Białoruś 2019

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Białoruś 2019

Post autor: herni74 »

Łapicki pisze:
adamskii pisze:Witam
Dziękuję za podpowiedź jestem zainteresowany
Muszę ogarnąć wizy + zaproszenie (czy jesteś w stanie pomóż?? pogadalibyśmy telefonicznie??)

Co do wizy jednokrotnej turystycznej do 10 dni pobytu nie trzeba zaproszenia, potrzebna jest tylko rezerwacja z hotelu gdzie chcemy np przenocować. Bo nie ma opcji wpisania we wniosku ze spimy w namiocie ...

Druga opcja to wiza prywatna jednokrotna do 30 dni pobytu na zaproszenie . I tu pojawią się koszt 20 rubli dla robiacego zaproszenie. Gość który to ogarnia musi mieć ksero paszportu i idzie do tzw. Paspartny stoL gdzie wyrabia zaproszenie z pieczątką urzędową. Ten papierek dołącza się do wniosku wizowego ...

Oczywiście trzeba doliczyć opłatę za wydanie wizy itd ...

Jeżeli ktoś chce wyrobić takie zaproszenie to śmiało proszę pytać aczkolwiek udając się na wyprawę do 10 dni można to w łatwiejszy sposób załatwić przez biuro .

Teraz jet nowy konsul i zaproszenia nie wymaga ,ale wymaga za to rezerwacji hotelowej potwierdzonej przez hotel (Booking nie może być)
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Dziękuję
Moja wiedza na temat wiz jest już duża.
Teraz jeszcze jakieś boczne drogi, trochę szutru i mamy zaplanowany wyjazd.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Białoruś 2019

Post autor: herni74 »

adamskii pisze:Dziękuję
Moja wiedza na temat wiz jest już duża.
Teraz jeszcze jakieś boczne drogi, trochę szutru i mamy zaplanowany wyjazd.

Praktycznie wszystkie białe drogi w Białorusi to równe i szerokie szutrówki.Koniecznie zaopatrz się w przewodnik,ja polecam wydawnictwa Bezdroża.
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

herni74 pisze:na dzień dzisiejszy koszta wyrobienia wizy jednokrotnej do 14 dni to:
80zł - pośrednictwo wizowe (Tamara wiza http://www.tamarawizy.pl/krakow/)
70zł - kurier paszportowy (kraków -warszawa)
130zł -Voucher
100zł (25e) konsul
ubezpieczenie - 34zł
Razem : 404 zł
Jeżeli chodzi o te ceny no to powiem szczerze że nie spodziewałem się takiej sumy ... No ale grunt że nie musimy się sami absolutnie niczym martwić jeżeli chodzi o papiery ...

Dla ciekawości w poniedziałek odebrałem wize na 3 miesiące wielokrotnego wjazdu ( 30 razy ) gdzie już jest wliczone ubezpieczenie na 3 miechy i opłaty w konsulacie, koszt łącznie 360 zł.

Mogę dokładnie dla porównania przedzwonić lub podjechać do ambasady i sprawdzić u siebie w Białymstoku ile wyszłaby taka wiza prywatna grupowa, bo z tego co kojarzę to po 10E biorą w konsulacie za wizę krótkoterminową jednokrotną, 8zł/dzień ubezpieczenia no i praktycznie tak to wychodzi, chyba że coś się mylę sprawdzę to osobiście ... Dla ciekawości to w lini samego Grodna i obwodu Brzeskiego to do 10 dni w ogóle nie trzeba wizy ...
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Białoruś 2019

Post autor: skklub »

Witam,

Coś te koszty wyrobienia wizy to takie wysokie.
Ja w lutym 2018 r. za dwie wizy z ubezpieczeniem i posrednictwem zaplacilem 300-320 zl dokladnie nie pamietam. Nie placilem za kuriera i voucher bo mialem potwierdzenie noclegu z hotelu i to wystarczylo.
W tym roku jade na Bialorus w czerwcu w okresie kiedy jest „Olimpiada, bezwizowy wjazd” i za 6 biletow zaplacilem 54 zl. Wjazd jednorazowy na Bialorus od 10.06 do 01 lub 07.07 dokladnie nie pamietam.
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Mam jedno pytanie
Występując o wizę muszę określić termin wyjazdu co do dnia??
Muszę mieć nocleg w hotelu?
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Białoruś 2019

Post autor: herni74 »

adamskii pisze:Mam jedno pytanie
Występując o wizę muszę określić termin wyjazdu co do dnia??
Muszę mieć nocleg w hotelu?
1.Terminu wyjazdu musisz określić w rubryce skoro woła ale nie co do dnia. Terytorium Białorusi musisz i tak opuścić w dniu ważności wizy
2. Teraz rezerwacje hotelowa musisz miec potwierdzoną z hotelu (Nie booking) ja nocowałem tylko dwie noce w Mińsku w hotelu ale tylko z względu na brak miejsca pod namiot! :lol: :lol: Nie sprawdzali mi meldunku na wyjeździe z Białorusi czy spałem w hotelu czy nie.
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

herni74 pisze: Nie sprawdzali mi meldunku na wyjeździe z Białorusi czy spałem w hotelu czy nie.
Na przejeździe w Kuźnicy nikt nie wnika, jadąc przez Bobrowniki można się spodziewać rożnych rzeczy, ogólnie nie polecam tego kierunku bo tam zawsze szukają zaczepki (opinia potwierdzona) ...
Także kwestia wiz do ogarnięcia ... Teraz sezon farmaceutyczny i dzieciaki chorują miałem sprawdzić co i jak z tymi opłatami w Białym ... mam nadzieje, że ogarnę temat do końca tygodnia ....
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Witam
Temat wizy - jak długo załatwia się wizę?? (2 tygodnie)
Moją podróż chciał bym zacząć od TERESPOL - BRZEŚĆ
Przejście graniczne jest OK ?
Ogólnie chciałbym być na Białorusi około 4 dni
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

adamskii pisze:Witam
Temat wizy - jak długo załatwia się wizę?? (2 tygodnie)
Moją podróż chciał bym zacząć od TERESPOL - BRZEŚĆ
Przejście graniczne jest OK ?
Ogólnie chciałbym być na Białorusi około 4 dni

Przejście jak najbardziej cywilizowane i wydaje mi się kulturalnie tak samo jak na kuźnicy ...
Co do wizy to jest 5 dni roboczych od momentu złożenia dokumentów osobiście już w ambasadzie.

Czwartek i piątek mam wolny więc myślę że podjadę do ambasady i zasięgnę u źródła i będę miał odpowiedz na wszystkie wątpliwości ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość