Alternatywny Plan wyjazdowy - Indie lub Malezja

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Alternatywny Plan wyjazdowy - Indie lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

Witam,
Tak jak w temacie pojawił się alternatywny Plan wyjazdowy. Wakacje planowane na miesiąc Lipiec - miesiąc nie podlega zmianie natomiast daty tak. Minimalny Plan to 21 dni na mniej nie ma sensu.
Na miejscu ogarniamy wypożyczenie motocykli (nie wiadomo jakie to będą - może się zdarzyć że będą to skutery :). Dalej ustalamy przejażdżkę np. Z Delhi w stronę Mumbaju a na Malezję to do ustalenia, zresztą Z Delhi tez możemy jechać w inne miejsce.

Wstawiam przykładowe ceny biletów. Trzeba będzie w miarę szybko się decydować bo zmieniają się bardzo szybko. Jeśli chodzi o Malezję to we wtorek znalazłem cenę 2400 i to uważam że jest w miarę dobra cena - czy będzie jakaś mega promocja to wielka nie wiadomo - należy pamiętać że nie my dostosowujemy się do promocji na dany miesiąc bo termin jeśli chodzi o miesiąc jest sztywny.

Podróżowałem już tak i z tego co mogę powiedzieć to na pewno pakowanko w plecak - reszta to przygoda.

Przykładowe ceny Indie - nie należy się bać przelotu przez Moskwę - ja uważam że bardzo dobre samoloty i w ogóle.

Najtańsze połączenie: Obrazek

Indie Najkrótsze: Obrazek

Np. Taki Trip po Indiach: https://goo.gl/maps/sdkkTnXSLz22

Obrazek - czy się da tyle kilometrów zrobić nie mam pojęcia - przygoda przygoda każdej chwili szkoda..........

Malezja Wylot: Obrazek

Malezja Powrót: Obrazek

Deklaracje i konkretna decyzja bo trzeba będzie zapłacić za bilety do końca tego tygodnia czyli 07.01.2018

W tej chwili jest grupa składająca się z:
Przemo i Edyta - jedno moto
Maciek - jedno moto
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Alternatywny Plan wyjazdowy - Indie lub Malezja

Post autor: wojtekk »

Hej,

Malezja mnie interesuje tak za dwa - trzy lata, więc z chęcią będę obserwował.

NIe widzę cen. Jaka cena lotów?

Ile planujecie kosztów na miejscu?

Od siebie dodam. Nie raz kupowałem bilety przez Airclub.pl (Pani Ewa Miłkowska, można się powołać na mnie). Sprawdzałem nie raz, że ich cena była taka sama, jak cena, którą mogłem mieć w sieci. A niejednokrotnie znaleźli mi połączenie tańsze niż ja widziałem. Przykład: lot. do Nowego Jorku, Potem jeden lokalny i powrót z Los Angeles za 2700 PLN.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywny Plan wyjazdowy - Indie lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

wojtekk pisze:Hej,

Malezja mnie interesuje tak za dwa - trzy lata, więc z chęcią będę obserwował.

NIe widzę cen. Jaka cena lotów?

Ile planujecie kosztów na miejscu?

Od siebie dodam. Nie raz kupowałem bilety przez Airclub.pl (Pani Ewa Miłkowska, można się powołać na mnie). Sprawdzałem nie raz, że ich cena była taka sama, jak cena, którą mogłem mieć w sieci. A niejednokrotnie znaleźli mi połączenie tańsze niż ja widziałem. Przykład: lot. do Nowego Jorku, Potem jeden lokalny i powrót z Los Angeles za 2700 PLN.
Za Malezję trzeba liczyć tak około 2500 - może zdarzy się jakaś promocja ale to gdybanie.
Indie do Delhi - na razie widziałem około 1900 pln z długim pitstopem a lepsze połaczenie przez Rosję (nie trzeba wizy jak lecimy tranzytem) ok. 2300
Ceny nie są super rewelacyjne i liczę się że może w czerwcu pojawić się mega prmo ale niestety trzeba dużo wcześniej zaplanować wyjazd i jest do wyboru tylko lipiec.
Zazwyczaj jak latałem na takie wyjazdy (Sri Lanka, Indonezja, Indie, Tajlandia, Wietnam .....) to nie wyszło mi więcej z wynajęciem motocykla, ze spaniem na dwie osoby jak 8 tyś - łącznie z biletem i żarciem i alkoholem :).

Spanie to tanie hostele itp. w tzw. dzielnicach backpacker lub innych tanich miejscach. Żarcie w miejscowych ulicznych budach - przepyszne.

Przykładowe ceny w Indiach za najem Royala - Royal Enfield Electra 350 i Royal Enfield Bullet 350 (top end)
720 rupii - https://www.ikerz.com/rent-bike/#/?type ... onTax=city i 750 rupii https://www.royalbrothers.in/tariff/delhi

Ceny na miejscu często się różnią od netu i sa tańsze - jedyny minus że trochę czasu trzeba poświęcić na szukanie.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywny Plan wyjazdowy - Indie lub Malezja

Post autor: przemo77390 »

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ginter06 i 1 gość