Mongolia 2020

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

Może by tak na daleki wschód? Jest ktoś chętny powiedzmy w czerwcu i lipcu?
maryś
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 446
Rejestracja: 15.06.2008, 18:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brodźce

Re: Mongolia 2020

Post autor: maryś »

wyjazd na kołach, czy transport motocykli ?
Jadę jadę na motorze, wiater mi owiewa twarz...

TA 600 '96 / 990 ADV 2010
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

Planuje zabrać motocykl do kampera ( zmieszczą się 3 duże sztuki ) i pojechać w siną dal przez Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan do Mongolii. Generalnie marzy mi się długa 1,5 - 2 miesięczna wyprawa, ale samemu to tak słabo jechać, choć jak nie będzie towarzystwa to może ruszę sam.
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 801
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Mongolia 2020

Post autor: Rysiek_81 »

Schakal pisze:Planuje zabrać motocykl do kampera ( zmieszczą się 3 duże sztuki ) i pojechać w siną dal przez Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan do Mongolii. Generalnie marzy mi się długa 1,5 - 2 miesięczna wyprawa, ale samemu to tak słabo jechać, choć jak nie będzie towarzystwa to może ruszę sam.
To takim zestawem dojedziesz do końca Kazachstanu (omijając Rosję czyli jadąc w h.. km przez Turcję :omg: i potem z Baku promem do Kazachstanu lub Turkmenistanu ) a dalej albo motorem albo camperem .... Chyba, że będziesz mieć pasażera co wjedzie do Rosji motorem a Ty camperem. W rosji z tego co wiem jeden kierowca = jeden pojazd.

P.S. Skoro nie chcesz jechać motorem tylko camperem to może weź rower zamiast motocykla i po problemie - pojedziesz którędy chcesz :haha: - sorry ale nie mogłem się powstrzymać :blush:

Pozdrawiam Rysiek.
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

A rower to nie pojazd?
Słyszałem o tym że tak właśnie jest w Rosji, choć dobiegają do mnie różne informacje. Zastanawiam się jak motocykle przewożą firmy organizujące wyjazdy do Mongolii, wiozą przecież nieraz po 10 motocykli.
Myślałem raczej o trasie lądowo - morskiej przez Ukrainę, Gruzję,Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, ponownie Kazachstan, Mongolię i ewentualny powrót przez Rosję.
Generalnie na razie to tylko plan, a właściwie marzenie, co z tego będzie - zobaczymy,
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 801
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Mongolia 2020

Post autor: Rysiek_81 »

Schakal pisze:A rower to nie pojazd?
Słyszałem o tym że tak właśnie jest w Rosji, choć dobiegają do mnie różne informacje. Zastanawiam się jak motocykle przewożą firmy organizujące wyjazdy do Mongolii, wiozą przecież nieraz po 10 motocykli.
Myślałem raczej o trasie lądowo - morskiej przez Ukrainę, Gruzję,Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, ponownie Kazachstan, Mongolię i ewentualny powrót przez Rosję.
Generalnie na razie to tylko plan, a właściwie marzenie, co z tego będzie - zobaczymy,

Pakują w Tira i roboą odprawę celną dlatego motor dajesz z miesiąc wcześniej niż wycieczka. Jechałem przez Rosję co prawda tylko dwa razy ale wypełnianie dokumentów (wymierny wwóz i wymierny wywóz czy jakoś tak) dało mi sie we znaki... I na pewno nie ma tam opcji żeby turystycznie wjechać dwoma pojazdami. Zawsze możesz zostawić campera w Kazachstanie i pojechać dalej motórem. Tylko nie wiem jaki sens jest jechać camperem samemu lub nawet we trzech z motorami i to w dodatku ciężkimi (lekkie jeszcze bym zrozumiał). Przelotowa prędkość słaba ... Jak drogi kiepskie to armagedon jechać takim sprzętem raczej tylko autostrada. Nie lepiej pojechać normalnie na kołach odchodzą wszelkie problemy typu którędy jechać przelotowa prędkość wyższa i jak jeździsz Tigerem to drogi gorszej jakości też problemem nie będą.
Osobiście jak mógł bym sobie pozwolić na 1,5 - 2 miesiące urlopu motocyklowego to w życiu by mi nie przyszło żeby targać ze sobą campera bo niby poco.... ale to moje zdanie, możeasz jakiś prywatny powód ....

Pozdrawiam Rysiek
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

Z mojej perspektywy wygląda to inaczej. Nie upieram się że musi to być Tiger, mogę zabrać lekki motocykl. A co do podróżowania na motocyklu, mam już swoje lata i nie specjalnie chce mi się spać w rowie przez dwa miesiące a szczególnie w Mongolii czy w Kazachstanie zwłaszcza że nie muszę. Do 50 -tki nieźle znosiłem taką poniewierkę, teraz mi się nie chce. Na takim wyjeździe motocykl traktuję jak bufor bezpieczeństwa, ewentualnie zabawkę, Jak się ruskie uprą że nie wolno, to trudno pojadę z rowerem a na motor skoczę do Maroko albo do Tunezji.
Dzięki za informację
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Mongolia 2020

Post autor: tomekpe »

Musisz to dokładnie sprawdzić bo to być albo nie być takiej wyprawy. Odbijając się od szlabanu gdzieś na początku drogi będzie za późno na zmiany planu.

Zapewne jest furtka w postaci innego rodzaju wizy do Rosji(biznesowa), ale czy realna i jak bardzo uciążliwa - to musisz poszukać sam.
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

MIałem nadzieję że ktoś z forumowiczów już zmagał się z takim problemem. Jeśli się odbiję od szlabanu to na granicy Kazachstanu z Rosją, wtedy trzeba będzie podjąć decyzję - wracać lub zostawić gdzieś motocykl i zabrać go w drodze powrotnej. Generalnie nie jestem jeszcze zdecydowany czy dotrę tak daleko - po drodze jest tyle fajnych miejsc że może się okazać że wrażeń wystarczy i wrócę z połowy drogi.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5533
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Mongolia 2020

Post autor: wojtekk »

Napisz do Emka , Sambora . Emek zagląda i tu a obaj częściej bywają na fat
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3090
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Mongolia 2020

Post autor: henry »

W 2016 jechaliśmy we dwóch w Pamir, samochód i na przyczepce dwa motory. Odbiliśmy się od granicy ruskiej za Charkowem. Nie było żadnych szans i możliwości żeby wjechać z takim zestawem ( zielone też nie pomogły). Według ich przepisów, jeden człowiek - jeden pojazd. Samochód zostawiliśmy w hotelu pod granicą i dalej pojechaliśmy motorami.
Mongolia … też o niej myślę nieśmiało :smile:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: emek »

Tak jak pisze Heniu. Do Rosji 2 pojazdami się nie wjedzie ale jest rozwiązanie jeśli ktoś jedzie z Tobą. Wtedy jeden przekracza granicę na moto a drugi autem i po problemie. Jeśli pojazdy są zarejestrowane na inne osoby, firmę etc. wymagane jest upoważnienie (доверенность). Można to skleić samemu i potwierdzić podpis notarialnie i pójdzie. Co do samej idei jechania kamperem przez Mongolię i Kazachstan to będzie mocna wyrypa do tego jak camper nie jest zbudowany na podwoziu 4x4 to już wogóle nie ma większego sensu bo byle bród cię zatrzyma.
Inna sprawa to czas jaki zakładasz. W mojej ocenie jadąc kamperem przez te kraje co wymnieniłeś i dokładając miejscówki warte zobaczenia, ewentualne naprawy etc, 2 miechy to może być mało. Mongolia + Kazachstan to powierzchnia kilkanaście razy większa od Polski i o ile Kazachstan jest jako tako skomunikowany to Mongolia z niewielkimi partiami asfaltowymi to wyrypa po stepie ze średnią prędkością może 20 km/h jak mówimy o jeździe camperem. To wymaga mnóstwa czasu i odpowiedniego pojazdu. Nie wiem czym dysponujesz więc nie będę się mądrzył ale skoro wchodzą ci do campera 3 duże motocykle to dla mnie zwykły bus z paką. W tym roku jechałem Kirgistan, było ładnie i sucho a w niektórych miejscach wcale nie było najłatwiej a jechałem Delicą 4x4. Skrzyniową ośką to tego nie widzę.
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

Jakiś czas temu czytałem o czterech chłopakach z Krakowa czy okolic którzy jednego roku wybrali się do Kazachstanu a w roku następnym do Mongolii. Panowie jeździli na crossach a za nimi jechał Kamaz z całym majdanem. Artykuły były w "Motocyklu". Może tak jak to robią firmy organizujące wyjazdy do Mongolii, tez wysyłali motocykle jako ładunek w zaplombowanym samochodzie z całym tym papierowym cyrkiem.
Szkoda że tej Rosji nie da się jakoś ominąć w drodze do Mongolii, przez Chiny chyba jeszcze większy problem z wjazdem.
Może trzeba będzie odpuścić motor, albo Mongolię a może w tym roku Kazachstan a dalej za rok.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5533
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Mongolia 2020

Post autor: wojtekk »

Przez Chiny stanowczo większy cyrk. Przynajmniej kilka lat temu (o ile dobrze pamiętam) : rejestracja w Chinach , prawo.jazdy etc.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3090
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Mongolia 2020

Post autor: henry »

Ewentualnie wersja następująca:
Trzy motocykle w samochodzie i cztery osoby. Przez granicę każdy jedzie na swoim sprzęcie, za granicą pakujemy i przez stepy Kazachstanu gnamy non stop samochodem z klimą. I tak kolejne granice jeżeli trzeba rozpakować, chyba że do samej Mongolii przez Rosję.
EW. jakaś baza gdzie można zostawić samochód i do samej Mongolii już na moto.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

Samochód, to ciężarówka 3 osobowa - 4 osoby nie wejdą
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 801
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Mongolia 2020

Post autor: Rysiek_81 »

Czyli jak nic będzie kolejny sezon "Ciężarówką przez Stany" :grin:

Pozdrawiam Rysiek
Schakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.12.2019, 17:52
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Mongolia 2020

Post autor: Schakal »

Nooo może i tak, ale ciężarówka nie taka a i Stany jakby inne :-)
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Mongolia 2020

Post autor: Franz »

https://zapodaj.net/7f948a15bc21e.jpg.htmlObrazek
Chcecie pojeździć po Mongolii to samolot do Ułan Batar
I pożyczenie pojazdu ma miejscu.
Najlatwiejsza wersja.
Do postu poniżej
Wiem o co chodzi - tylko po co wywazac otwarte drzwi
Sam ciagnalem zaprzeg do Kirgistanu (Biszkek) i wiem jaka to byla " przyjemność "
Ostatnio zmieniony 04.01.2020, 11:10 przez Franz, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 801
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: Mongolia 2020

Post autor: Rysiek_81 »

Franz pisze:ObrazekChcecie pojeździć po Mongolii to samolot do Ułan Batar
I pożyczenie pojazdu ma miejscu.
Najlatwiejsza wersja.
To żeś ameryke odkrył .... :lol:
Koledze chodzi raczej o coś innego .....

Pozdrawiam Rysiek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość