Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: j23 »

Planuję kolejny wyjazd do Albanii, jak na mapce. Trasa może ulec małej modyfikacji.
Przez Słowację, Węgry, Bośnię, Czarnogórę - do Albanii. Tam 2, 3 trasy widokowe i powrót przez Serbię, może i Kosowo.
W Bośni myślę o odwiedzeniu miasta Mostar ze słynnym mostem oraz źródło Buny, później Czarnogóra: kanion rzeki Piva, następnie Durnitor, kanion rzeki Tara i do Albanii jezioro Koman do górskiego Valbone, później do Theth i SH20 w powrotną stronę przez Serbię do domu.
Wyjazd planowany od 7 do 21 lipca. Jak by się ktoś chciał dołączyć to zapraszam. Na razie jedziemy na 2 moto, raczej spokojna jazda (na trasie max 110km/h), a szczególnie w miejscach widokowych planowane częste postoje na foty i relaks.

Podobną, bardzo podobną trasę jechałem w zeszłym roku. Bardzo mi się tam podobało i wracam. Teraz plan nieco zmodyfikuje o miejsca i trasy, które chciałbym jeszcze zobaczyć. Jeśli udałoby się to może zahaczymy o Kosowo (jeszcze nie wiem jak), chyba że nie warto - co myślicie?

Ktoś chętny do dołączenia?

Planowana trasa
https://www.google.pl/maps/dir/52.18272 ... d9!1m0!3e0

Powrót:
https://www.google.pl/maps/dir/42.26481 ... 103507!3e0
kello
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 27.09.2013, 10:28
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: kello »

Kierunek mi odpowiada, termin chyba też, więc wstępnie (bardzo wstępnie) byłbym zainteresowany :) Skąd jesteście? Ja z Gdyni.
ARD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22.04.2018, 21:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: ARD »

jak nie byliście to polecam zatrzymać sie w sarajevie, moge wam dac namiar na super nocleg praktycznie w centrum.
Awatar użytkownika
ksander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 23.02.2016, 12:53
Mój motocykl: XL600V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: ksander »

Wstępnie byłbym zainteresowany termin ok tylko trzeba żonę przekonać:).
ARD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22.04.2018, 21:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: ARD »

ksander pisze:Wstępnie byłbym zainteresowany termin ok tylko trzeba żonę przekonać:).
Z plecakiem przez theth ? Bedzie Ciezko ...
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: ArturS »

Chyba, że to offowy plecak jest? :grin: Na pierwszym Takarze (UA) jak widziałem pod jaką górę trzeba wjechać, to się zatrzymałem i zacząłem analizować stan moich gum, po czym śmignęło obok mnie kilku lokalesów na trampkach z plecakami, z jakimiś mitasami E08 i... udawałem, że foty chcę porobić :lol:
Theth zapamiętałem mało offowo, byłem ze 3 razy :niewiem: Niemniej jednak, jeśli driver i plecak średnio odnajdują się na mocno kamienistej drodze, to przyjemności wiele nie będzie. Zjazd/wjazd "trudną" stroną w ogóle bym odpuścił. Ale nie żeby się nie dało, spotykałem tam ludzi na GSach z plecakami :thumbsup:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: j23 »

Startujemy z okolic Warszawy - Pruszków, Ożarów Maz.
Jeśli chodzi o Theth - w zeszłym roku przejechałem całą pętlę i nie mam zamiaru jej powtarzać. To zbyt męczące zarówno dla kierowcy jak i motocykla (szczególnie w lipcu). Zatem trasa jest do miasta (miasteczka) Theth, wjazd i zjazd łatwiejszą drogą, żeby podziwiać widoki. Będzie trochę "kamyczków" ;) czyli trochę offu, ale skoro puszkami tam dają radę to myślę, że większość też sobie poradzi. Jest tam fajne miejsce, do którego nie dotarłem, a chciałbym zobaczyć. Poza tym (jakby był czas) fajnie byłoby wejść na górę, czyli zaliczyć tracking - fantastyczny szczyt między Theth, a Valbone z niesamowitymi widokami.

W Sarajewie nie byłem .... i chociaż nie ciągną mnie duże miasta to namiar na fajne i nie drogie miejsce noclegowe mogło by się przydać (na wszelki wypadek).

A, nie dodałem, że jedziemy raczej nisko budżetowo, co nie oznacza, że będziemy tylko spać pod namiotami i na dziko ;) - Namioty zabieramy - w planach jest kilka kempingów - np. na Węgrzech, albo Słowacji, ale i w Albanii. W Szkodra jest super kemping - tam na pewno namiot się przyda. Miejsce znane i zresztą polecane - w zeszłym roku spotkałem tam grupę offroadowców samochodami terenowymi z Krakowa oraz kilku innych Polaków. Będziemy też szukali noclegów w domach, pensjonatach, motelach, a i ostatecznie w hotelach, jak już będziemy mieli wszystkiego dość i zapragniemy porządnie się wyspać ;) Myślę też, że dużo zależy od pogody. Nie bardzo widzę siebie rozstawiającego namiot w deszczu...
ksander pisze:Wstępnie byłbym zainteresowany termin ok tylko trzeba żonę przekonać:).
Żonę chcesz przekonać, żeby pojechała, czy żeby puściła samego?
kello pisze:Kierunek mi odpowiada, termin chyba też, więc wstępnie (bardzo wstępnie) byłbym zainteresowany :) Skąd jesteście? Ja z Gdyni.
jw. Musiałbyś dojechać do nas :)
kello
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 27.09.2013, 10:28
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: kello »

Brzmi super :) Byłem w Albanii właśnie terenówką: Theth, Valbone i wiele innych :) I chętnie bym powtórzył to motocyklem. Jestem jak najbardziej za, z Gdyni dojadę do Was, nie problem. Fajnie by było spotkać się choć raz przed wyjazdem pogadać. Czasem śmigam do rodziny pod Płock to moglibyśmy się zgadać któregoś razu.
Awatar użytkownika
ksander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 23.02.2016, 12:53
Mój motocykl: XL600V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: ksander »

Żonka nie ma ochoty jechać nawet po "czarnym" muszę przekonać żeby puściła :).
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: j23 »

ksander pisze:Żonka nie ma ochoty jechać nawet po "czarnym" muszę przekonać żeby puściła :).
Pracuj, pracuj ;)
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: j23 »

kello pisze:Brzmi super :) Byłem w Albanii właśnie terenówką: Theth, Valbone i wiele innych :) I chętnie bym powtórzył to motocyklem. Jestem jak najbardziej za, z Gdyni dojadę do Was, nie problem. Fajnie by było spotkać się choć raz przed wyjazdem pogadać. Czasem śmigam do rodziny pod Płock to moglibyśmy się zgadać któregoś razu.
Wysłałem coś na priwa
Awatar użytkownika
ksander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 23.02.2016, 12:53
Mój motocykl: XL600V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: ksander »

j23 wysłałem na priva wiadomosć (nie dostałem odpowiedzi) możemy pogadać w sprawie wyjazdu?
Awatar użytkownika
krzysiek_honda
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 08.02.2018, 21:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wołomin

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: krzysiek_honda »

Parę dni temu wróciłem z MNE i AL .Nakrecilem 5400 km.
Cudowne kraje, życzę wam tego samego co ja przeżyłem ☺☺☺
Awatar użytkownika
czarna godzina
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 07.03.2014, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: czarna godzina »

Pawle, przesyłam serdeczne pozdrowienia. Bardzo miło wspominam nasz zeszłoroczny wyjazd. To forum to miejsce pełne wspaniałych kompanów takich wypraw.
Ja niestety w tym roku żadnego urlopowego wyjazdu nie planuję :sad:
Udanej wycieczki!

A tu takie krótkie wspomnienie z naszego zeszłorocznego tripu:
https://youtu.be/ZtayTn5iFyI
:crossy: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy:
"...Cause tramps like us, baby we were born to run!"
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Bałkany, czyli Czarnogóra i Albania w 7-21 lipec 2018

Post autor: j23 »

czarna godzina pisze:Pawle, przesyłam serdeczne pozdrowienia. Bardzo miło wspominam nasz zeszłoroczny wyjazd.......
Również serdecznie pozdrawiam. Fantastyczną wyprawę mieliśmy w zeszłym roku, co chyba widać na zdjęciach - fajnie zmontowałeś.
Mi udało się jedynie zrobić 2 filmiki z wyprawy
https://www.youtube.com/watch?v=IV8LoO1-LyU
https://www.youtube.com/watch?v=aWc8uyMxASs
na więcej czasu nie starczyło.
W tym roku podobna trasa, ale w planach mam kilka nowych miejsc.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości