Donbas - termin do ustalenia

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
assur71
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 06.05.2017, 10:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Tarnów

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: assur71 »

Jeśli chodzi o mnie to pasuje mi lipiec lub sierpień. Będę miał do dyspozycji 12-14 dni. Optowałbym za Odessą. Byłem w zeszłym roku dwa razy i zawsze chętnie wrócę tam. Może odwiedzilibyśmy parę miejsc jadąc południem Ukrainy ? Ale nie wiem czy nastawiacie się na zwiedzanie po drodze.
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

Poniżej mapa z linią rozgraniczenia pomiędzy Ukrainą a separatystycznymi republikami, Doniecką i Ługańską.
Obrazek

W ub. roku jechałem przez Charków i "zainstalowałem się w Konstantynówce. Stamtąd robiłem wypady wzdłóż linii rozgraniczenia ze zdjęcia powyżej.
Obrazek

W 2014 r separatyści zajęli większe, niż zajmują obecnie, tereny. Mariupol, Krasnoarmiejsk, Drużkiwka, Kramatorsk, Słowiańsk, Lisiczańsk widoczne na mapie, były w ich rękach i dochodziło tam do starć, których ślady widoczne są do dziś. To tereny, które chciałbym objeździć.
Jadąc z Charkowa do Konstantynówki mijałem cztery blokposty - drogowe blokady wojskowe, na których sprawdzano mi dokumenty, ale nie ma ograniczeń we wjeździe na te tereny aż do linii rozgraniczenia. Te posterunki są także na głównych drogach, którymi poruszałem się już wzdłuż linii rozgraniczenia, innymi słowy linii frontu. Na linii frontu jest jak podczas I WŚ, przeciwne armie okopane i pilnujące zajętych przez siebie miejsc.
Przepustkę trzeba mieć by wjechać na tereny zajęte przez separatystów. Jest to możliwe do załatwienia, lokalny ruch między Ukrainą a samozwańczymi państewkami jest duży, i pewnie można tam pojechać, ale czego się spodziewać ze strony prorosyjskich separatystów tego nie wiem. W każdym razie ich nastroje są antyeuropejskie.
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

przemo77390 pisze:
sagittariush pisze:
przemo77390 pisze:Fajna propozycja z duza doza adrenaliny-podpba mnie sie. Podaj jakoes szczegoly np. jak planujesz pokonac punkty kontrolne aby wjechac w strefe, termin, trase no i na ile dni planujesz taka wycieczke.
Nie wiem co nazywasz "strefą". Cały wschód będący pod kontrolą Ukrainy, łącznie ze strefą przyfrontową jest dostępny bez specjalnych przepustek. By wjechać na teren Donieckiej, czy Ługańskiej republik trzeba mieć przepustki. Można je uzyskać, pytanie tylko, na ile jest to bezpieczne. Byłbym za tym, by trzymać się jednak strony ukraińskiej.
Strefa miałem na myśli że jest jakiś teren że aby do niego wjechać trzeba mieć przepustki - co potwierdziłeś.

Czy nakreślenie wstępnego zarysu trasy w jakich okolicach by się poruszało jest jakąś tajemnicą że nie chcesz tego podać? Samo stwierdzenie można jechać przez Kijów lub Odessę, brak podania szacunkowej ilości dni, terminów w których chcesz się wybrać dla mnie niczego nie wnosi i nawet nie pozwala na zrobienie planów - czy to też jakaś tajemnica? Jak można podjąć decyzje jak masz same niewiadome?

Na długi weekend majowy prawdopodobnie jadę do Naddniestrza, będę niedaleko Odessy i może bym sobie zmodyfikował plany ale przy takiej zdawkowej informacji jaką podajesz to można sobie z fusów wróżyć.
Mam nadzieje, że coś wyjaśniłem w kwestii przepustek i interesujących mnie terenów.
Co do terminu - prawdopodobnie pojadę tam w tym roku kilka razy, jak więc widzisz termin jest do ustalenia zależności od ilości chętnych i ich możliwości.
Ostatnio zmieniony 09.04.2018, 22:33 przez sagittariush, łącznie zmieniany 1 raz.
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
joker
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 189
Rejestracja: 10.08.2008, 15:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: joker »

a w czerwcu planuje wyjazd w tamtym kierunku ? czy np na koniec lipca ? mi by te terminy pasowały np początek czerwca lub lipiec , tylko na ile czasu chcesz jechac?
Awatar użytkownika
joker
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 189
Rejestracja: 10.08.2008, 15:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: joker »

Planujesz lecie przelotem w rejon Odessy i tam np zacząć jakieś zwiedzanie itp ? czy na spokojnie jechać przez UA i zwiedzac? mi by pasował tydz + 2 weekendy ale ja mogę sam wrócić wcześniej jeśli chcecie być dłużej . to nie jest koniec świata więc to nie problem ;-)
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: przemo77390 »

sagittariush - dzięki, już się zrobiło jaśniej. Mi termin jaki by pasował to długi weekend majowy ale musiałbym to połączyć z Naddniestrzem. Tylko czy 9 dni to nie za mało? Jazda do Charkowa przez Kijów to dwa dni tzn. na drugi dzień jest się na miejscu - waląc tranzytem i nic nie oglądając po drodze.
Ja planuje min. 3 dni na Naddniestrze aby pojeździć zajrzeć w zakamarki z tego 2 dni dojazd i powrót, czyli razem 7 dni. Jeden dzień zapasu.
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

przemo77390 pisze:sagittariush - dzięki, już się zrobiło jaśniej. Mi termin jaki by pasował to długi weekend majowy ale musiałbym to połączyć z Naddniestrzem. Tylko czy 9 dni to nie za mało? Jazda do Charkowa przez Kijów to dwa dni tzn. na drugi dzień jest się na miejscu - waląc tranzytem i nic nie oglądając po drodze.
Ja planuje min. 3 dni na Naddniestrze aby pojeździć zajrzeć w zakamarki z tego 2 dni dojazd i powrót, czyli razem 7 dni. Jeden dzień zapasu.
Trochę krucho. Z Naddniestrza przez Charków się nie opłaca. Tak czy inaczej nawet z Naddniestrza w obwód Doniecki, to 2 dni jazdy bez zbaczania z drogi, zwiedzania. Czyli Naddniestrze 3 dni +2 dni dojazd + 2 dni powrót to już 7. 2 dni na tamte tereny to trochę mało.
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
Work
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 11.08.2017, 14:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: Work »

Naddniestrze to możecie Zatokę, Odessę sobie ogarnąć i Twierdzę Akermańską. Byłem tam rok temu tylko niestety nie trampkiem. Motocyklowy zlot był w Twierdzy i ogólnie super klimat :) Czasu będziecie mieć za mało moim skromnym zdaniem żeby ogarnąć wszystko w ciągu 10 dni nawet (w sensie z Naddniestrzem albo zwiedzaniem rejonów Odessy). Nie wiem jak to się dzieje ale na Ukrainie wszystko zajmuje więcej czasu niż u nas a szczególnie dojazdy właśnie ;)

A i koniecznie winnicę w Szabo z degustacją ;)
Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać...




...
Awatar użytkownika
joker
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 189
Rejestracja: 10.08.2008, 15:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: joker »

A na weekend majowy ? może od 27 04 - 6 05 , 9 dni , ktoś si e nie wybiera w tamte okolice?
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: sagittariush »

joker pisze:A na weekend majowy ? może od 27 04 - 6 05 , 9 dni , ktoś si e nie wybiera w tamte okolice?
Jeśli mi się wszystko uda, to ruszę w tym terminie. Niestety muszę po jechać dalej - Dnieporopietrowsk i później Donbas. Ruszam z misją odszukania domów dziecka w tamtym rejonie, które potrzebują pomocy materialnej.

Jeśli byłbyś zainteresowany, by ruszyć razem z Polski, a później się rozdzielić, to daj znać.
Jeszcze jedno - po drodze chciałbym także odwiedzić wieś Snitków. Jest tam polski cmentarz. Szukam przodków.

Byłoby raźniej pokulać razem trampki przynajmniej w pierwszej fazie wyjazdu :smile:
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: przemo77390 »

joker pisze:A na weekend majowy ? może od 27 04 - 6 05 , 9 dni , ktoś si e nie wybiera w tamte okolice?
My lecimy 28 w stone Naddniestrza - moze lizniemy Odesse
Awatar użytkownika
joker
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 189
Rejestracja: 10.08.2008, 15:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: joker »

Ok wiem już na czym stoję ;-) ja wprawdzie nie mam trampka tylko dl 650 ale to nie problem , jęsli chodzi o rozstanie się na UA to też nie widze problemu żeby UA na powrocie zrobić samemu . Co do nadniestrza to kiedyś chciałem tam wjechac i staliśmy na granicy od strony odessy 3 godz i w efekcie wróciliśmy na UA i nie wiem , mam mieszanie uczucia jeśli o nadniestrze chodzi ;-) . A w ilu jedziecie tam ?? Jakie motocykle ?. . Ja w razie co mógłbym wyjechać w pt 27 z Wrocka ok 17.00
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donbas - termin do ustalenia

Post autor: przemo77390 »

joker pisze:Ok wiem już na czym stoję ;-) ja wprawdzie nie mam trampka tylko dl 650 ale to nie problem , jęsli chodzi o rozstanie się na UA to też nie widze problemu żeby UA na powrocie zrobić samemu . Co do nadniestrza to kiedyś chciałem tam wjechac i staliśmy na granicy od strony odessy 3 godz i w efekcie wróciliśmy na UA i nie wiem , mam mieszanie uczucia jeśli o nadniestrze chodzi ;-) . A w ilu jedziecie tam ?? Jakie motocykle ?. . Ja w razie co mógłbym wyjechać w pt 27 z Wrocka ok 17.00
Jedziemy w 4 motocykle - same GS ale jaki motocykl to nie ma znaczenia bo zawsze dba się o wszystkich

Trzy motocykle jadą z Warszawy a z 4 spotykamy się 28 po stronie Ukraińskiej. Plan dojazdu mniej więcej taki ale można modyfikować: https://goo.gl/maps/AqzEJSUxt1o

Kontakt na mnie 693 101 092
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości