Donbas - termin do ustalenia

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

Szukam osób, które byłyby zainteresowane wyjazdem na ukraiński Donbas. Byłem tam we wrześniu ub. roku i mogę obiecać moc wrażeń. Wyjazd dla osób zainteresowanych sytuacją na wschodniej Ukrainie, poradziecką architekturą miast, pustymi drogami i licznymi śladami wojny. Możliwy przejazd motocyklami przez Kijów lub Odessę, albo transport motocykli na miejsce. Wszystko do ustalenia.
Obrazek
Obrazek
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
szymon.c
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 146
Rejestracja: 01.09.2015, 02:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: szymon.c »

Jesteś świadomy Kolego, ze wojna tam cały czas trwa i w przeciwieństwie do tego co podają nasze i europejskie media prawie w każdym tygodniu są nowe ofiary.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: andrzej_tr »

Zapewne kolega wie o wojnie, zresztą tego nie ukrywa, otwarcie obiecuje "moc wrażeń" :grin: :grin: :grin:
Awatar użytkownika
rekrut2
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 11.01.2017, 12:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn-Wadąg

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: rekrut2 »

to wrzuć foto-relacje z poprzedniej wyprawy to może będzie zachętą :)
Awatar użytkownika
szymon.c
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 146
Rejestracja: 01.09.2015, 02:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: szymon.c »

andrzej_tr pisze:Zapewne kolega wie o wojnie, zresztą tego nie ukrywa, otwarcie obiecuje "moc wrażeń" :grin: :grin: :grin:
A to przepraszam.. :mouthshut:
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

szymon.c pisze:Jesteś świadomy Kolego, ze wojna tam cały czas trwa i w przeciwieństwie do tego co podają nasze i europejskie media prawie w każdym tygodniu są nowe ofiary.

Pozdrawiam.
Jak już pisałem, byłem tam we wrześniu ub. roku. Doskonale wiem jak wygląda sytuacja.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 30.03.2018, 22:01 przez sagittariush, łącznie zmieniany 1 raz.
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: makumba »

Uchyl zatem rąbka tajemnicy :cool:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

makumba pisze:Uchyl zatem rąbka tajemnicy :cool:
Ostrzał trwa na linii rozgraniczenia i w jej okolicy. Na drogach Donbasu, części będącej pod kontrolą Ukrainy, są ustawione tzw. blokposty - wojskowe punkty kontrolne. Ludzie są albo ostrożni, albo przyjaźni i pomocni. Paliwo jest niewiele tańsze niż u nas, więc ruch, i to umiarkowany jest tylko w miastach, na drogach przelotowych pusto, przez kilkadziesiąt kilometrów można nie spotkać nikogo.. Remontują wiele dróg, Można napotkać wiele miejsc, w których są ślady wojny, a nawet istniejące do dziś pola minowe. Na wielu skrzyżowaniach są pomniki ku pamięci poległych bojowników. Nie ma faszystów ani banderowców :grin:

Obrazek
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

Obrazek

Zbombardowany szpital psychiatryczny w Słowiańsku.
Obrazek
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

Przestrzenie, że tylko jechać.
Obrazek

A i fachowców nie brakuje :grin:
Obrazek
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

Wspomnienie z dzieciństwa :smile:
Obrazek

Wszędzie barwy Ukrainy. Nawet na rdzy i ruinie.
Obrazek
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
assur71
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 06.05.2017, 10:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Tarnów

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: assur71 »

Chętnie bym się wybrał. Jakieś szczegóły typu termin wyjazdu, czas wyjazdu, trasa ?
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: przemo77390 »

Fajna propozycja z duza doza adrenaliny-podpba mnie sie. Podaj jakoes szczegoly np. jak planujesz pokonac punkty kontrolne aby wjechac w strefe, termin, trase no i na ile dni planujesz taka wycieczke.
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: Sal »

Może szczepienia jakieś zaplanujcie, bo gruźlica tam się rozkręca
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/na-ukr ... oc/xv5xg6y
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

Sal pisze:Może szczepienia jakieś zaplanujcie, bo gruźlica tam się rozkręca
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/na-ukr ... oc/xv5xg6y
To mi się nie podoba. Muszę zasięgnąć bliższych informacji.
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

assur71 pisze:Chętnie bym się wybrał. Jakieś szczegóły typu termin wyjazdu, czas wyjazdu, trasa ?
Jak już pisałem - termin i trasa nadal do ustalenia, tym bardziej, że wybiorę się tam prawdopodobnie kilka razy. Można jechać przez Kijów, ale też przez Odessę, która wydaje się być także ciekawa, a przy okazji zahacza się o ukraińskie Karpaty. Wszystko do omówienia.
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

przemo77390 pisze:Fajna propozycja z duza doza adrenaliny-podpba mnie sie. Podaj jakoes szczegoly np. jak planujesz pokonac punkty kontrolne aby wjechac w strefe, termin, trase no i na ile dni planujesz taka wycieczke.
Nie wiem co nazywasz "strefą". Cały wschód będący pod kontrolą Ukrainy, łącznie ze strefą przyfrontową jest dostępny bez specjalnych przepustek. By wjechać na teren Donieckiej, czy Ługańskiej republik trzeba mieć przepustki. Można je uzyskać, pytanie tylko, na ile jest to bezpieczne. Byłbym za tym, by trzymać się jednak strony ukraińskiej.
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: przemo77390 »

sagittariush pisze:
przemo77390 pisze:Fajna propozycja z duza doza adrenaliny-podpba mnie sie. Podaj jakoes szczegoly np. jak planujesz pokonac punkty kontrolne aby wjechac w strefe, termin, trase no i na ile dni planujesz taka wycieczke.
Nie wiem co nazywasz "strefą". Cały wschód będący pod kontrolą Ukrainy, łącznie ze strefą przyfrontową jest dostępny bez specjalnych przepustek. By wjechać na teren Donieckiej, czy Ługańskiej republik trzeba mieć przepustki. Można je uzyskać, pytanie tylko, na ile jest to bezpieczne. Byłbym za tym, by trzymać się jednak strony ukraińskiej.
Strefa miałem na myśli że jest jakiś teren że aby do niego wjechać trzeba mieć przepustki - co potwierdziłeś.

Czy nakreślenie wstępnego zarysu trasy w jakich okolicach by się poruszało jest jakąś tajemnicą że nie chcesz tego podać? Samo stwierdzenie można jechać przez Kijów lub Odessę, brak podania szacunkowej ilości dni, terminów w których chcesz się wybrać dla mnie niczego nie wnosi i nawet nie pozwala na zrobienie planów - czy to też jakaś tajemnica? Jak można podjąć decyzje jak masz same niewiadome?

Na długi weekend majowy prawdopodobnie jadę do Naddniestrza, będę niedaleko Odessy i może bym sobie zmodyfikował plany ale przy takiej zdawkowej informacji jaką podajesz to można sobie z fusów wróżyć.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: emek »

Może przybliż jak to wyglądało skoro byłeś w zeszłym roku. W zeszłym roku (maj) lecieliśmy do Iranu i będąc w Charkowie chcieliśmy skrócić drogę i dostać się do Rostova przez UA i wszyscy zeznali że nie da rady bowiem są posty i wpuszczają tylko lokalesów i ruskich. Turysta nie przejedzie ze względu na zagrożenie. Wycofaliśmy się ale w drodze do Gruzji, Armenii czy Iranu to oszczędność kilku godzin więc podrzuć proszę trasę, którą leciałeś. Może jakaś mapa?
Awatar użytkownika
joker
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 189
Rejestracja: 10.08.2008, 15:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: joker »

Ja bym był też chętny na taki wyjazd , chętnie przez Odesse , byłem parę razy na UA znam trochę te klimaty wprawdzie do tej pory donbas omijałem ale z jakąs grupką chętnie bym się wybrał. Myślę że tydzień plus dwa weekendy czyli ok 8-9 dni można by to zrobić czy planujecie dłuższy wyjazd? Ja jestem generalnie chętny , odpada termin 23.06. do 08 .07 , reszta terminów mi pasuje w razie co.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość