Albania- 2018

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Albania- 2018

Post autor: ignucy »

Witam
Jedziemy z bratem na początku czerwca do Albanii. Zawsze mieliśmy komplet , ale teraz zostaliśmy we dwóch. Jeśli ktoś by chciał i nas przekona to zapraszam na wyprawę. A i żeby nie było jak ostatnio że jestem zdesperowany i kogoś potrzebuję. Nikogo nie potrzebuję, tylko czasem sobie myślę że jest ktoś podobnie myślący do nas.
Ostatnio zmieniony 20.04.2018, 00:20 przez ignucy, łącznie zmieniany 1 raz.
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- rozenanie- 2018

Post autor: ignucy »

Z bratem rozumiemy się dobrze , ale czasem potrzebny jest ten trzeci punkt widzenia. I jest to nasza pierwsza wyprawa w te rejony, więc pewnie dużo improwizacji.
Ostatnio zmieniony 19.04.2018, 23:37 przez ignucy, łącznie zmieniany 1 raz.
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- rozenanie- 2018

Post autor: ignucy »

termin 02.06 do 16.06 z zapasem ryzyka
Ostatnio zmieniony 19.04.2018, 23:33 przez ignucy, łącznie zmieniany 1 raz.
wojo40
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 29.12.2013, 19:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legnica

Re: Albania- rozenanie- 2018

Post autor: wojo40 »

Początek czerwca czy maja?
Awatar użytkownika
krzysiek_honda
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 08.02.2018, 21:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wołomin

Re: Albania- rozenanie- 2018

Post autor: krzysiek_honda »

Ja lecę 3 czerwca na 4 motki na 2 tygodnie. Tydzień Albania i tydzień MNE, może się spotkamy po trasie, będziemy mieć blachy WWL, RST, KCH i belgijskie ☺☺
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- rozenanie- 2018

Post autor: ignucy »

Przepraszam 02.06 do 16.06
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- rozenanie- 2018

Post autor: ignucy »

Może się spotkamy, my na RST , trampek i afryka
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: ignucy »

Nasze doświadczenie to Litwa , Ukraina , Słowacja, Rumunia. Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przejechane, znajomość angielskiego - brat :), Rosyjski - kiepsko, ale będzie lepiej ;) . Ja jestem po pięćdziesiątce i mam czterdzieści lat, a brat przed trzydziestką . Transalp 650 i Afrika 750.
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: ignucy »

A i jesteśmy z Przyszowa koło Stalowej Woli.
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: Albania- 2018

Post autor: pawlus »

ignucy pisze:A i jesteśmy z Przyszowa koło Stalowej Woli.
Hej. Pytanie czy będzie potrzebny paszport ?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Albania- 2018

Post autor: Pawel »

Albania nie jest w UE, więc aby do niej wjechać trzeba mieć paszport. To samo dotyczy krajów na trasie do Albanii (w zależności od trasy BiH i Serbia). Dodatkowo tam gdzie trzeba mieć paszport trzeba również mieć zieloną kartę do ubezpieczenia OC.
Awatar użytkownika
MartaG
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 12.04.2016, 22:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: MartaG »

Cześć,

to że dane Państwo nie jest członkiem UE nie oznacza, że nie można wjechać na jego terytorium na podstawie ważnego dowodu osobistego
Wszelkie informacje na ten temat proponuje szukać na stronie msz.gov.pl

"Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu. Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Uwaga: brak paszportu może powodować trudności z realizacją ubezpieczenia medycznego dla turystów (bezwzględny wymóg okazania paszportu krajowego). Przedłużenie pobytu można załatwić w Urzędach Imigracyjnych (tylko na podstawie paszportu). Podstawą do uzyskania przedłużenia pobytu mogą być np. małżeństwo z obywatelem Albanii, prowadzenie firmy lub legalne zatrudnienie. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii. Od obywateli polskich nie pobiera się granicznych opłat wjazdowych. Dotyczy to również kierowców tirów i autobusów. Nie wymaga się od turystów posiadania powrotnego biletu ani określonej kwoty pieniędzy."

Pozdrawiam
Marta
find a way or make one
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Albania- 2018

Post autor: Pawel »

Dla krajów będących w UE wjazd na dowód osobisty jest oczywisty, dla pozostałych krajów teoretycznie należy mieć paszport. Jeśli ktoś chce ryzykować powodzenie swojego wyjazdu jadąc bez paszportu w niepewności to jego sprawa. Z paszportem wjedziemy wszędzie gdzie ma on swoją moc, z dowodem osobistym nie mamy tak dużych możliwości.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: ArturS »

8 czerwca ruszam do Albanii duuuuuuuuuużą grupą. Zapiszcie sobie mój nr tel. na "w razie W". Kulamy się lawetowo prawdopodobnie do Serbii (12h jazdy), zostawiamy samochody przed górami, żeby się nie tłuc na półsprzęgle za ciągnikami i innymi zawalidrogami, dalej na Kosowo lub Czarnogórę, ale tylko przejazdem. W Kosowie mam jedną górkę do powtórzenia, jako początkujący strasznie się usrałem przy wjeździe, a bardziej doświadczony kolega na KTM 690 poległ przed szczytem. Ciekawy jestem jak mi teraz pójdzie, poza tym towarzystwo koniecznie chce się ściorać w offie, to będzie okazja. Przewyższenie jakieś chore, z 1200 na 2480 kamienistymi agrafkami, kilometrowo bardzo krótko. Ostatni odcinek już lekki, widoki mega, na szczycie przejeżdża się już na stronę Macedonii (chyba).


Większość drogi wygląda jak na filmie niżej przy 2:02 - kamolce i ostro pod górę.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: Albania- 2018

Post autor: chuck »

Albania nie jest w UE, więc aby do niej wjechać trzeba mieć paszport. To samo dotyczy krajów na trasie do Albanii (w zależności od trasy BiH i Serbia). Dodatkowo tam gdzie trzeba mieć paszport trzeba również mieć zieloną kartę do ubezpieczenia OC.
Właśnie wróciłem z przejażdżki BiH,Czarnogóra,Albania i nigdzie paszportu nie pokazałem
Czasem chcieli dowód rejestracyjny a czasem zieloną kartę ale o paszport nikt nie zapytał
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: ignucy »

pawlus pisze:
ignucy pisze:A i jesteśmy z Przyszowa koło Stalowej Woli.
Hej. Pytanie czy będzie potrzebny paszport ?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Na wyjazd poza UE, jest potrzebny paszport i zielona karta OC. Może być tak jak piszą co niektórzy, że nie sprawdzali, ale i tak trzeba mieć, chyba że
ktoś chce wracać z połowy wyprawy, lub mieć problemy w razie "niecodziennych zdarzeń ". To nie jest problem zrobić takie dokumenty, paszport to zdjęcia i chyba 60zł, a zielona jest za darmo w PZU.
Potrzebne jest też ubezpieczenie na żucie , na okres wyjazdu. Kosztuje do stu złotych na dwa tygodnie , znowu w PZU.
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: ignucy »

ArturS pisze:8 czerwca ruszam do Albanii duuuuuuuuuużą grupą. Zapiszcie sobie mój nr tel. na "w razie W". Kulamy się lawetowo prawdopodobnie do Serbii (12h jazdy), zostawiamy samochody przed górami, żeby się nie tłuc na półsprzęgle za ciągnikami i innymi zawalidrogami, dalej na Kosowo lub Czarnogórę, ale tylko przejazdem. W Kosowie mam jedną górkę do powtórzenia, jako początkujący strasznie się usrałem przy wjeździe, a bardziej doświadczony kolega na KTM 690 poległ przed szczytem. Ciekawy jestem jak mi teraz pójdzie, poza tym towarzystwo koniecznie chce się ściorać w offie, to będzie okazja. Przewyższenie jakieś chore, z 1200 na 2480 kamienistymi agrafkami, kilometrowo bardzo krótko. Ostatni odcinek już lekki, widoki mega, na szczycie przejeżdża się już na stronę Macedonii (chyba).


Większość drogi wygląda jak na filmie niżej przy 2:02 - kamolce i ostro pod górę.

Z chęcią wymieniłbym się z Tobą numerami telefonów, tylko nie wiem jak to zrobić. Powiedź mi jak, bo nie znam się na technice internetowej, a na forum
nie chcę oficjalnie, bo dużo nie przyjemnych ludzi tu jest. Fajnie by było wiedzieć, że mogę na kogoś liczyć w razie czego i wzajemnie :)
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: ignucy »

Ludzie będziecie wymyślać. Jadąc poza UE potrzebny jest paszport i nie piszcie głupot. Zawsze na forach są jacyś mędrcy, że wiedzą lepiej.
Paszport trzeba mieć, żeby nie mieć kłopotów. Kto pisze inaczej , wciska kit. I koniec tematu.
Awatar użytkownika
radebe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 22.02.2016, 13:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Albania- 2018

Post autor: radebe »

Albania, Macedonia, Serbia, Bośnia, Czarnogóra - do wszystkich tych krajów można oficjalnie i legalnie wjechać na dowód osobisty. Każdy kraj przekraczalem tak kilka razy i nigdy nie miałem problemu. Jedynie jak chcecie do Kosowa, to paszport trzeba mieć.

Oczywiście jak ktoś sie boi to może sobie paszport zabrać, ja osobiście czasem zabieram a czasem nie - przydał się tylko raz jak zgubiłem dowód:)

Paszport kosztuje 140 zł:)
ignucy
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 23.08.2015, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przyszów, Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Albania- 2018

Post autor: ignucy »

Poza tym , w czym jest problem z tym paszportem, nie żyjemy w PRLu, każdy może dostać za drobne pieniądze ten paszport, nie rozumiem problemu.
Ja nawet po UE zabieram paszport, bo wszystko jest dobrze , jak jest dobrze, ale gdy są kłopoty , paszport jest jedynym dokumentem, a nie nasz dowód osobisty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość