pomysł na BIESZCZADY 2018?

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
tomek1989
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10.10.2013, 21:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: tomek1989 »

Jak w temacie, chciałbym pojechac w Bieszczady ale nie mam pomysłu gdzie dokladnie pojechac, nocleg oczywiście w Bieszczadzkiej Przystani tylko gdzie dalej, chodzi mi o jakieś dzikie troche cięzko do zdobycia miejsca :smile: może ktoś podzieli sie swoimi odkryciami :smile:
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: Dlugi1 »

tomek1989 pisze:Jak w temacie, chciałbym pojechac w Bieszczady ale nie mam pomysłu gdzie dokladnie pojechac, nocleg oczywiście w Bieszczadzkiej Przystani tylko gdzie dalej, chodzi mi o jakieś dzikie troche cięzko do zdobycia miejsca :smile: może ktoś podzieli sie swoimi odkryciami :smile:
Teren czy szosa? Jeśli szosa to polecam Słowację. Nie będę się na razie rozpisywał, bo jeśli teren to nie ma sensu moje pisanie...


Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Savage
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.08.2013, 12:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: Savage »

Myślę, że jak zatrzymasz się w przystani to Marek Ci już podpowie gdzie można, gdzie nie można i co warto a co nie warto...I polecam mapę ze stacji Grossar, najlepiej podpatrz jaką ma Marek to o taką samą chodzi...Są chyba najbardziej szczegółowe z kliku jakie miałem w rękach...
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: magneto »

No i Savage mnie uprzedził - to samo chciałem napisać (mniej-więcej).
Rozważ też podjechanie w miejsca, skąd pieszo można coś ciekawego oblukać, bo wiele miejsc ciekawych jest "niedojazdowych". W tym przypadku - zmiana butów konieczna (jak masz normalne motocyklowe - sztywne z ochroną itp.), no i trochę picia i jedzenia - człowiek się męczy jednak :wink:

P.S. Będąc w Biesach konieczne jest zwracanie uwagi na tamtejsze Anioły. Potrafią - bez ostrzeżenia - musnąć zaledwie skrzydłem, i już masz pozamiatane - jesteś Bieszczado-holikiem :ysz: Mnie to spotkało....
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
jacoo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1891
Rejestracja: 16.09.2009, 18:11
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków/Zakopane

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: jacoo »

Mamy tez "naszych" w Myczkowcach....skontaktuj sie z OBCYm tez pomoze i poradzi.....dobry chlop :thumbsup:
rystakpa.

Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaką można robić w ubraniu.
xl600v -->DL650-->XT660Z-->
Obecnie: XL700 VA
Awatar użytkownika
gans
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 01.01.2017, 16:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: KR / RJS

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: gans »

Jeśli będziesz dużo jeździł i zwiedzisz już wszystkie pętle duże i małe- polecam lekki skok w bok na zachód. Komańcza - Wisłok Wielki - Tylawa. Od tej strony atakowałem Bieszczady kilkukrotnie w 2017 i trasa równie przyjemna. Asfalt na oko w 80% długości w stanie bdb. Małe wioski, puste drogi-parę wzniesień z widokami- klimat bieszczadzki w pełni zachowany. A z Tylawy wedle czasu i ochoty.
Albo na północ do Dukli na lody i zwiedzanie muzeum wojskowego.
Na zachód Mszana- Krempna czyli ciąg dalszy malowniczych tras i (w większości) dobrych asfaltów. (W Krempnej dla odmiany super trasa Żydowiskie-Grab- dziura na dziurze w stanie tak kiepskim, że przez jakiś czas była zamknięta dla ruchu- w sam raz dla trampka http://www.jaslo4u.pl/static/news/2017/ ... nnamed.jpg .
Na południe Barwinek granica i dolina śmierci (czołgi stojące w polach robią świetne wrażenie https://dobroni.pl/foto_galeria/img_0969.jpg W muzeum w Świdniku jeszcze nie byłem.
GS500 >> ... >> XL650V
Litr benzyny wlej do żył, żebyś zły i twardy był, bo od dziś ten cały złom, to twój dom...
Krop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 11.12.2017, 22:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: Krop »

Podłączę się do rozmowy,sam mam zamiar w tym roku zrobić Bieszczady po raz pierwszy,ruszam ze Świebodzina okolice Zielonej Góry .Zaczynam powoli planowanie trasy,noclegów itp. Wjazd na Słowacjie możliwy z Bieszczad co?
Jadę tam gdzie nie byłem...........
Zobaczyć to czego nie widziałem......
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: magneto »

Tak - Radoszyce. Na Pd od Komańczy. Kierunek Medzilaborce.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: herni74 »

Przekimaj się w Przystani albo w Motomyczkach i uderzaj dalej na Ukrainę w kierunku Zakarpacia bo w Bieszczadach to z nudów umrzesz! Ile można jeździć po kiepskich asfaltach w kółko :lol: :lol:
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: emek »

tomek1989 pisze:Jak w temacie, chciałbym pojechac w Bieszczady ale nie mam pomysłu gdzie dokladnie pojechac, nocleg oczywiście w Bieszczadzkiej Przystani tylko gdzie dalej, chodzi mi o jakieś dzikie troche cięzko do zdobycia miejsca :smile: może ktoś podzieli sie swoimi odkryciami :smile:
Miałem podobny dylemat w zeszłym roku. Większość mówiła mi jedź na UA bo w Bieszczadach nie pojeździsz. Nie posłuchałem, zrobiliśmy te pętle, zajechaliśmy do Bieszczadzkiej Przystani a tu zonk - nieczynne. Udało nam się porozmawiać z właścicielem, który wskazał nam jedyną legalną ponoć trasę off - Pasmo Żuków. Pojechaliśmy, lokalesi wskazali nam drogę i zrobiliśmy w fatalnych warunkach tą trasę - błoto, mokro a byliśmy ciężkimi więc łatwo nie było ale traska fajna. Na drugi dzień z rana granica z UA i tam dopiero udało nam się pojeździć. Rada z mojej strony taka że jak chcesz dzikie, ciężkie do zdobycia miejsca to nie jedź w Bieszczady tylko wal na UA a tam już wszystko zależeć będzie od Twoich chęci i możliwości. Ja już Bieszczady to szerokim łukiem będę omijał bo tam tylko trasy po czarnym a z asfaltu legalnie praktycznie nie ma gdzie zjechać. Asfaltowo bardzo fajna trasa z Jureczkowej przez Arłamów do Makowej ale to tylko 20 km.
Bardziej offowo to Beskid Niski polecam.
tomek1989
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10.10.2013, 21:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: tomek1989 »

w sumie to chodzi mi o teren, o bezdrorza szutry podjazdy i brodzenie w dziczy... :pob: na UA jakoś samemu sie cykam pojechac a ciężko sie do kogoś dołączyc bo nikt nie chce obcej osoby w swoje zaufane grono...
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: herni74 »

tomek1989 pisze:w sumie to chodzi mi o teren, o bezdrorza szutry podjazdy i brodzenie w dziczy... :pob: na UA jakoś samemu sie cykam pojechac a ciężko sie do kogoś dołączyc bo nikt nie chce obcej osoby w swoje zaufane grono...

Nie masz czego się "cykac" dawaj dawaj na Ukrainę a nie pożałujesz! Jedz na przejecie w Krościenku albo przez Słowację (Ubľa) i piękna Ukraina stoi otworem!
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: magneto »

tomek1989 pisze:w sumie to chodzi mi o teren, o bezdrorza szutry podjazdy i brodzenie w dziczy... (...)
Jeśli chodzi Ci o takie klimaty - to faktycznie, w Biesach to, co dzikie jest albo w BDPN, albo w innych chronionych miejscach. Co prawda znaki zakazu (poza BDPN, czy okolicami rezerwatów) bywają traktowane jako "luźna sugestia". ale moim zdaniem taka trasa odbiera niemal całą radość z jazdy ("Kurcze, zatrzymają, czy nie ? A fotopułapki ..." itd.)
Niemniej jednak - o ile w Biesach nie byłeś - to wpadnij do Obcego (Myczkowianka), czy Włóczykija (Przystań) i wypracuj swoje własne zdanie. Następnym razem będziesz już więcej wiedział i sam zdecydujesz, czego szukać dalej.
Oczywiście, choć sam nie byłem, latanie w Twoich klimatach - to raczej UA. Śledź tematy na Forum. Powodzenia !
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: Marcinnn6 »

tomek1989 pisze:w sumie to chodzi mi o teren, o bezdrorza szutry podjazdy i brodzenie w dziczy... :pob: na UA jakoś samemu sie cykam pojechac a ciężko sie do kogoś dołączyc bo nikt nie chce obcej osoby w swoje zaufane grono...
eee, no przesadziłeś Henry co chwile bierze (wiosną i jesienią) ludków na UA. Poczytaj sobie wątki: Libuchora i wpisz się na listę rezerwową na wiosnę :smile: - a rezerwowa dlatego, że już się miejsca rozeszły hehe
kkrzychu05
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 05.10.2015, 08:13
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Brzeg

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: kkrzychu05 »

Okolice Komańcza-Wisłok -PRZEDBIESZCZADY-niezła miejscówka
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: Kristobal »

Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
NIKITA
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 493
Rejestracja: 25.10.2015, 22:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: NIKITA »

tomek1989 pisze:Jak w temacie, chciałbym pojechac w Bieszczady ale nie mam pomysłu gdzie dokladnie pojechac, nocleg oczywiście w Bieszczadzkiej Przystani tylko gdzie dalej, chodzi mi o jakieś dzikie troche cięzko do zdobycia miejsca :smile: może ktoś podzieli sie swoimi odkryciami :smile:
A interesuje Cię dojazd wszędzie motocyklem, czy z buta też wchodzi w grę.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
NIKITA
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 493
Rejestracja: 25.10.2015, 22:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Przemyśl

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: NIKITA »

Cześć Kolego.
Wczytałem się we wcześniejsze posty i widzę, że interesuje Cię Ukraina.
Podrzucam Ci linka do tematu gdzie zaplanowałem trasę dookoła Bieszczadów.
W bezpieczny sposób możesz ją objechać. Trasę sam przejechałem.
Piszesz o szutrach. Po przekroczeniu granicy masz szutry na głównych drogach. Myślę, że jak na pierwszy raz na Ukrainie to będziesz zadowolony.
Gdybyś leciał przez Przemyśl, to mogę Ci pomóc z noclegiem. W Przemyślu mamy pozostałości Twierdzy Przemyśl i ponad 70-cio km. trasę forteczną.
Szutry, błoto, leśne dukty, wspaniałe widoki i oczywiście austryiackie forty. Wyprawa na cały dzień.
Trasa prowadzi dookoła miasta i można ją w każdej chwili skrócić.
Jakby co to wal jak w dym

Dookoła Bieszczadów
viewtopic.php?f=3&t=23306
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: Tomek70 »

Wjedź na Otryt :ysz:
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
Rumcajs
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 10.05.2015, 01:54
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków

Re: pomysł na BIESZCZADY 2018?

Post autor: Rumcajs »

Zaglądnij do Myczkowianki do Obcego, on wie wszystko :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości