Białoruś 2019

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Witam
Rok 2019 - Białoruś
Myślę o wyjeździe na Białoruś 3-5 dni.
Propozycje co zobaczyć w tak krótkim czasie???
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białoruś 2019

Post autor: przemo77390 »

Na FAT masz watek o mozliwosci bezwizowego wjazdu w 2019 r. Jest tez link do mapy z atrakcjami.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Białoruś 2019

Post autor: herni74 »

adamskii pisze:Witam
Rok 2019 - Białoruś
Myślę o wyjeździe na Białoruś 3-5 dni.
Propozycje co zobaczyć w tak krótkim czasie???

Białoruś jest niesamowicie piękna i bardzo ciekawa. Przynajmniej ta cześć zachodnia bo to taki kawałek naszej Polski! Polecam kupić i zabrać ze sobą przewodnik Wydawnictwa "Bezdroża" https://bezdroza.pl/ksiazki/bialorus-hi ... m#format/e który bardzo ciekawie opisuje. Praktycznie w każdej miejscowości (mniejszej ,większej) masz coś ciekawego do zobaczenia .
jak nie chcesz wizy to tylko możesz zwiedzac okręgi Grodna lub Brześcia a i tak musisz wykupić parę tematów przez biuro turystyczne (wycieczka,ubezpieczenie) żeby wjechać bez wizy.
Osobiście wole wykupić wizę i być niezależny terytorialnie.
Przed wszystkim jeżdżąc po Białorusi nie wolno się absolutnie spieszyć bo ominiesz bardzo ciekawe miejsca!
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Dziękuję za info :grin:
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Białoruś 2019

Post autor: plebi »

Daj wiecej konkretow - gdzie wiza, ile kosztuje, czy latwo zalatwic, gdzie byles, co polecasz , noclegi ?
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

Jeżeli chodzi o Białoruś to mam kolegę który może załatwić noclegi w Grodnie lub w wiosce nie daleko miasta, jeżeli chodzi o przejazdy to motocyklem oczywiście jeździ się bez opłat w odróżnieniu do osobówek, paliwo wychodzi jakieś 2.9 PLN na dzień dzisiejszy ale to szczegół ... Wiza turystyczna krótko terminowa obejmuje jedynie Grodno, jeżeli chodzi o zapuszczanie się gdzieś dalej to trzeba trochę więcej zapłacić. Ogólnie najważniejszy to ważny paszport, zielona karta i ubezpieczenie zdrowotne w obojętnie jakiej firmie, no i na granicy jak ktoś jedzie 1 raz to po stronie BY można się trochę zamotać, trzeba pilnować wszystkich papierków ( talonczyków, pisać deklaracje itp ) wszystko do ogarnięcia oczywiście, jeżdżę osobówką notorycznie... Po naszej stronie wiadomo łatwiej się poruszać, dogadać. Tereny bardzo ładne, w brew skojarzeń bardzo bardzo do przodu, nie myślcie że to Kazachstan, 1 raz jak pojechałem widziałem w Grodnie tylko 1 starą Lade.
Raviking
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 05.12.2011, 20:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: Białoruś 2019

Post autor: Raviking »

Kupiłem już bilet ,który działa jak wiza :) https://www.en.minsk2019.ticketpro.by na sambo 5 BYN czyli 10 zł.
Chciałbym wystartować koło 14-17 czerwca i przejechać przez Czarnobyl/Prypeć i od południa wjechać do Białorusi.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Białoruś 2019

Post autor: Sylwek »

Raviking pisze:Chciałbym wystartować koło 14-17 czerwca i przejechać przez Czarnobyl/Prypeć i od południa wjechać do Białorusi.
Ravi, którym przejściem zamierzasz wlatać na Białoruś? Prosto z Czarnobyla, drogą P56 ?

Łapicki pisze:eżeli chodzi o Białoruś to mam kolegę który może załatwić noclegi w Grodnie lub w wiosce nie daleko miasta
Łapicki, pozwolisz, odezwę się na priva w terminie wiosennym, ok?
Raviking
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 05.12.2011, 20:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: Białoruś 2019

Post autor: Raviking »

Sylwek,jak się da ,to tak.
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

Sylwek pisze:
Łapicki, pozwolisz, odezwę się na priva w terminie wiosennym, ok?

Nie ma problemu właśnie jestem w trakcie załatwiania zaproszenia i wizy na nowy rok także wszelkie tematy będę miał ogarnięte na bieżąco, przepisy na dzień dzisiejszy są bez zmian ...
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Rzuciłem hasło Białoruś na forum i nie mając dokładnej trasy.
Teraz już zaczyna się klarować trasa - dzięki za info
Piszcie więcej
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

Kolega z Grodna który pracuje ze mną podrzucił mi parę miejscowości gdzie można byłoby się udać np na dzień 1 lub 2. Nocleg za friko można zorganizować w miejscowości Indura 20 km od Grodna. Stary dom z podwórzem i stodołą, można się rozbić pod namiot lub przenocować w chacie, na miejscu oczywiście ognisko itp ... W Grodnie też da rady coś ogarnąć trzeba byłoby tylko wcześniej ustalić na ile osób.
Obrazek
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Witam
Dziękuję za podpowiedź jestem zainteresowany
Muszę ogarnąć wizy + zaproszenie (czy jesteś w stanie pomóż?? pogadalibyśmy telefonicznie??)
Plan się klaruje - punkty ogólne oczywiście do zmiany.
Na tą chwilę tak to widzę

1. Twierdza Brzeska;
2. Pałac Sapiehów w Różanie
3. Grodno
okolice Zamek w Mirze,
Zamek w Nieświerzu
4. Mińsk;
5. Mir
6.Brześć;
7. Nieśwież
8. Baranowicze;
9. Zaosie; Adam Mickiewicz dom rodzinny;
10. Świteź; Adam Mickiewicz
11. Nowogródek;
12. Lida;
13. Stare Wasilaszki;
14. Grodno;
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Białoruś 2019

Post autor: herni74 »

adamskii pisze:Witam
Dziękuję za podpowiedź jestem zainteresowany
Muszę ogarnąć wizy + zaproszenie (czy jesteś w stanie pomóż?? pogadalibyśmy telefonicznie??)
Plan się klaruje - punkty ogólne oczywiście do zmiany.
Na tą chwilę tak to widzę

1. Twierdza Brzeska;
2. Pałac Sapiehów w Różanie
3. Grodno
okolice Zamek w Mirze,
Zamek w Nieświerzu
4. Mińsk;
5. Mir
6.Brześć;
7. Nieśwież
8. Baranowicze;
9. Zaosie; Adam Mickiewicz dom rodzinny;
10. Świteź; Adam Mickiewicz
11. Nowogródek;
12. Lida;
13. Stare Wasilaszki;
14. Grodno;

Niedaleko Różany (pałacu Sapiehów) masz jeszcze dom urodzin Tadeusza Kościuszko https://goo.gl/maps/oxuhjhhp2rK2 Oczywiście nocleg nad Świtezią obowiązkowo tu masz namiar na fajną polankę na nocleg https://goo.gl/maps/k4g1xXYmJ382 Pałac Tuchanowiczów https://goo.gl/maps/KSHK1YDLacQ2 i kamień filaretów obok https://goo.gl/maps/YQZtuDVAHRm Ogólnie to na każdym kroku masz piękne zabytki i kawał historii Polski :ok: :ok:
a co do wiz to według mnie wyrobienie wizy zlecić najlepiej pośrednikowi np. http://www.tamarawizy.pl/ zawsze u nich wyrabiam wizy
adamskii
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 02.09.2016, 23:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Białoruś 2019

Post autor: adamskii »

Dzięki
Widzę że masz dużą wiedzę gdzie i co można zobaczyć.
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

Wizy ogolnie im więcej osób tym taniej po za tym wyrobienie przez pośrednika jak najbardziej eliminuje jakieś błędy przy wypenianiu wniosku itp. Koszt parę złoty więcej ale bez przesady nikt nie oskubie nas .... Ja wyrabiam i samemu noszę do ambasady i zawsze jest troche latania bo to w odpowiednich godz trzeba zanieść i odebrać ... Jeżeli chodzi o dokumenty to wiadomo każdy na początek musi mieć ważny paszport resztA się zajmie biuro ....
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

adamskii pisze:Witam
Dziękuję za podpowiedź jestem zainteresowany
Muszę ogarnąć wizy + zaproszenie (czy jesteś w stanie pomóż?? pogadalibyśmy telefonicznie??)

Co do wizy jednokrotnej turystycznej do 10 dni pobytu nie trzeba zaproszenia, potrzebna jest tylko rezerwacja z hotelu gdzie chcemy np przenocować. Bo nie ma opcji wpisania we wniosku ze spimy w namiocie ...

Druga opcja to wiza prywatna jednokrotna do 30 dni pobytu na zaproszenie . I tu pojawią się koszt 20 rubli dla robiacego zaproszenie. Gość który to ogarnia musi mieć ksero paszportu i idzie do tzw. Paspartny stoL gdzie wyrabia zaproszenie z pieczątką urzędową. Ten papierek dołącza się do wniosku wizowego ...

Oczywiście trzeba doliczyć opłatę za wydanie wizy itd ...

Jeżeli ktoś chce wyrobić takie zaproszenie to śmiało proszę pytać aczkolwiek udając się na wyprawę do 10 dni można to w łatwiejszy sposób załatwić przez biuro .
Łapicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11.04.2018, 00:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Białystok

Re: Białoruś 2019

Post autor: Łapicki »

Co do Grodna to obowiązkowo należy zwiedzić starówkę i wjechać winda na miejski balkon tarasowy gdzie widać panoramę miasta oraz warto przejechać się na plac defiladowy pamięci żołnierzy białoruskich gdzie stoi tuzin czołgów jak ktoś lubi historię i ciężki sprzęt :-)
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Białoruś 2019

Post autor: herni74 »

na dzień dzisiejszy koszta wyrobienia wizy jednokrotnej do 14 dni to:
80zł - pośrednictwo wizowe (Tamara wiza http://www.tamarawizy.pl/krakow/)
70zł - kurier paszportowy (kraków -warszawa)
130zł -Voucher
100zł (25e) konsul
ubezpieczenie - 34zł
Razem : 404 zł
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Białoruś 2019

Post autor: herni74 »

Łapicki pisze:Co do Grodna to obowiązkowo należy zwiedzić starówkę i wjechać winda na miejski balkon tarasowy gdzie widać panoramę miasta oraz warto przejechać się na plac defiladowy pamięci żołnierzy białoruskich gdzie stoi tuzin czołgów jak ktoś lubi historię i ciężki sprzęt :-)
W Grodnie jest tyle ciekawych miejsc ,że najlepiej to przeznaczyć na Grodno 2-3 dni minimum
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości