Transalp 600 w NO

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

A szutrowe czy Asfaltowe?
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: MADRAFi »

Jedne i drugie ale z zastrzezeniem ze twardy szutr a nie ciezki off :)
Mocno rozwazam wyjazd do skaandynawii w tym zezonie i z checial bym pozaznaczal sobie co warto zobaczyc.

Ma moze ktos jakies info o miejscowkach i trasach w Finlandii ?
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

MADRAFi pisze: 07.01.2022, 23:50 Jedne i drugie ale z zastrzezeniem ze twardy szutr a nie ciezki off :)
Mocno rozwazam wyjazd do skaandynawii w tym zezonie i z checial bym pozaznaczal sobie co warto zobaczyc.

Ma moze ktos jakies info o miejscowkach i trasach w Finlandii ?
Ja o Finlandii nic nie wiem :(

Co do ciężkiego terenu to tu dość ciężko z tym, szutry można ścigiem pokonywać, chyba, że przejedzie równarka to wtedy jak jeszcze pada to jest ciekawie :D ale poza tym ekstra. Za jakąś godzinkę wrzucę jakieś trasy, ostatnio dość mało czasu mam
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

Najpierw zacznę od tego, że jeżeli chcemy polatać po NO szutrami to niestety spora część z nich jest płatna. Ceny są różne bo od 40 do nawet 150kr. Motocykle czasami są zwolnione z opłat. Plusem szutrówek jest to, że są to najczęściej drogi, które prowadzą w mniej znane miejsca a do tego są to drogi wysokogórskie. I widoki na nich są naprawdę takie, że szczękę można z ziemii zbierać a stawać na foto to można co 50 metrów :D
Fotki wrzucę pod tekstem.
To lecimy:

Fajne Szutry:
- zajebista Aursjøvegen (jak ktoś był w NO a ominął ją to niech żałuje!) Tu jest mój film z niej: https://youtu.be/4mXws7JNvHg
Znajdziecie tu Małą Trolltunge z niesamowitymi widokami :)

- Peer Gynt Vegen
- Jotunheimvegem (odbija z Valdresflye)
- Slådalsvegen (ale mi tu kopara opadła)
- Grimsdalen (jak trafi się pogoda to dolina jest przepiękna)
- Blåhøe (trzecia najwyższa droga w NO). 50kr. 15km wspinaczki pod górę szutrem i luźnymi kamieniami, 1617m n.p.m. Widoki takie, że ja pierdziele. Na górze jest jakaś wieża, chyba telewizyjna. Jak traficie pogodę, to wszędzie wokoło są przepiękne góry. Wieje strasznie, na dole 23 stopnie, pod wieżą 6 :D
- Tronfjellet. 1666m npm. Druga najwyższa droga w NO. Widoki tak dobre jak wyżej. Wjazd stromymi serpentynami szutrowymi. Też jakoś 15km trasy w górę. Na szczycie też wieża. Bardzo polecam, koniecznie trzeba wjechać. Fotki poniżej :)
-Jordalen. Macie z linkiem bo ciężko ją znaleźć:
https://www.google.com/maps/dir/N%C3%A6 ... m0!1m0!3e0

Droga z dość niebezpiecznym tunelem. Bardzo ładna i widokowa.
- Ten punkt widokowy: Utsikten ved Klevarudnatten z odbija się na niego z fajnej szutrówki. Widok jest przepiękny!
To tak na szybkości z szutrów.

Teraz Asfalty.

1. fonna glacier Ski resort. Droga tam i z powrotem, ale wpiszczie w google i zobaczcie jak to leci. Fajne widoki :)
2. Juvashytta. Najwyższa droga w No i chyba w całej północnej Europie. Mega widoki, oooogrom przestrzeni. Jak będzie pogoda to jest przepięknie! Wjeżdżacie z Sognefjellet
3. Tindevegen, też odbija z Sognefjellet, kosztuje chyba 90kr i też bardzo ładnie prowadzi nas górami. Ja osobiście byłem pod wielkim wrażeniem :)
4. FV44 Sveiga-Egersund + sporo dróg w okolicy. Jak ktoś nie kojarzy co to jest Helleren i Jøssingfjord to po tej drodze już na pewno będziecie wiedzieć :D
5. Droga nr 50 Hagafoss-Aurlandsvangen. Jechaliśmy nią w czerwcu i wszędzie wokół były zaśnieżone góry. Bardzo ładna droga z serpentynami z tuneli i mega punktem widokowym Vetleli Parking
6. Osafjellet - bardzo stroma górska droga. Przewyższenia do 16%. Wjazd w surowe góry :)

Takich must see jak Nasjonale turistveger nie wrzucam, bo jak ktoś planuje trasę do NO to raczej je zna.

Oczywiście jest jeszcze masa innych ale mniej spektakularnych dróg i miejsc. Ale to się wszystkiego nie da zamieścić :D

A zaraz będą foty!
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

Droga nr 50:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Juvashytta:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tronfjellet:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aursjøvegen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jotunheimvegen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Peer Gynt Veg
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

Slådalsvegen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grimsdalen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Blåhøe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

W piątek wrzuciłem kolejny film na kanał, zapraszam!
https://youtu.be/x703w2Nt9eE
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Sylwek »

Zdjęcia zżarło złe mzimu :swieczki: ; a przynajmniej u mnie. Niemniej, mam część na poczcie (dzięki Pejoter :thumbsup: ) i we wspomnieniach (swoich -póki pan Alzhaimer nie porwie :grin: ). Do kalendarza celowo zadysponowałem namiotowe, bo górskie, choć piękne, byłyby, w tej edycji, zbyt oczywiste i sielankowe :smile: .

Pracowałem chwilę w NO, później podróżowałem. Po swojemu, na czuja; plan zakładał ogólne przemieszczanie się, po, z grubsza, wyznaczonym terenie (czyli interior). Biel śniegu, turkus wody, szarość skał, coś niesamowitego, wspaniałego. Zbieram się na powtórkę wypadu.
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

Jakbyś potrzebował Noclegu w okolicy Oslo to daj znać, mieszkam w Kløfta i zawsze miejsce się znajdzie, ode mnie jest 1km do E6 w stronę Trondheim, po drodze masz Lillehammer, mamuta w Fåvang i w ogóle koło Brumundal są ekstra szutry i widoki :)
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Sylwek »

Pejoter pisze: 22.01.2022, 14:54 Jakbyś potrzebował Noclegu w okolicy Oslo to daj znać, mieszkam w Kløfta
Dziękuję, może ta deklaracja bardziej mnie zmobilizuje do wypadu :thumbsup: . Piotr76 też coś wspominał :tongue: ..

Pejoter pisze: 22.01.2022, 14:54 w Fåvang i w ogóle koło Brumundal są ekstra szutry i widoki
Znam je co nieco :smile: . Zamieszkując okolice Mysen i Rakkestad, zapuszczałem się w każdej wolnej chwili gdzieś dalej.
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pejoter »

W Mysen byłem w salonie motocyklowym GSy oglądać :D
Też fajne tereny, fajne jeziorka i drogi :D
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Piotr76 »

Sylwek pisze:
Pejoter pisze: 22.01.2022, 14:54 Jakbyś potrzebował Noclegu w okolicy Oslo to daj znać, mieszkam w Kløfta
Dziękuję, może ta deklaracja bardziej mnie zmobilizuje do wypadu Obrazek . Piotr76 też coś wspominał :tongue: ..

Pejoter pisze: 22.01.2022, 14:54 w Fåvang i w ogóle koło Brumundal są ekstra szutry i widoki
Znam je co nieco Obrazek . Zamieszkując okolice Mysen i Rakkestad, zapuszczałem się w każdej wolnej chwili gdzieś dalej.
Sylwek obgadamy temat u Starego Trampa Obrazek

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Pejoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15.06.2020, 22:47
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp 600 w Norge

Post autor: Pejoter »

Ubyło trochę czasu odkąd coś tu wrzucałem ale akurat jesteśmy po 12 dniach jeżdżenia to coś Wam wrzucę :grin:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać Norwegia to nie tylko Nordkapp :tongue: :grin:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: grad74 »

O, widzę dwa znajome motocykle. Bmka Jacka i Reverka Krzyśka. Super ze chłopaki dotarli i teraz się razem włóczycie :ok:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Sylwek »

A ja widzę, że w Norwegii nie zawsze świeci słońce :grin: .
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Transalp 600 w NO

Post autor: Pawel »

Eee tam, nima tak źle :smile: . Jak ma się ogromne szczęście, to w lecie tylko czasem popada jakiś deszczyk czy tam popruszy trochę śnieg :grin: . Poza tym pogoda i temperatura bardzo przyjemna i zachęcająca do długiej jazdy, a do tego brak nocy... :crossy: :thumbsup: .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość