Albania 2014

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
Awatar użytkownika
maksior
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 12.05.2011, 22:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Albania 2014

Post autor: maksior »

Opisy z wyjazdów do Albanii już niejednokrotnie pojawiały się na forum. Mimo to, chciałbym wam przedstawić moją relację z trzytygodniowej podróży do tego fascynującego kraju.
Całą fotorelację możecie zobaczyć na: http://makscholuj.blogspot.com/p/wyjazdy.html
A na zachętę kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Albania 2014

Post autor: Reindeer »

Konkretna i dobrze napisana relacja. A przy okazji miło było zobaczyć znajome miejsca, odwiedzane rok temu. Szczególnie Durmitor, który bardzo mi przypadł do gustu.
maciejw
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 452
Rejestracja: 13.06.2008, 09:14
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dzierżoniów (♥ Poznań)

Re: Albania 2014

Post autor: maciejw »

super :thumbsup: kolejne "za" by tam jechać, przyszły rok jest tam :crossy:
XL600V '98 był
jest:
Komar II 2330 '72
BMW K100RT '85
BMW F800GS '13
Ebolec
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 279
Rejestracja: 22.03.2010, 20:13
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Albania 2014

Post autor: Ebolec »

maciejw pisze:super :thumbsup: kolejne "za" by tam jechać, przyszły rok jest tam :crossy:
Mozesz juz w tym jakby co!!!
Prawdziwi podróżnicy to tylko ci, co wyruszają aby wyruszyć

autor: Charles Pierre Baudelaire
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Albania 2014

Post autor: Rolo »

Zarabista relacja! Gratki!
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
maksior
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 12.05.2011, 22:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: maksior »

maciejw pisze:super :thumbsup: kolejne "za" by tam jechać, przyszły rok jest tam :crossy:
Myślę, że warto jechać tam w najbliższych latach bo Albania bardzo się zmienia (w wielu miejscach drogi szutrowe są pokrywane asfaltem, przy dzikich plażach zaczynają budować hotele) Powoli będzie znikać to co akurat ja najbardziej lubie.
DOMI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 430
Rejestracja: 17.03.2010, 14:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B.B /Bydgoszcz. Hovden i Setesdal. Norge

Re: Albania 2014

Post autor: DOMI »

Fajnie się czyta :thumbsup: a wspomnienia wracają natychmiast. :swieczki:
Trampuś wiadomo...
Suzuki Jimny "kurczak"
Ford Focus "foczka"

Wiatr we włosach,w oczach łzy a na blacie cztery trzy
Awatar użytkownika
giermo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 13.03.2010, 15:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Chełm

Re: Albania 2014

Post autor: giermo »

przeczytałem, obejrzałem :thumbsup: widoczki pierwsza klasa
Nie nie nie prędkość była ok tylko zakręt trochę za ciasny ....


Zdjęcia https://picasaweb.google.com/bbtchelm
Awatar użytkownika
maksior
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 12.05.2011, 22:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: maksior »

To się nazywa fart- po trzech tygodniach od wyjazdu wchodzę do garażu i jestem w szoku. Woltomierz wskazuje 9 volt. Wyciągam akumulator, żeby go naładować ale jest suchy, nie ma nawet kropli elektrolitu. Zastanawiam się co się mogło wydarzyć- ostatnią glebe miałem jakieś 1500 km wcześniej- nie możliwe żebym przejechał tyle na suchym aku.
Po naładowaniu akumulator wskazuje elegancko 12.7 i trzyma tą wartość, ale po włożeniu do motocykla nie ma prawidłowego ładowania.
Dobieram się do regulatora napięcia a tam niezła rozpierducha- kostka na kablach od alternatora jest zwęglona- jedna faza jest całkiem upalona,kabel dotyka ramy....
Postanowiłem wyeliminować słaby punkt jakim jest kostka i zlutować te trzy kable. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. O dziwo akumulator i regler ocalały. Szczęście że nie musiałem się z tym szarpać gdzieś w Albanii.


Obrazek
Awatar użytkownika
salvador
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.10.2010, 21:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mazowsze / Podkarpacie
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: salvador »

aż mi się łezka zakręciła oglądając i czytając relację.
trampek stoi pod domem już półtora roku (najeździł tyle co na zimę do garażu i z powrotem), czeka na lepsze czasy; może za rok - tak sobie w duchu powtarzam i nakręcam Małżonkę żeby się nie obawiała ani motocykla, ani namiotu (bo co tam nasza wyprawa samochodem do MNE i BiH, to była kaszka z mleczkiem - o właśnie, muszę zadzwonić do teściowej, zapytać czy Młodzież dzisiaj grzecznie je...). marzy mi się wrócić do Macedonii i Albanii, pojechać w miejsca jeszcze nie odwiedzone, olać przewodniki, miejsca polecane, zjechać w boczną drogę i poznać takie zwyklejsze, nieturystyczne ich oblicze. bo ja to najbardziej lubię przysiąść z boku, stać się mało zauważalny i obserwować, nie ingerować. marzy mi się przekraczać granice na wpół legalnie, albo legalnie ale nie utartymi szlakami. żeby przełamać rutynę codzienności, poukładanego i praworządnego życia. no... to sobie postękałem, aż dzisiaj zerknę czy trampek "zapyrka" jak go ładnie poproszę :)
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Albania 2014

Post autor: Pingwin »

Fajny wyjazd-gratulacje :thumbsup:

Ps. Do Salvadora: Ty nie wzdychaj w tym wątku tylko dokończ Swoją relację :tongue:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
maksior
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 12.05.2011, 22:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: maksior »

salvador pisze:aż mi się łezka zakręciła oglądając i czytając relację.
trampek stoi pod domem już półtora roku (najeździł tyle co na zimę do garażu i z powrotem), czeka na lepsze czasy; może za rok - tak sobie w duchu powtarzam i nakręcam Małżonkę żeby się nie obawiała ani motocykla, ani namiotu (bo co tam nasza wyprawa samochodem do MNE i BiH, to była kaszka z mleczkiem - o właśnie, muszę zadzwonić do teściowej, zapytać czy Młodzież dzisiaj grzecznie je...). marzy mi się wrócić do Macedonii i Albanii, pojechać w miejsca jeszcze nie odwiedzone, olać przewodniki, miejsca polecane, zjechać w boczną drogę i poznać takie zwyklejsze, nieturystyczne ich oblicze. bo ja to najbardziej lubię przysiąść z boku, stać się mało zauważalny i obserwować, nie ingerować. marzy mi się przekraczać granice na wpół legalnie, albo legalnie ale nie utartymi szlakami. żeby przełamać rutynę codzienności, poukładanego i praworządnego życia. no... to sobie postękałem, aż dzisiaj zerknę czy trampek "zapyrka" jak go ładnie poproszę :)

Nie pozostaje mi nic innego jak przytoczyć słowa Marka Twaina :
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
salvador
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.10.2010, 21:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mazowsze / Podkarpacie
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: salvador »

maksior pisze:Nie pozostaje mi nic innego jak przytoczyć słowa Marka Twaina :
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
znam, znam i kiedyś namiętnie stosowałem się do tych słów. teraz (chwilowo ?) taki moment w życiu, że trzeba trochę przystanąć, stworzyć sobie przystań do której będzie chciało się wracać itd., itp. życiowe "mundrości" ;). Młodzież niech trochę okrzepnie, usamodzielni się na tyle żeby można było go podrzucić dziadkom jednym albo drugim na dwa, trzy tygodnie a rodzice, niczym spuszczeni z łańcucha, rusza na podboje. tak czy siak we łbie żarzy się cały czas chęć przygody, nie zgasła, może tylko troszkę osłabła żeby się nie wypalić. i tyle. dorosłość, dorosłością ale we łbie dalej fiu-bździu ;)
Awatar użytkownika
salvador
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.10.2010, 21:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mazowsze / Podkarpacie
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: salvador »

Pingwin pisze:Fajny wyjazd-gratulacje :thumbsup:

Ps. Do Salvadora: Ty nie wzdychaj w tym wątku tylko dokończ Swoją relację :tongue:
hehe, wiedziałem, że mi to zostanie wypomniane. co ja mogę napisać - kiedyś dokończę, jak będę narzekał na nadmiar wolnego czasu :)
poza tym - takie niedopowiedzenie na pewno działa motywująco, żeby pojechać i sprawdzić czego autor nie (d)opisał ;)

i jeszcze ps. oglądając relację Maksiora zobaczyłem "znajomy" bunkier:
Obrazek
oj, sentymentalny dzień...
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Albania 2014

Post autor: bankier »

Piękne zdjęcia :thumbsup:
Przyszedł czas na Varadero
tkocz11
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 10.01.2011, 21:21
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: wisła

Re: Albania 2014

Post autor: tkocz11 »

hej maskior
jak ty to robisz? :ok: dwa wypady w jednym roku
ja nie mam tyle wolnego, albo brak mi odwagi
gratuluje :thumbsup:
Awatar użytkownika
maksior
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 12.05.2011, 22:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: maksior »

tkocz11 pisze:hej maskior
jak ty to robisz? :ok: dwa wypady w jednym roku
ja nie mam tyle wolnego, albo brak mi odwagi
gratuluje :thumbsup:

Kurde jak by się dało to jechał bym jeszcze raz do Libuchory w tym roku :smile: ale lista u Henrego pełna a i urlop wykorzystałem do zera. Trzeba jeździć póki można...
Awatar użytkownika
Hermes
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 30.06.2014, 18:35
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Albania 2014

Post autor: Hermes »

Super się czytało!
Gratuluje!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości