Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Rysiek_81 »

Jako że pisarz ze mnie żaden wrzucam filmik z 15 dniowej wycieczki do Gruzji. Sory że taki długi … miał mieć 8-10min.... ale może ktoś zmęczy :grin:

Pozdrawiam Rysiek

Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: bialy »

Jak udało Ci sie 15 dni zmieścić w tak krótkim filmie? :)
Widoki super!
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: tomekpe »

Rysiek_81 pisze:Jako że pisarz ze mnie żaden wrzucam filmik z 15 dniowej wycieczki do Gruzji. Sory że taki długi … miał mieć 8-10min.... ale może ktoś zmęczy :grin:

Pozdrawiam Rysiek

Fajne ujęcia. Dzięki! :ok:

Oj, pojechałby tam znów...
Awatar użytkownika
Wiki
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 307
Rejestracja: 27.07.2015, 19:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dukla

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Wiki »

Super relacja
i tylko 15 dni
Jak się kształtują szacunkowe koszty?
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Rysiek_81 »

Wiki pisze:Super relacja
i tylko 15 dni
Jak się kształtują szacunkowe koszty?
Koszty to po 4500 na głowe razem z wizą do Rosji (430zł) i Turcji (80 zl),paliwem żarciem i noclegami, można napewno taniej, ale trzeba mieć więcej czasu na szukanie noclegów, namioty itp. :smile:

Pozdrawiam Rysiek
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Pawel »

Obejrzałem cały filmik, bo nie wiem jak można by było coś ominąć skoro to taki interesujący kierunek. Widoki piękne, teren momentami dosyć wymagający (w zależności od przygotowania moto i od kierownika). Super wyprawa, gratuluję takiego wyjazdu.

Ile zrobiliście kilometrów w te 15dni i jak sprawdziły się NAT (poza tym co wiemy z końcówki filmu :wink: )? Macie manualne skrzynie czy DCT?
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Rysiek_81 »

Pawel pisze:Obejrzałem cały filmik, bo nie wiem jak można by było coś ominąć skoro to taki interesujący kierunek. Widoki piękne, teren momentami dosyć wymagający (w zależności od przygotowania moto i od kierownika). Super wyprawa, gratuluję takiego wyjazdu.

Ile zrobiliście kilometrów w te 15dni i jak sprawdziły się NAT (poza tym co wiemy z końcówki filmu :wink: )? Macie manualne skrzynie czy DCT?
Dzięki za dobre słowa :blush:
Kilometrów zrobiliśmy mniej więcej 7700 wycieczka trwała 16dni. Mamy manuale. Afryka jako następca trampiszona ogólnie nie jest taka najgorsza..... Jeździ się nią bardzo dobrze tyle że jak każdy świeży wynalazek ma swoje niedoróbki (wszystko co nowe jest chu...we). Takiej niezawodnej maszyny jak trampiszon już pewnie nie bedzie, natomiast prowadzenie i zawieszenie to przepaść w porównaniu z TA.

Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: emek »

A, że lagi popuszczają to taki urok Afryki :egh: . Na każdej wyprawie powyżej 10000 km lagi mi się zlały w drodze, klasyczny widelec jest pod tym kątem bardziej niezawodny. Fajna wycieczka Rysiek :ok: .
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Pawel »

Rysiek_81, 7700km w 16dni (uwzględniając docelowo kierunek mało asfaltowy) = jest co robić, chociaż sam przelot do Gruzji i z powrotem to już jakieś 5500-6000km, co nie zmienia faktu, że trzeba to przejechać, aby móc dopiero później odkrywać Gruzję :wink: .

Co do NAT to miałem okazję pojeździć na niej dwa razy na jazdach testowych, na których mogłem pojeździć trochę dłużej niż to przeciętnie wygląda (oczywiście dają tylko z DCT) i rzeczywiście po kilku godzinach jazdy na NAT przesiadka z powrotem na Trampka 650 początkowo wyglądała jak przesiadka z nowoczesnego Trampka na zabytkową WFM'kę :grin: . Nie ma co tłumaczyć, tego trzeba osobiście doświadczyć.

Macie skrzynie DCT czy manuale? Jak manuale to wszystko jasne, a jak DCT to jak się to sprawowało w takim terenie jak na powyższym filmiku?
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Rysiek_81 »

Pawel pisze:Rysiek_81, 7700km w 16dni (uwzględniając docelowo kierunek mało asfaltowy) = jest co robić, chociaż sam przelot do Gruzji i z powrotem to już jakieś 5500-6000km, co nie zmienia faktu, że trzeba to przejechać, aby móc dopiero później odkrywać Gruzję :wink: .

Co do NAT to miałem okazję pojeździć na niej dwa razy na jazdach testowych, na których mogłem pojeździć trochę dłużej niż to przeciętnie wygląda (oczywiście dają tylko z DCT) i rzeczywiście po kilku godzinach jazdy na NAT przesiadka z powrotem na Trampka 650 początkowo wyglądała jak przesiadka z nowoczesnego Trampka na zabytkową WFM'kę :grin: . Nie ma co tłumaczyć, tego trzeba osobiście doświadczyć.

Macie skrzynie DCT czy manuale? Jak manuale to wszystko jasne, a jak DCT to jak się to sprawowało w takim terenie jak na powyższym filmiku?

Mamy manualne skrzynie (pisałem w poprzednim poście) moim zdanaem automat to dobry do samochodu żeby się w korkach nie wkór... albo na trase (choć tam jak zapniesz 6 bieg to juz nie zmieniasz) ale napewno nie w "teren" , ale co kto lubi. Ja lubię zmieniać bieg wtedy kiedy chcę a nie wtedy kiedy skrzynia chce. Co do trampka to bym nie dramatyzował (nie obrażając WFMki) ja mam ogromny sentyment do TA650, pewnie dlatego odkupiłem swojego w tym roku i od czasu do czasu na niego wsiadam poza tym żona się uczy nim jeździć :haha: niby po był odkupiony :haha:

Pozdrawiam Rysiek
BeX
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 13.03.2017, 08:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warka

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: BeX »

Nastały zimowe wieczory i wreszcie udało mi się obejrzeć cały film :smile:
Wyprawa bardzo fajna z lekkimi przygodami i awariami, ale chociaż dzięki rozdarciu spodni na :dupa: mogłeś w pełni poczuć wiatr we wszystkich włosach :grin:

Mam nadzieję, że uda mi się z Wami załapać kiedyś na jakaś wyprawę :smile:

Ps. na jakich oponach jechaliście bo jednak spora mieszanka błota i asfaltu była.
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: Rysiek_81 »

BeX pisze: Ps. na jakich oponach jechaliście bo jednak spora mieszanka błota i asfaltu była.
Ja na heidenau scout k60 - tył, przód pirelli scorpion mt90, a Darek przód i tył pirelli scorpion mt90.
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Wokół bajora czarnego czyli Gruzja 2019

Post autor: marecki999 »

Rysiek_81 pisze:Jako że pisarz ze mnie żaden wrzucam filmik z 15 dniowej wycieczki do Gruzji. Sory że taki długi … miał mieć 8-10min.... ale może ktoś zmęczy :grin:

Pozdrawiam Rysiek

Pieknie . zazdraszczam :wink: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości