Vl UKRAIŃSKA INTEGRACJA Vl 15-17 czerwca 2018

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Vl UKRAIŃSKA INTEGRACJA Vl 15-17 czerwca 2018

Post autor: herni74 »

Wybiera się ktoś może z TCP pohasać po bezdrożach Ukrainy z braćmi czarnuchami

Skopiowano z FAT :
http://africatwin.com.pl/showthread.php ... post578326

"Po jesiennej nieobecności wracamy
Puszek z Mirmilem zapraszają na
VI UKRAINSKA INTEGRACJA 15-17 czerwca 2018

Wiecej pisac nie trzeba.
Ci, co byli, wiedza juz o co chodzi
A ci, co nie mogli być, maja możliwość zobaczyć Ukraińskie Karpaty
Impreza motocyklowa na zielonej Ukrainie, w Karpatach.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieli by zobaczyć piękno Ukraińskich Karpat, pojeździć po szutrach, błotach i połoninach.
Baza -okolice Slavska( rejon Lwowski)
Bazę będzie stanowić ośrodek ILZ, położony na szczycie góry ILZ.
Bardzo widokowy dojazd stanowi jedna z atrakcji imprezy.

PLAN IMPREZY
CZWARTEK
Biwak za granica po stronie Ukrainskiej
PIĄTEK
Spotkanie na granicy Krościenko 8-11 rano wg czasu Polskiego
Podział na trasy - już za granicą.
Miejscem odprawy bedzie stacja benzynowa za granicą po prawej stronie.

Ale na granicy poslugujemy sie czasem POLSKIM.
Dla jadących trasa HARD enduro oraz spiacych pod namiotami zapewniamy odbiór bagażu(namioty, śpiwory.karimaty) i transport na miejsce noclegu/biwaku.

PRZEKRACZANIE GRANICY
Będzie nas okolo 60 + osob/motocykli
w Kroscienku jest zazwyczaj otwarte 2 pasy do odprawy
Jeśli wszystko jest ok z dokumentami i pojazdem, odprawa w jednym okienku zajmuje 3-5 minut.
Okienek jest 4- celnicy i pogranicznycy po stronie Polskiej i Ukraińskiej.
Wiec do przejazdu 60 pojazdow potrzeba okolo 4 godzin.
Wiec proszę to mieć na uwadze i zarezerwować sobie około 2 godziny na przekroczenie granicy.
Wiec pasuje byc na granicy po stronie Polskiej o 9 rano,żeby zdążyć odebrac mape i sie zobaczyc ze mna o 11 po stronie Ukrainskiej.
Osoby, ktore beda wjezdzaly pojazdami pierwszy raz na Ukraine, prosze o sprawdzenie numerow VIN pojazdow( zgodnosc numerow oraz ich czytelnosc)

DOKUMENTY.potrzebne do przekroczenia granicy
Paszport
Dowod rejestracyjny ( z waznym przegladem)
Prawo jazdy( na motocykl)
Ubezpieczenie( OC + zielona Karta)

TRASY
Trasy hard enduro są na prawdę wymagające-dla dobrych kierowników na motocyklach typu drz400,KTM EXC ,- trasy szutrowe są też wymagające ale do przejechania Afryką- w zależności od pogody . Obydwie te trasy mają elementy wspólne.
Każdy wybiera trasę na swoją odpowiedzialność i na warunki pogodowe jakie będą w dniu jazdy.

1. Hard enduro
Dla lekkich motocykli na kostkach i kierowników ogarniających sprzęty.
Ewentualnie dla średnich motocykli na dobrych oponach i jeszcze lepszych kierowników.
Piatek- Połonina Orawska, przez brody/błota, kamienne schody, źródła Dniestru,Turka,Pikuj, trasa rurociągu, dojazd hard do Ilzu. Około 170 km
Sobota- Voloviets, brodami do Sasiwki, Stoj, Wielki Wierch, Borzawa do konca na wschod.
Trawersze Stoja do Szerokiego Wierchu idzie waska ścieżka po grani i na prawdę jest trudny technicznie. Jeśli ktoś ma lek wysokości nie polecam.

2. Enduro/ Dual /Szuter
Dla każdego, kto ogarnia motocykl w terenie.Zalecane opony minimum mitas E07 lub Heidenau. Zestaw afrykanski bardzo polecany. Jak popada to C02 beda bardzo przydatne.
Piatek
Połonina Orawska, przez brody, dziurawymi asfaltami do Turki, 10 mostków, obiad pod psem, śladem zepsutej dyskoteki, dojazd lajtem do Ilzu. Około 180 km
Generalnie na dojeździe nie ma lekko pomimo,że większość dróg jest łatwych to jednak muszę zaznaczyć ,że trzeba będzie kilkukrotnie przejechać przez rzekę Dniestr . Gdyby był wysoki stan wody to robimy objazdy.
Jest przewidywany pit/stop w Turce na szybką pizza i tankowanie.
Turka to mniej więcej połowa trasy i raczej trudniejsze zostanie juz za nami- ale też należy się spodziewać offa.Proponuję by jechać po kilka motocykli(5-6) Mam prośbę, by bez potrzeby nie wjeżdżać na pastwiska i zbytnio nie kurzyć w wioskach.
SOBOTA
W sobotę czeka nas Połonina Borzawa i Czarn Repa.Na rozgrzewke przejazd szutrami do Wołowca, później na stacje Meteo, Wielki Wierch (trawers) i Borzawa na Wschod.
Zjazd po ok 30 km do Mizgiri. Tam obiad, tankowanie i powrót do bazy, Jakby komuś było mało, powrót przez poloninę Czarna Repe.
Razem ok 80 km- max 100.

3. On road- dziurawe asfalty.
Hyrow, Stary Sambor, Turka ,Libuchora ,Orawa ,Slavsko. Około 150 km.
Piątek wieczór ognisko.

NIEDZIELA
-powrót szutrami do granicy, opcjonalnie trudniejsze kawałki dla chętnych.


ZAPEWNIAMY
-Noclegi w pensjonacie
45 miejsc w pensjonacie- pokoje 2 lub 4 osobowe i wieloosobowe
2 domki wolnostojące na terenie osrodka

Miejsca pod namiot- nielimitowana ilosc.
Piątek i Sobota - ognisko (kiełbasa -duża porcja , piwo 1 litr, chleb, musztarda itp ) w cenie
Każdy jedzie na własna odpowiedzialność i zgodnie z własnymi umiejętnościami. Opis tras jest poglądowy.
Proszę byście rozważyli wykupienie ubezpieczenia.
Mapy
Jest do rozprowadzenia 30 sztuk map Borżawy w wersji papierowej. Cena 15zł. Płatne na granicy, przy zdawania bagazy.
Na terenie ośrodka jest duża knajpa. Można sobie samemu zamówić całkiem smaczne jedzenie.
KASA

Koszt imprezy

-w pensjonacie lub namiocie +kiełbasa,piwo,chleb.

Teraz 140 zl/ osobe
po 3 czerwca 160 zl/ osobe


Numer konta do wpłat
Adam Stanczykiewicz.
Kraków.
Zaraz podam nr konta

Miejsc w Hotelu jest 45 - kolejność wpłat decyduje . Plus 20 miejsc w salach konferencyjnych- łóżka z pościelą.Do tego w daczach ok 12 miejsc.

Jak ktos ma ochotę spać w namiocie- nie ma problemu, cena taka sama.

KONTAKT
Mirmil tel 794924162.mirmil1@interia.pl.( PW nie przyjmuje)
Puszek.puszek@africatwin.com.pl.lub PW

Kontakt do Mirmila na UA +38 podam pozniej
kontakt do Puszka na UA +38 podam pozniej"
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Vl UKRAIŃSKA INTEGRACJA Vl 15-17 czerwca 2018

Post autor: Adampio »

Ja nie wykluczam, na trasę szutrową ale mam dylemat czy na TKC70 dam radę. Szczegolnie że mam moocno umiarkowaną praktyke przy przejazdach przez szersze rzeki.
Mam co prawda jakieś stare klocki w piwnicy ale taki kawał do granicy lecieć na nich się nie uśmiecha.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Vl UKRAIŃSKA INTEGRACJA Vl 15-17 czerwca 2018

Post autor: herni74 »

Adampio pisze:Ja nie wykluczam, na trasę szutrową ale mam dylemat czy na TKC70 dam radę. Szczegolnie że mam moocno umiarkowaną praktyke przy przejazdach przez szersze rzeki.
Mam co prawda jakieś stare klocki w piwnicy ale taki kawał do granicy lecieć na nich się nie uśmiecha.

Trasa szuter jest tak naprawdę szuter tylko z nazwy! Pamiętaj ,że to góry z błotem wiec opony szosowe jakim sa tkc70 sa niewskazane. Sporo na trasie jest podjazdów i zjazdów , kilka razy Dniestr przejeżdżamy a jak popada do lipa straszna będzie . Na pierwszej połoninie to przekonasz się czy dasz rade na tych oponach jechać dalej czy zawracasz na asfalty! Na tej trasie to mitas e07 to minimum a najlepiej e09 i umiejętności kierownika baaardzo wskazane.Zresztą masz informacje na temat opon w informacji!
Tak było ostatnio
Obrazek
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Vl UKRAIŃSKA INTEGRACJA Vl 15-17 czerwca 2018

Post autor: Adampio »

Przypomniałem sobie że mam kostki w piwnicy, góry pikne - wiem bo bywałem pieszo, ale zastanawiam się czy aż tak chce mi się taplać :)
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Vl UKRAIŃSKA INTEGRACJA Vl 15-17 czerwca 2018

Post autor: herni74 »

Adampio pisze:Przypomniałem sobie że mam kostki w piwnicy, góry pikne - wiem bo bywałem pieszo, ale zastanawiam się czy aż tak chce mi się taplać :)
Nie chcesz to nie musisz. Ukraina to również asfalty :grin:
Awatar użytkownika
drwalu4
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 14.10.2015, 16:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pawęzów/Tarnów

Re: Vl UKRAIŃSKA INTEGRACJA Vl 15-17 czerwca 2018

Post autor: drwalu4 »

Ja się wybieram :) Porządna impreza więc trzeba korzystać póki jest :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości