Kirgistan na SHL M06 T (2017 r.).

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Kirgistan na SHL M06 T (2017 r.).

Post autor: Sylwek »

Elwood, ale odkop.

Myślę, że przesadziłeś nieco.
Nie ukrywam się, ale i nie robię wielkiego "coś" z mojego wypadu. Ot, funkcjonuję dalej, czasem miło wspomnę chwile podróży.

Ogarniam mechanikę motocykli, więc podszedłem do sprawy zadaniowo: czym różni się 10- 12 tys. km wokół przysłowiowego komina, od wyjazdu do np. Kirgistanu? Teoretycznie niczym :smile: . Możliwość przewidzenia potencjalnych źródeł problemów, zabranie niezbędnych klamotów, itd. Kondycja, ogólnie zdrowie, wypracowane metody radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych, etc. Bywałem na wschodzie wcześniej, w Azji Centralnej również, jakieś doświadczenia z tamtego rejonu świata mam. To logika.
Niemniej, nie jestem cyborgiem i jest jeszcze ta druga strona. Nowe doznania, wrażenia, w konsekwencji radość wspomnień, świadomość fajnego wypadu, mile głaszcząca ego, świadomość sensu pracy, włożonej w przygotowania. Ach, te przestrzenie Kazachstanu...

Artykuł przemknął mi przed oczyma wieki temu, ale świetnie, że podałeś, mogłem znów wrócić. Zgadzam się ze stanowiskiem M. Crawforda, obserwuję niestety dramatyczny spadek zdolności manualnych u wielu ludzi. Niedawno miałem człowieka, który był święcie przekonany, że do regulacji gaźników, wpinam w nie smartfona i wykorzystuję aplikację. Wiem ,że nie każdy ma się na tym znać, niemniej nie chciał uwierzyć, po pokazaniu podobnego, że dokonuje się tego mechanicznie. Przeczytał w internecie, że ktoś tak robił..

Niemniej, ze szkołami trochę przesadziłeś. Zdaję sobie sprawę, że dzieci i młodzież chłoną i to, czego doświadczą, niejednokrotnie wpływa na całe ich życie. Bywałem na pogadankach w gimnazjach, ba nawet w więzieniu. Ale żeby zdjęcia ze mną? Nie, mam niewyjściową fizis i do tego często mówię, co myślę. Niestety.
Awatar użytkownika
Elwood
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 130
Rejestracja: 25.02.2009, 13:33

Re: Kirgistan na SHL M06 T (2017 r.).

Post autor: Elwood »

Właśnie chodzi o to, by nie ściemniać.
Z dzieciakami wiadomo, że powstrzymasz pewne emocje. No i f-cznie, trudno jest nie zostać celebrytą. Kiedyś napisalem konspekt na lekcję geografii w szkole podstawowej pt; Obieg wody w przyrodzie na podstawie... i tu przykładem była jedna moja wyrypa do Azji Centralnej.
Kwintesencją planu konspektu był test na koniec z informacji pozyskanych na "wykładzie". Koleżanka (nauczycielka geografii) była zaskoczona jego pozytywnym wynikiem a 80% pytań miał charakter otwarty.
Jeden dzieciak nazwał co prawda stolicę Kirgistanu pasztetem ale niemal wszystkie napisały poprawnie, że stolicą Tadżykistanu jest Poniedziałek:D

Nomen omen wczoraj mnie Fazik uświadomił, że stolica Kazachstanu zyskała nową nazwę: Nursułtan. Co na to Komisja Europejska?:DD
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Kirgistan na SHL M06 T (2017 r.).

Post autor: Sylwek »

Elwood pisze:Nomen omen wczoraj mnie Fazik uświadomił, że stolica Kazachstanu zyskała nową nazwę: Nursułtan. Co na to Komisja Europejska?:DD
Bardzo sprawnie dokonano zmiany tej nazwy. Przyznam,że mało obchodzi mnie stanowisko KE :grin: , a tym bardziej w sprawie pasztetu. Sprzedawanego w poniedziałek, na bazarze w Duszanbe :-D .
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kirgistan na SHL M06 T (2017 r.).

Post autor: krzysiek1 »

Sylwek,co prawda dopiero teraz przeczytałem Twoją relację z wyprawy ale zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.Nawet chyba nie wiesz jaka to inspiracja dla innych motocyklistów, to co wcześniej napisano o pokazywanie w szkołach Twojej wyprawy to super pomysł.Nie koniecznie trzeba pędzać super sprzętami.Sam zrobiłeś, sam pojechałeś i sam wróciłeś.Dla mnie jesteś SUPER, opowiem kolegom motonitom o Twojej wyprawie.Szacun i jeszcze raz szacun
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości