Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Zloty i rajdy motocyklowe, zloty TCP osobno - w części klubowej
Awatar użytkownika
rosomacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 20.06.2011, 11:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Cambridge, UK

Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Post autor: rosomacz »

Czesc,
25-28 pazdziernika po raz pierwszy odwiedzilem jesienne spotkanie 'podroznikow-motocyklistow' zwiazanych z Horizons Unlimited. Zlot odbyl sie w regionie Odenwald w zachodnich Niemczech i pojawila sie na nim spora grupa ludzi z roznych krajow (Polska, Holandia, Dania, Belgia, Korea Poludniowa!!!, Wlochy, Szwajcaria, Francja, UK no i oczywiscie gospodarze z Niemiec). Pozytywnym zaskoczeniem dla mnie bylo to, ze pomimo znaczacej przewagi liczebnej gospodarzy nad przyjezdnymi, jezykiem w ktorym sie porozumiewalismy, i w ktorym byly prowadzone warsztaty oraz prezentacje byl jezyk angielski.

Obrazek

Ze wzgledu na pore roku czekalem z rejestracja do samego konca ale dobra prognoza i namowy Grzeska pomogly mi w podjeciu tej jedynej i wlasciwej decyzji :) W czwartek w poludnie po przyspieszonym spotkaniu z szefowa urwalem sie z roboty i skierowalem motor plecami do slonca - na polnoc - Niemcy (wlasciwie to slonce pojawilo sie dopiero w Niemczech). Z Zurichu mialem ok 350km i nadzieje przejechania tego w cztery godziny. Niestety korki na autostradzie i tiry, ktore zablokowaly pas bezpieczenstwa sprawily ze na miejsce dojechalem po szesciu godzinach, w deszczu, po zachodzie slonca. Cale spotkanie zostalo zorganizowane w restauracji na skraju malej miejscowosci Ober-Liebersbach, namioty rozbijalismy na lace polozonej zaraz obok. Niestety dopiero na miejscu dowiedzialem sie ze prysznicow i cieplej wody brak :/ hmm, ciezki poczatek bo na noc z soboty na niedziele zapowiadali -6. Po dotarciu na miejsce spotkalem brac motocyklowa juz raczaca sie sznyclem i browarkiem wiec dla rozgrzania szybko sie do nich przylaczylem. Tego wieczoru Tobias Dreissig przedstawil prezentacje ze swojej podrozy trampkiem po Afryce http://www.adventure-travel-experience. ... westkueste Z tego co zrozumialem to byl juz w Afryce siedem razy i jako bardzo mila osoba na pewno doradzilby kazdemu co trzeba a czego niewolno podczas podrozy w tamte strony. Dodatkowo dowiedzialem sie jak uzywac photoshopa do produkcji ubezpieczen, dokumentow czy Carnetu niezbednego na czarnym ladzie - najwazniejsze sa pieczatki, niewazne co przedstawiaja, im wiecej tym lepiej :)

W piatek od rana mielismy zaplanowany wspolny wyjazd na okoliczne pagorki ale caly dzien padalo wiec skonczylo sie na popijaniu piwka i dlugich rozmowach o dlugi podrozach. Niektore z tych podrozy okazywaly sie byc baaaardzo dlugie. Chyba osoba wzbudzajaca najwiecej zainteresowania byl Ian Coates z UK. Ten zabawny "staruszek" moglby wypelnic kazdy wieczor naszego zlotu swoimi niezliczonymi opowiesciami.

Obrazek
Ian Coates prezentuje swoje zamarzniete skarpetki

W 1999 roku wyruszyl w swoja podroz planowana tylko na cztery miesiace - do tej pory pozostaje ciagle w trasie. Podobno w tym roku planuje wreszcie zajechac do domu gdzie czeka jego zona. Nie ukrywa jednak ze w domu ma juz przygotowanego Landrovera ktorym wybiera sie w podroz do okola swiata po raz kolejny :) Ciezko bylo zapamietac ile razy i ktorymi drogami objechal do okola swiat. Warto zauwazyc ze do swoich celow uzywa afryki na ktora nabil juz 450 000 km :)

Obrazek
z Ian'em na HU meeting, Germany 2012

W sobote oprocz ciekawych prezentacji z Ameryki Poludniowej (Tobias Dreissig na Hondzie CG 125cc) , Madagaskaru (rodzinka na dwoch BMW z dwojka synkow w wozku bocznym) i Rosji mielismy okazje potrenowac zaklejanie dziury w oponie bezdetkowej oraz wymiane opony i detki w kolach z detka. Pierwszy raz wymienialem opone i pod okiem doswiadczonych kolegow poszlo to bardzo szybko, jakas godzinke :)

Obrazek
Jens Rprecht (organizator, www.edelweissbike.com) prezentuje "tubeless tyre repair kit"

Kolega Mirko prezentowal swoja firme www.gravelroadlogistics.com zajmujaca sie produkcja "palet" i przewozeniem motocykli w rozne czesci swiata.

Obrazek
Mirko Heilhecker prezentuje "how to crate your motorcycle"

Prawdopodobnie nie byla to nasza ostatnia rozmowa z kolega Mirko :)


Ciekawostka zlotu byl takze motor z silnikiem disel'a skonstruowany Angelus Gruner'a z Norymbergii, chlopak przerobil starego BMW instalujac w nim silnik przemyslowy na rope - zasieg na jednym baku 2000 km !!!

Jak zapowiadali tak tez w nocy z soboty na niedziele mielismy spory przymrozek a w ciagu dnia troche sniegu. Z otwarciem kufrow trzeba bylo czekac az zamarzniety deszcz stopnieje w porannym sloneczku. Na przyklad po otwarciu mojego znalazlem w srodku zamarzniety manual Haynes'a ktory zamoczyl sie w nieszczelnym kufrze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
moto Grzeska o wschodzie slonca ;)

Obrazek
moto namiotowego sasiada z Wloszech

W niedziele w poludnie kazdy ruszyl w swoja strone. Od rana pieknie swiecilo slonce i podziwialismy pola przypruszone sniegiem. Troche nieszczesliwie przeliczylem czas trasy w zwiazku ze zmiana czasu na zimowy i wiekszosc trasy przypadla po zachodzie slonca. Robilo sie coraz ciemniej i zimniej, na kazdej stacji rozgrzewalem sobie dlonie, wymyslilem tez nowe zastosowanie dla foliowych rekawiczek znalezionych na stacji duzo tez rozmyslalem nad podgrzewanymi manetkami. Teraz juz jestem ich szczesliwym wlascicielem niestety wtedy moglem o nich tylko rozmyslac :)
Po przekroczeniu granicy Szwajcarskiej rozpadalo sie na dobre i predkosc spadla do 50km/h na autostradzie, w pewnych momentach w utrzymywaniu rownowagi pomagaly mi tez nogi :)

Obrazek
warunki pogodowe na trasie Winterthur - Zurich na dzien 28 pazdziernika 2012 :)

Obrazek
home sweet home

Do domu zajechalem z "lekkim" opoznieniem ale za to caly i zdrowy (i bogatszy w nowe doswiadzczenia :)
Awatar użytkownika
FSO
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 260
Rejestracja: 04.05.2011, 18:55
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA
Kontakt:

Re: Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Post autor: FSO »

:resp:
Awatar użytkownika
arthec
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 17.02.2012, 17:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Krakow

Re: Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Post autor: arthec »

Wyglada na ciekawa impreze z nietuzinkowymi goscmi. Chetnie posluchalbym tych ludzi...

A za jazde w takich warunkach :resp:
Awatar użytkownika
jacoo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1891
Rejestracja: 16.09.2009, 18:11
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków/Zakopane

Re: Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Post autor: jacoo »

Rewelacja. :thumbsup:
rystakpa.

Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaką można robić w ubraniu.
xl600v -->DL650-->XT660Z-->
Obecnie: XL700 VA
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Post autor: bathory »

:resp: pewnie mocno trzeba się było rozgrzewać :drinking:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Post autor: Sylwek »

Człek całe życie uczy się..być skromnym w swych opowieściach z cyklu z: drzewa sandałowego...
Awatar użytkownika
rosomacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 20.06.2011, 11:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Cambridge, UK

Re: Horizons Unlimited motorcycle travellers meeting

Post autor: rosomacz »

arthec, zerknij kiedys na portal Horizons Unlimited, jest tam opcja stworzenia albo dolaczenia sie do istniejacej "local community". Tacy ciekawi ludzie, pelni ciekawych doswiadczen przejezdzajac przez Polske pewnie beda szukac kontaktu z lokalsami chociazby zeby wyjsc razem na browarka i pogadac o motorach i wyprawach. Dziala to tez oczywiscie w druga strone, gdy Ty jestes w podrozy mozesz sprawdzic czy w danym miescie sa jacys ludzie zrzeszeni na HU i zapytac ich o jakakolwiek pomoc, mozesz do nich nawet napisac jeszcze w trakcie planowania wyprawy i wypytac o jakies lokalne detale, polecam :)
http://www.horizonsunlimited.com/community/indexPolski
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość