Kierunek Pamir

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Kierunek Pamir

Post autor: emek »

Piszesz o 3 miesięcznej a ja się odniosłem do 30 dniowej która bierze kolega. To jednak spora różnica.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Kierunek Pamir

Post autor: herni74 »

emek pisze:Piszesz o 3 miesięcznej a ja się odniosłem do 30 dniowej która bierze kolega. To jednak spora różnica.
Oczywiście ,ze tak. Po co droższa wiza biznesowa jak się jedzie do 30 dni. Biznesowa musi być wtedy jak jedziesz ponad 30 dni .
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Pamir

Post autor: slawekk »

OK, a czy ktoś wie jak to wygląda gdy się nie wyrobimy w terminie i na granicy będziemy po dacie ważności wizy?
Czy da się dogadać z celnikami?
Czy ktoś to przerabiał?
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Kierunek Pamir

Post autor: herni74 »

slawekk pisze:OK, a czy ktoś wie jak to wygląda gdy się nie wyrobimy w terminie i na granicy będziemy po dacie ważności wizy?
Czy da się dogadać z celnikami?
Czy ktoś to przerabiał?

Masz przejebane.. :lol: :lol: :lol: :haha: :haha:
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Pamir

Post autor: slawekk »

herni74 pisze:
slawekk pisze:OK, a czy ktoś wie jak to wygląda gdy się nie wyrobimy w terminie i na granicy będziemy po dacie ważności wizy?
Czy da się dogadać z celnikami?
Czy ktoś to przerabiał?

Masz przejebane.. :lol: :lol: :lol: :haha: :haha:
Ha, ha, tyle to i ja wiem :lol:
Bardziej mnie interesuje, jak to załatwić?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Kierunek Pamir

Post autor: emek »

Na konsulat nie licz. Watpliwą pomoc niosą w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Po mojemu to ruscy odstawia na granicę i dadzą wilczy bilet. Cóż więcej mogą zrobić? No paka na 72h też możliwa za nielegalny pobyt na terenie FR choć wątpię. Jak już dotrzesz na granicę to sądzę że po prostu puszczą ale w system wbiją i kolejny raz może być problem z wizą.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Kierunek Pamir

Post autor: Sylwek »

herni74 pisze:
emek pisze:Piszesz o 3 miesięcznej a ja się odniosłem do 30 dniowej która bierze kolega. To jednak spora różnica.
Oczywiście ,ze tak. Po co droższa wiza biznesowa jak się jedzie do 30 dni. Biznesowa musi być wtedy jak jedziesz ponad 30 dni .
Lub jedziesz niesprawdzoną SHL-ką :smile: . Macie rację, chłopaki.
Kwot nie pamiętam już, niemniej biznesowa, nie kosztowała sporo więcej i, m.in. dlatego ją wziąłem. Stąd moje słowa, o corocznym sprawdzaniu, w różnych biurach cen wiz oraz rodzaju.
emek pisze:Na konsulat nie licz. Watpliwą pomoc niosą w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Po mojemu to ruscy odstawia na granicę i dadzą wilczy bilet. Cóż więcej mogą zrobić? No paka na 72h też możliwa za nielegalny pobyt na terenie FR choć wątpię. Jak już dotrzesz na granicę to sądzę że po prostu puszczą ale w system wbiją i kolejny raz może być problem z wizą.
Mam podobne odczucia.
Przez kilka lat z rzędu, przyglądałem się pracy tamtejszych pograniczników i wygląda to na chłodne, urzędnicze usztywnianie się.
Nie twierdzę, że wszyscy są automatami, ale o dogadaniu się w stylu lat 90', generalnie można zapomnieć.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Kierunek Pamir

Post autor: emek »

Dokładnie. Mają zasady i się ich trzymają. Numery nie przejdą. Miałem z nimi przejścia jak jechałem do Iranu motocyklem firmowym. Pech chciał że był błąd w numerze VIN na upoważnieniu. Na granicy UA jakoś przeszło ale na rosyjskiej nie było o czym rozmawiać. Oparło się nawet o szefa placówki, który długo mi tłumaczył że przepisy są jasne, błąd oczywisty i nie wjadę. Na szczęście bez problemu anulował pieczątkę w paszporcie bo odprawę już przeszedłem więc na szybko zrobiłem nowe papiery próbując najpierw to ogarnąć w konsulacie gdzie zderzenie ze ścianą było dotkliwe a wrażenie że jestem tam intruzem nie było tylko wrażeniem. Na szczęście ukraińskie punkty xero działają doskonale i zrobienie papierów zajęło mi kilka godzin. Powtórny atak granicy odbył się już bez problemów choć patrzyli na mnie podejrzliwie z racji anulowanej pieczątki wjazdowej.
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kierunek Pamir

Post autor: roberthd79 »

Z kumplem mamy plan na Pamir w czerwcu druga połowa i dwa lub trzy tygodnie lipca. Start z Dolnego Śląska, ale kierunek A4 na Ukrainę, nie północą. Jednak obecna sytuacja z panującym wirusem przystopował nasz zapał i nie wiem czy jest sens brnąć w biurokracje i koszty. Czy sytuacja się wyklaruje w najbliższych miesiącach tego nie wiadomo. Jakie są wasze opinie koledzy w tej kwestii?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kierunek Pamir

Post autor: wojtekk »

Zupełnie nie musisz się przejmować wirusem w podróży na Moto. Wszędzie takie samo prawdopodobieństwo.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Kierunek Pamir

Post autor: Janek-2004 »

Sytuacja zmienia się tak dynamicznie że nie wiadomo jak za parę miesięcy będzie wyglądał ruch graniczny w zależności od natężenia ujawnionych przypadków zakażenia. Jak policja już posuwa się do takich akcji, gdzie nie ma póki co potwierdzonych przypadków to trudno przewidzieć co będzie dalej. Chociaż w perspektywie zlotu to może i lepiej ?
https://motovoyager.net/newsy/krajowe/p ... nawirusem/
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kierunek Pamir

Post autor: tomekpe »

wojtekk pisze:Zupełnie nie musisz się przejmować wirusem w podróży na Moto. Wszędzie takie samo prawdopodobieństwo.
Obawiam się, że wirus może mieć zauważalny wpływ na ruch graniczny, można też niechcący trafić na kwarantannę. Samego zarażenia faktycznie bym się nie bał tak bardzo, ale nie mamy pewności co będzie za kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kierunek Pamir

Post autor: roberthd79 »

Właśnie o to głównie chodzi, ruch graniczny, kwarantanny itp. Z Pamiru to rzut kamieniem w Chiny. Sam w sobie nie obawiam się wirusów, dbam o odpowiednie odkażanie organizmu. Szczególnie podczas wyjazdowych integracji ze środowiskiem.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kierunek Pamir

Post autor: wojtekk »

Nie będzie zamykania granic. A kwarantanna niezależnie od kierunku mozliwa więc nie zastanawiałbym się czy po Pamirze będzie większa szansa niż gdzie indziej.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Pamir

Post autor: slawekk »

Nigdy nic nie jest pewne. Mam nadzieję, że do mojego wyjazdu sytuacja z koronawirusem się wyklaruje.
Wczoraj Tadrzekistan zamknął granice lotnicze dla 35 krajów, Polski nie ma na liście.

https://www.businesstraveller.com/busin ... 2SEHIr_Vi0
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kierunek Pamir

Post autor: roberthd79 »

Ja się obawiam tego że wjechać wjedziesz, ale może przyjdzie rozkaz z góry i zamkną ruch graniczny. A gdy będziesz na wykończeniu urlopu w drodze powrotnej to dodatkowe dwa lub trzy tygodnie robią problem i w pracy i finansowy
DL1000k5
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kierunek Pamir

Post autor: roberthd79 »

DL1000k5
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Kierunek Pamir

Post autor: Sylwek »

roberthd79 pisze:Turkmenistan zamknięty
Tam i tak niewiele do oglądania, a wjazd problematyczny.

Nim się z grubsza ogarniemy po aktualnej bubie, to i wypad na kołach do Kirgizji będzie czymś.
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kierunek Pamir

Post autor: roberthd79 »

Ja miałem tam w planie wrota do piekieł i stolicę tylko.
DL1000k5
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kierunek Pamir

Post autor: roberthd79 »

W Tadżykistanie problemu wirusa nie ma ;-)

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ie/h86qczq
DL1000k5
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości