy do Jaskini Głębokiej:

Obrazek

Zaopatrzeni w sprzęt BHP:

Obrazek

Pod opieką pani przewodnik ruszamy na zwiedzanie:

Obrazek

W środku dowiadujemy się co nieco o szpacie, stalaktytach, stalagmitach, polach ryżowych i innych formacjach naciekowych - dla mnie to nie nowość, ale trzeba przyznać, że przewodniczka fajnie opowiadała. Najlepszy był fragment o jadowitych pająkach - widzieliśmy bydlaki.

Obrazek

Obrazek

Po wynurzeniu się na powierzchnię mamy do rozwiązania quiz - wynik mamy 6/6 czyli nie może być lepiej.
Dostajemy cały zestaw zadań, mapę i od tej pory każdy jedzie wg wyznaczonej przez siebie marszruty (2 odcinki były obowiązkowe do przejechania, ale reszta jak kto woli - byle jak najmniej km zrobić).
W restauracji piejmy kawuśkę i wymyślamy plan - nanoszę go na mapę i dajemy.

Obrazek

Transalp to nie jakieś słodkie gilgotki - więc lecimy po drogach, które nie mają kategorii (co lepsze jedna z nich istniejąca na 2 gps'ach i mapie) okazała się prowadzącą przez ogródek.... coż właściciela przepraszamy za przejazd, ale tak wyszło.

Obrazek

Polami i szuterkami lecimy w stronę Podzamcza (Ogrodzieniec):

Obrazek

Wierszyk mówiący co mamy zrobić wspomina o koniu i Newtonie.... trochę ciężko to połączyć, ale jednak się udaje:

Obrazek

Renia stwierdziła, że chce dać buzi koniowi....tego zdjęcia nie opublikuje tutaj, ale grupowe z kuniem i owszem:

Obrazek

Dalej mamy odnaleźć fermę strusi.... da się zrobić - są i strusie:

Obrazek

Dowiedzieliśmy się co nieco o tych ptaszyskach i wiemy, że lubią lucernę:

Obrazek

Po zwiedzaniu fermy pogadaliśmy z załogą tygryska, ale co TA to TA - a nie jakiś tygrys no i na pierwszym skrzyżowaniu odpuścili - a my szuterkiem polecieliśmy do Pilicy, a potem na odcinek obowiązkowy, gdzie musieliśmy odnaleźć kościół.

Obrazek

Kolejny stop to mój pomysł -kilka razy jechałem tą drogą, ale tym razem stwierdziłem, że nie odpuszczę i stanęliśmy na :

Obrazek

Dalej też miejscowość, którą wreszcie trzeba sfocić:

Obrazek

Po drodze drugi kościółek mamy do odnalezienia:

Obrazek

Dalej bocznymi drogami do kolejnego PK - tym razem "synchroniczna jazda na nartach po trawie":

Obrazek

W Bobolicach mamy odczytać coś z tablicy przy zamku:

Obrazek

W Mirowie podobnie,

Obrazek

z tym, że akurat tam odbywał się plener więc z bliska wyglądało to tak:

Obrazek

Przed Żarkami przy ruinach kościoła obywała się kolejna konkurencja - spacer z zawiązanymi oczami wg wskazówek 2 osoby - Renia z Kju walczyli dzielnie, ale zdjęcia będą kościoła zegarów słonecznych i kościoła.

Obrazek

Obrazek

oraz panorama z miejsca postoju:

Obrazek

Ostatni pkt zapowiadał się niezwykle ciekawie - no bo była to jaskinia w Dupce..... no coż niektórzy z nas mogą powiedzieć, że byli tam :P

Obrazek

Pozostało nam dojechać na metę co oczywiście robimy w trampkowym stylu - bo przecież nie po asfalcie:

Obrazek

Chwilę później dojeżdżamy do asfaltu, którym jadą 3 moto z rajdu i ich mina pt - skąd oni się do cholery tu wzięli stanowiła nagrodę dla nas - w końcu to o czym mogą pomarzyć użytkownicy innych moto, na transpalpie się po prostu robi!
W momencie jak dotarliśmy na metę lunęło, idealne wyczucie czasu, ale równie szybko jak się zaczęło to się skończyło i wyszło słoneczko.

Obrazek

Zdaliśmy kartę, liczniki zostały spisane - zrobiliśmy średnio 127,5 km - co było jak wiemy najlepszym wynikiem inne konkurencje też poszły nam nie źle - ale wyniki będą znane dopiero dziś w nocy - jak poznam to się pochwalę - możecie też je sprawdzić na stronie rajdu: http://www.jurarally.pl/

W drodze powrotnej do Krakowa jechaliśmy zaraz po deszczu i praktycznie całą drogę towarzyszyła nam tęcza (a nawet 3 w najlepszym momecie):

Obrazek

W skrócie - znów było super - za rok może mocniejsza ekipa TCP wystartuje?.....

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na https://picasaweb.google.com/1075495857 ... gdXAy4q8WQ
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: zaczekaj »

Wilq, byłeś w Wilkowie i do mnie nie wpadłeś?
A, to chyba ten ten Wilków :-)

Fajnie opisałeś Rajd :-)
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: wilq.bb »

Asia z tego co wiem to Ty nie mieszkasz na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej :grin:

Jak będę w tym koło Ciebie bądź spokojna dam znaka jakoś - a teraz na wyniki czekam.... w końcu nagroda główna to weekend w Bielsku-Białej :haha: a poważnie to jestem bardzo ciekaw, bo pudło z tego co wiem było w naszym zasięgu :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: Reindeer »

:resp: mam nadzieję, że na kolejnym uda mi się pojawić o ile oczywiście dowiem się w porę :)
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: KJU »

wilqu-miałeś odpocząć, a Ty przed kompem śjakieś relacje robisz. Krótko i treściwie, ot cała wilqowa szkoła relacjonowania.
Dla mnie bomba. :resp:
Pewnie trochę potrwa zanim filmik zlepię - proszę o cierpliwość.
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: Bugi »

:thumbsup: :wink:
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: wilq.bb »

KJU pisze:wilqu-miałeś odpocząć, a Ty przed kompem śjakieś relacje robisz. Krótko i treściwie, ot cała wilqowa szkoła relacjonowania.

Odespałem prawie 11 godzin - czyli jest ok.

Wyniki są na stronie orgów - wychodzi ze mamy 4 exe quo - co w sumie uważam za niezły wynik.
http://www.jurarally.pl/page18.php - startowaliśmy jako team nr 5.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: KJU »

wilqu - Ty i tak zdobyłeś 1 nagrodę rajdu (weekend w Bielsku-Białej), Nas też kiedyś zaprosisz i będzie GIT :grin: :lol: :lol:
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: wilq.bb »

KJU pisze:wilqu - Ty i tak zdobyłeś 1 nagrodę rajdu (weekend w Bielsku-Białej), Nas też kiedyś zaprosisz i będzie GIT :grin: :lol: :lol:
no i to w wersji rozszerzonej o atrakcje typu koszenie trawnika (nie małego), pewnie jakieś inne ogrodnicze akcje jak jazda taczkami, możliwość podroczenia się z sąsiadem etc :lol:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: Mistruś »

Kurka wodna szkoda ze nie wiedziałem. Byłem od Ogrodzieńca 7 km, cały dzien :sad: . Moze nastepnym razezm kopnijcie mnie żebym nie przeoczył. ( już mam koski :thumbsup: ) A wrazie czego to zapraszam na ognicho lub kawe w drodze powrotnej zawsze do Ryczowa jak tylko jestem.
Fajna relacja :thumbsup:
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
Beduin
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 376
Rejestracja: 11.01.2012, 16:37
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: Beduin »

Brawo Panowie Parówkożercy!
+ za wzięcie udziału
+ za doskonały wynik
+ za dobrą relację

:resp:
Pozdrawiam
Beduin

"...ponieważ droga jest celem..."

www.thebeduins.pl/
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: KJU »

Udało mi się sklecić relacje.
Zaznaczam to jest mój debiut, proszę o wyrozumiałość i opinie.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q0QwrJ2QX9c[ /youtube]
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: miroslaw123 »


o tak :)
piknie
Skjak
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 19.07.2013, 23:24
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Przedmieście Kielc

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: Skjak »

Ciekawa relacja i bardzo fajny film :thumbsup:
Drzewiej na "footalowych" mistrzostwach był medal złoty, pozłacany, srebrny i brązowy. Jakby i tam tak było to bylibyście na pudle :smile:
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: HerkulesWPR »

Fajna relacja, super zdjęcia i filmik. Czy ktoś z uczestników nagrywał może ślad przejazdu w GPSie, oglądnął bym sobie trasę, a i może inni by skorzystali. :smile:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jurajski Rajd motocyklowy

Post autor: wilq.bb »

HerkulesWPR pisze:Fajna relacja, super zdjęcia i filmik. Czy ktoś z uczestników nagrywał może ślad przejazdu w GPSie, oglądnął bym sobie trasę, a i może inni by skorzystali. :smile:
Śladu nie proszę Pana, ale zdaje się, że została mi mapa z obowiązkowymi punktami i itiner - przypomnij się w przyszły weekend (będę w Bielsku to poszukam).
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość