Trasa dookoła Polski

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Trasa dookoła Polski

Post autor: kulfon »

Cześć, planuję w tym roku wybrać się dookoła Polski. Może ktoś w was już jakąś fajną tresę opracował i zechce się nią podzielić?
Trasę planuję częściowo asfaltem jak i offem.
Pozdrawiam :crossy:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: wilq.bb »

kulfon pisze: 23.03.2021, 14:19 ..... Może ktoś w was już jakąś fajną tresę opracował i zechce się nią podzielić?.....
Kastrujesz się sam :grin: z najlepszej zabawy w taką pluchę - ułóż ją po swojemu.
Oczywiście są takie cuda jak TET (jak nie wiesz co to - to google nie gryzie).
Mamy też taki dział jak - viewforum.php?f=46
Na pierwszej stronie masz gotowca....a jak głębiej poszukasz to coś znajdziesz jeszcze

No i oczywiście są filmy Z TA w roli głównej - ba nawet z momentami - jak np. ten MotoMarcina

"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: dareckihdi »

kulfon pisze: 23.03.2021, 14:19 Cześć, planuję w tym roku wybrać się dookoła Polski. Może ktoś w was już jakąś fajną tresę opracował i zechce się nią podzielić?
Trasę planuję częściowo asfaltem jak i offem.
Pozdrawiam :crossy:
W tym roku na drogach w Polsce będzie gęsto,może być problem z wyjazdem za granicę. :omg:
Darecki
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: miras23 »

Robiłem taką trasę w zeszłym roku,najbardziej mi się podobała Suwalszczyzna a obiektów DAG Krzysztkowice .A jaki termin?
Awatar użytkownika
Kasjer
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 08.01.2018, 22:58
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: GŁOWACZÓW

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: Kasjer »

Dobra miejscówka. W Mazowieckim jest Pronit.
http://urbex.buczel.pl/2010/zts-pronit-eksploracja/
3xl - > 87' 94' 01'
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: miras23 »

Kasjer pisze: 23.03.2021, 22:04 Dobra miejscówka. W Mazowieckim jest Pronit.
http://urbex.buczel.pl/2010/zts-pronit-eksploracja/
To już mam kolejny cel do zdobycia 😀.
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: kulfon »

Oczywiście są takie cuda jak TET (jak nie wiesz co to - to google nie gryzie).

TET płónoc był w zeszłym roku, zastanawiam się czy wschodniej trasy nie zrobić odbijając w jakieś ciekawe miejsca
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: kulfon »

Dzięki za fajne miejscówki, zapiszę i mam nadzieję że zobaczę :grin:
Termin jeszcze do końca nie ustalony, ale w okolicach końca maja, może początek czerwca.
Awatar użytkownika
Outsider
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 07.02.2021, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Karniewo

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: Outsider »

Hej,będąc na północnym Mazowszu nie zapomnijcie wpaść do Opinogóry,to dawne dobra Hrabiego Zygmunta Krasińskiego (poety)http://muzeumromantyzmu.pl/neogotycki-palacyk/ pałacyk już po remoncie,zwiedzicie też ekspozycję w oficynie,a na koniec zjecie super obiad i wspaniałe espresso w gościńcu ogrodnika(w parku) http://muzeumromantyzmu.pl/gosciniec-ogrodnika/ dobry obiad w granicach ok. 20zł,kawa 6.
Warto też zwiedzić cmentarz,leżą tam towarzysze broni Gen.Wincentego Krasińskiego z gwardii Napoleona,ojca Zygmunta.Są też groby masońskie...generał był wolnomularzem,z resztą Napoleon też...kto lubi historię,warto uszczknąć kawałem takiej historii...
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: dareckihdi »

Jeśli rozważasz wschód to polecam https://www.mielnik.com.pl/prom...nad Bugiem świetne miejsca spania na dziko :ok:
Darecki
Awatar użytkownika
janina
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 03.03.2015, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Malbork

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: janina »

Lista atrakcji tutaj. Cała polska oznaczona, ogrom miejsc do odwiedzenia. :crossy: :ok:
Honda XL650V Transalp; CRF300L.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: Dlugi1 »

Przeglądnąłem wątek, zapoznałem się z propozycjami, niektóre słabo miały związek z objazdem Polski.
Tematem jestem zainteresowany, jako planem B, bo zagranica raczej rozsądnie nie będzie wchodzić w rachubę. Z chęcią bym pooglądał jakieś linki z objazdu, ale szukam takich, które rzeczywiście trzymają się blisko granicy, choć niekoniecznie z tego powodu prowadzącymi gruntówkami - po prostu ważny będzie czas.
Planowanie samodzielne - świetna sprawa. Ale mocno zabierająca czas. W moim przypadku trasę układam od razu na navi, posiłkując się google maps z jego streetview - bo często się zdarza, że mapy w navi mają inaczej bądź innej kategorii drogi. To czasochłonne. Z Podkarpacia na razie mam opracowaną trasę mniej więcej pod trójstyk PL-BY-LT (przy okazji - da się tam dojechać? Bo do PL-UA-BY z tego co sprawdzałem to raczej tak), ale zaliczającą Bieszczady, mimo tego, że byłem tam już wielokrotnie - traktuję dosłownie określenie "objazd Polski".
To na razie tylko kawałek trasy, po zaplanowaniu całej będę przeglądał google maps na sporym powiększeniu, by wyhaczyć ciekawe punkty wzdłuż lub niewielkiej odległości od trasy. Później na innych stronach wyszukać cmentarze z WW (takie zboczenie :-) ) a jeszcze później z serwisów keszowych dodatkowo smaczki wyciągnąć. Jak tak dalej pójdzie, to nie wiem, na kiedy skończę...
dareckihdi pisze: 24.03.2021, 19:44 Jeśli rozważasz wschód to polecam https://www.mielnik.com.pl/prom...nad Bugiem świetne miejsca spania na dziko :ok:
Link nie bangla, ale akurat ten fragment mam już zaplanowany więc chyba się orientuję - prom Gnojno-Niemirów nie działa, w tamtym rejonie owinien działać Zabuże-Mielnik Przedmieście.
janina pisze: 25.03.2021, 09:07 Lista atrakcji tutaj. Cała polska oznaczona, ogrom miejsc do odwiedzenia. :crossy: :ok:
O ja cię...
No to teraz to już nie wiem, na kiedy to ogarnę :-)
twe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 05.05.2011, 21:24
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: twe »

W 2013 zrobiłem trasę dookoła Polski. Zamysł był właśnie taki, żeby jechać możliwie blisko granicy, ale głównie szosą. Wyszło różnie, ale polecam taki wypad w 100%.

Link do mojej wycieczki: http://motorzenie.blogspot.com/search?u ... date=false
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: wilq.bb »

Twe jak miło wspomnieć białowieskie spożycie :) :impreza:
Nawet jakieś zdjęcie Hanki znalazłem u Ciebie :thumbsup:

https://get.google.com/albumarchive/117 ... F4B3HEmhT-
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: dareckihdi »

Darecki
twe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 05.05.2011, 21:24
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: twe »

wilq.bb pisze: 25.03.2021, 14:34 Twe jak miło wspomnieć białowieskie spożycie :) :impreza:
Nawet jakieś zdjęcie Hanki znalazłem u Ciebie :thumbsup:

https://get.google.com/albumarchive/117 ... F4B3HEmhT-
Spotkali się na końcu, hm, dla mnie świata:) Wiem, wiem, są odważniejsi podróżnicy, którzy ten koniec świata przesuwają dalej.
Z naszej biesiady utkwiła mi historia, którą Ci opowiadałem o gościu, co to Kangoo przerobił na kampera. I Twoja odpowiedź: To ja jestem:)

A wracając do tematu, to pamiętam, że samo planowanie trasy też było mega zabawą. Oczywiście, nie wszystko się później sprawdziło, ale jakiś główny zarys był.
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: kulfon »

[image]Obrazek[/image]
Ostatnio zmieniony 31.05.2021, 12:42 przez kulfon, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: kulfon »

Wycieczka się udała, pogoda dopisała, trampek dojechał. Wyszło ok 2300 km w 6 dni.
Staraliśmy się trzymać bocznych dróg (poza powrotem do domu) i widzieliśmy wiele ciekawych/urokliwych miejsc, ale chyba największe wrażenie zrobiła na mnie trasa z Bieszczad na północ wzdłuż wschodniej granicy. Pozostał niedosyt bo brakło czasu na Mazury, Suwalszczyznę no i wybrzeże...
Ale za to już jest plan na kolejny wyjazd:)
Postaram się wieczorem na wklejenie porę zdjęć
Pozdrawiam
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: Sylwek »

Kulfonie, jeszcze trochę Polski pozostało Ci do objechania :wink: .
Fajne jest takie nieśpieszne snucie się i zaglądanie do nieznanych nam miejsc. Zagubienie się w naszym kraju, tak różnorodnym, a jednocześnie bliskim geograficznie i kulturowo.

Ważne, że pogoda była nie najgorsza, bo czytajac opowieść twe z linka powyżej, miał niezłą deszczową przeprawę.
Zwiedzanie w przemoczonych gaciach, jazda po serpentynach we mgle czy mżawce, to raczej zaliczanie niż komfortowy wypad.

Daj Waśc jakoweś zdjęcia.
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Trasa dookoła Polski

Post autor: gerard »

Podobna trasę zrobilem rowerem górskim. Tylko ze zajelo to nam (mi i dziewczynie....późniejszej żonie... od jakiegos czasu juz tylko matce mojego dziecka :lol: ) cale 6 tygodni :cool: . 6 tygodni spania pod namiotem rozbitym w wiekszosci u ludzi na wsiach . Rok 99. Nie mielismy GPSow, Internetow, komórek.....nie bylo szlakow rowerowych jakie mamy dzis tylko mapy i kompas. Ludzie byli bardziej przyjaźnie nastawieni do podróżników. Bardziej goscinni. Zwlaszcza na wschodzie i tam gdzie bylo duzo biedy. Obiady gotowane na butli gazowej nabijanej na stacjach lpg. Lub ludzie w domach nas czestowali bo zal im bylo ze sie tak "meczymy na rowerach". Dziesiątki rozmow i rodzinnych opowiesci u kazdego kto nas goscił. To mi sie zebrało na wspomnienia przez twoja trasę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość