Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: przemo77390 »

Heja,

Planuję krótki wyjazd w Bieszczady i mam do Was ogromną prośbę.
Może ktoś podzieliłby się jakimś łatwym ale przyjemnym Truckiem - chodzi o taką trasę co by przejechały na szosowych oponach z pasażerami bez stresu takie motocykle jak:

Yamaha TDM
GS na szosóweczkach - kierownik nigdy nie jeżdżący w terenie.

Mała pętla i duża asfaltem to już trochę oklepana. Dobrze by było coś pokazać innego a że Bieszczad aż tak nie znam i nie wiem która to legalna droga a która nie to serdeczna prośba o pomoc.

Ps. dodatkowo może jakieś długie piesze szlaki gdzie można śmiało z dwoma piesiakami się powłóczyć.

Pozdrawiam,
Przemo
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: Dlugi1 »

Uderz na Słowację, najbliższe Bieszczadów przejście, gdzie będziesz mógł legalnie wjechać na Słowację to Radoszyce. Później polecam jechać na wschód Słowacji - dobre drogi, mały ruch a klimaty ciekawe.
Z pieszych wędrówek - jak długie? Jesienią robiłem parę razy taką pętelkę - Przełęcz nad Roztokami - granicznym na Okrąglik - Płasza - Przełęcz pod Dziurkowcem - Runina - Ruskie - Przełęcz nad Roztokami. Czasowo - cały dzień, odległościowo pod 30km, dość spore przewyższenia, szczególnie zejście do Runiny mi dawało w kość. Kup mapę - polecam Compass Bieszczadzkie pogranicze - tam nad Runiną masz jeszcze zaznaczone Tri Studnicky (też warte odwiedzenia), W Ruskim masz oznaczone cmentarze z WW, Porta Rusica z pięknymi widokami na graniczny. Nawet jak w Bieszczadach jest nabite turystów to na tym szlaku ludzi mało :-)
Poniżej link do galerii z zeszłorocznej tej trasy:
https://www.facebook.com/dlugi.zbeskidu ... 140&type=3

Edit:
To tereny Narodny Park Poloniny, psy można wprowadzać ale na uwięzi i w kagańcu, jednak nie zdarzyło mi się, by mnie za to ścigali...
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: magneto »

Mi zawsze podobała się taka widokowa droga Dołżyca_Terka,
również Taka, w większości wije się obok torów i Osławy,
jeśli będziecie jechali po jakichś znaczących deszczach, to na Tej drodze są trzy mostko-brody. Betonowe płyty, po których - po deszczach - płynie woda. Warto sprawdzić głębokość, ale nie powinno być więcej, jak parę cm. (Płyty na co dzień są suche, więc nie pokrywają się oślizłymi glonami / osadami.
Uwaga - jest parę / paręnaście most(k)ów o nawierzchni drewnianej. Po deszczach są śliskie niemal jak lód !
Można zobaczyć Takie miejsca - uwaga na podjeździe do Szybowiska na tym "feralnym" zakręcie !
Można zatrzymać się Tutaj i w pięknych okolicznościach przyrody zastanawiać się, co do czego wpada...
Stanowczo nie polecam wyjazdu na Parking w Bukowcu, choć szosówką "się da". Ale np. Zagrodę pokazową żubrów - już tak
No i .... Kawa w BPM...
Wszystkie wymienione odcinki (poza Bukowcem na końcu Świata) są asfaltowe, i w miarę gładkie.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: Nadol »

Dołżyca - Terka... można odbić do Łopienki.
Bukowiec - bardzo fajny podjazd po kamerdolcach, szkoda że legalnie dalej niż do parkingu nie można pojechać. Droga wzdłuż granicy z Ukrainą.
Warto poszukać starych wypałów węgla: Stężnica (Zygmunt Furdygiel), Łubne, Kołonice, Łopienka...
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: andrzej_tr »

Niby trochę orientuję się w Bieszczadach, ale znalazłem klika nowych miejsc z tych co podaliście,
wiedza ludzi z forum jest ogromna :-)
Lotnisko szybowcowe, Terka-Dołżyca, Bukowiec - są piękne.
Można jeszcze dołożyć kila bocznych dróg:
https://goo.gl/maps/gcnRrpSAP5EXv9EE6
https://goo.gl/maps/HD1Jt1ofjEA1N4gS9
szutrówka, ale legalna z dojściem do schroniska pod Przysłupem: https://goo.gl/maps/G2hjpu4yQbUeceHL9

A jakie macie doświadczenie z wjeżdżaniem w drogi z " luźną sugestią" zakaz wjazdu? :mouthshut:
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: magneto »

magneto pisze:(...) Stanowczo nie polecam wyjazdu na Parking w Bukowcu, choć szosówką "się da". (...)
Wyjaśnię: to piękne miejsce, no i "na końcu Świata". Nie polecałem z powodu kolegi, który nie ma doświadczenia. A może warto spróbować i samemu się przekonać :crossy:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: emek »

Co tam takiego trudnego w dojeździe do tego parkingu widzisz? Przeca to prosta droga przejezdna wszystkim.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: magneto »

emek pisze:Co tam takiego trudnego w dojeździe do tego parkingu widzisz? Przeca to prosta droga przejezdna wszystkim.
No ja w zasadzie nic, ale widziałem takich co zawracali. A kolega "szosowy"... Zresztą byłem tam trzy, czy cztery razy i za każdym razem była inaczej wyrównana, czy rozmyta.
No dobra - przesadziłem trochę :lanie:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: Dlugi1 »

Dziwne ostrzeżenie przed dojazdem do Bukowca, tak jak dziwne przed zakrętem na dojeździe na Bezmiechową. Nigdy tam kłopotów nie miałem, choć faktycznie śladów na krawędzi asfaltu przybywa... ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: magneto »

Dlugi1 pisze:Dziwne ostrzeżenie przed dojazdem do Bukowca, tak jak dziwne przed zakrętem na dojeździe na Bezmiechową.(...)
Co do Bukowca - naprawdę niektórzy nie ogarniają. Co do podjazdu na Bezmiechową, to tu masz "nasz" przykład: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 60#p342442
Jak napisałem, osobiście nie miałem żadnych problemów - ani tam, ani tam. Nie polecałem, bo nie wiem, jak "szosowy" kolega ogarnia takie warunki.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: przemo77390 »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - jesteście super.

Tak sobie zaczynam biorąc pod uwagę wasze sugestie cos klecić.

Cześć pierwsza trasy: https://goo.gl/maps/FHDAFVSTL6bPhyNn6 - prośba o ewentualne uwagi co do fajnych punktów widokowych i czy drogi legalne do przejechania

Część druga trasy: https://goo.gl/maps/eug5mnj1xFrsg4Tr5 - prośba o ewentualne uwagi co do fajnych punktów widokowych i czy drogi legalne do przejechania

Część trzecia trasy: https://goo.gl/maps/Cxsa49UcQ8cWdihL6 - prośba o ewentualne uwagi co do fajnych punktów widokowych i czy drogi legalne do przejechania

Część czwarta trasy: https://goo.gl/maps/wrXb1jCHpTNXVpij8 - prośba o ewentualne uwagi co do fajnych punktów widokowych i czy drogi legalne do przejechania
Ostatnio zmieniony 16.09.2019, 12:14 przez przemo77390, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
browar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 371
Rejestracja: 04.08.2013, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Pruszków

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: browar »

Co do pierwszej części trasy kawałek Duszatyn-Smolnik to szutrowa droga,na której jest do przejechania kilka brodów na Osławie,do zrobienia na szosowych gumach,na samych brodach dno z betonowych płyt-wskazana ostrożność,ślisko.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: przemo77390 »

No i mam jeszcze jedną prośbę bo utknąłem na technice. Otwieram te linki w telefonie - ładnie pokazuję trasę ale nie mogę przejść w tryb nawigowania poprzez gogle maps.

Jak zrobić żeby te trzy linki nawigowały w trasie 1/1 ???????
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: andrzej_tr »

Aby ruszyła nawigacja trzeba oddać aktualna pozycję (edytuj przystanki), lub znajdować się fizycznie na początku trasy.

Trasy na poczatek dobre :ok:
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: Dlugi1 »

Część pierwsza - stał/stoi zakaz ruchu wszelkich pojazdów przy dzikim polu namiotowym w Duszatynie jadąc w kierunku Smolnika. Z czasu, gdy tam siedziałem, nie widziałem,by go ktoś respektował, co nie znaczy, że na mandat nie można się załapać. Bukowiec - Polanki również.
Część druga - okolice Nasicznego - droga leśna z dużą szansą na zakaz ruchu - dokładnie nie wiem. Sprzed Tarnawy też raczej nie pojedziesz na południe na Bukowiec tylko wpierw przez Tarnawę Niżną.
Część trzecia - tak samo marne szanse na objechanie Jeleniowatego od północy - nie dość że plącze się po BdPN to jeszcze w bliskości granicy. Duże szanse na mandat.
W sumie to jeśli szlabany będą otwarte to może uda Ci się śmignąć bezmandatowo, jeśli na wyjeździe będzie zamknięty to kicha, tylko powrót...
Polecam przeglądnąć mapę w wersji on-line, choć to, że na jakiejś drodze nie jest zaznaczony zakaz ruchu wcale nie będzie znaczyć, że go w realu nie ma :-)
Mapa

Edit:
Chcesz trochę legalnego offa - jedź z Nowego Łupkowa na Łupków, możesz zwiedzić cerkwisko z cmentarzem (o ile kogoś takie tematy interesują :-) ), przejedziesz od cerkwiska w stronę Radosnego Szwejkowa. Na wprost niego masz drogę polną w prawo do góry - ciągniesz aż do lasu (ładnie widać Bieszczady po prawej), jedziesz wzdłuż niego mając go po prawej i zaczynasz zjeżdżać na północ w kierunku Nowego Łupkowa drogą na łące między dwoma lasami.Z góry ładny widok na schronisko w Smolniku.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: pete17 »

andrzej_tr pisze:Niby trochę orientuję się w Bieszczadach, ale znalazłem klika nowych miejsc z tych co podaliście,
wiedza ludzi z forum jest ogromna :-)
Lotnisko szybowcowe, Terka-Dołżyca, Bukowiec - są piękne.
Można jeszcze dołożyć kila bocznych dróg:
https://goo.gl/maps/gcnRrpSAP5EXv9EE6
https://goo.gl/maps/HD1Jt1ofjEA1N4gS9
szutrówka, ale legalna z dojściem do schroniska pod Przysłupem: https://goo.gl/maps/G2hjpu4yQbUeceHL9

A jakie macie doświadczenie z wjeżdżaniem w drogi z " luźną sugestią" zakaz wjazdu? :mouthshut:
Hejka andrzej_tr,mówisz o schronisku "KOLIBA"? z Dwernika się leci szuterkiem? Droga prowadzi pomiędzy Poł.Caryńską z prawej i Magurą Stuposiańską z lewej. Bywałem tam za młodego..harcerstwo,operacja Bieszczady 40 i takie tam...fajna miejscówka.W2018 chciałem tam pojechać,ale Obcy mówi-bierz 500 w kieszeń i dzida...jakoś mi szkoda było.Z buta jak najbardziej polecam.
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: andrzej_tr »

Piotrze, dokładnie tak, jeździłem tą drogą kilka razy motorem, autem i spokojnie, nie było tam zakazu, szutr jest dość trudny, lużny kamień,
na rozwidleniu trzymaj się prawej strony - to jest dojazd do schroniska, tego studenckiego.
Jest to nowo wybudowane schronisko w miejscu tego starego "pod Przysłupem", dojeżdżaliśmy do takiego niby ronda i tam zostawialiśmy motory,
do schroniska jest 150-200m, maja fajnego psa wilczurek, wabi się Spiryt :-)
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: pete17 »

Ha! dzięki Ci Andrzej,za parę dni jadę na Motomyczki to już na pewno tam się przejadę.
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: zimny »

Co do szybowiska to faktycznie odnotowałem że tam na tym zakręcie jakoś znosi :-) Ale byłem przygotowany.

Do Bukowca pojechałem V-Stromem na szosowych oponach. Technicznych trudności nie odnotowałem żadnych istotnych ale plastiki w DLu tak skrzypiały że byłem poirytowany :grin: V-Stromem to jeszcze może jakaś śladowa przyjemność, typową szosówką to bez sensu i masochizm. Tam sporo kamolców i na szosówce to lipa zupełna.

To fajna droga dla Trampka, tak sobie myślałem jak tam byłem.

Miejsce ciekawe, już sama Tarnawa warta zajechania.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1166
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bieszczady na początku Października_pomoc w śladzie

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Witam

Czy to tam przypadkiem, nie ma brodów na "Osławie" ???

Pzdr. L.K.

P.S. Na Youtube obejrzałem kawałek przejazdu Prełuki - Rzepedź... jest zakaz wjazdu, zaraz po kilkuset metrach :-(
https://www.youtube.com/watch?v=16QYTd142SQ
/0:49s widac ów zakaz /

Podobnie na mapie "Compass-u"
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości