Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: slawekk »

Witam.
Może byłby ktoś chętny?
Termin: od 20 kwietnia do 13 mają 2018. Termin może ulec zmianie, wszystko zależy od pogody.
Trasa: tranzyt przez Słowację, Węgry, Serbię ( Kanion Uvac ), Macedonię ( Kanion Matka, Przełęcz Livada ), Albanię. Cel - Sycylia, Sardynia, Korsyka. Powrót przez Włochy, Austria, Czechy.
Dystans: 7000-8000 km.
Noclegi: namiot lub kwatery
Typ trasy: głównie trasy asfaltowe, od czasu do czasu jakiś szuterek.
Preferowane prędkości przelotowe: dostosowane do grupy, od 100 do 140 km/h
Na tą chwilę są dwie osoby zdecydowane na 100%, fajnie byłoby uzbierać 4-5 osób.
Chętnych zapraszam.
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: andrzej_tr »

Bardzo ambitny plan, same 3 wyspy to jak dla mnie 3 osobne wyprawy :smile:
Byłem tylko na Korsyce 2 tygodnie + dojazdowa 6 dni. Bardzo piękna wyspa 8 tyś km2 i 50 szczytów powyżej 2000 m.n.p.m, do zwiedzania motorem idealna, wąskie kręte górskie drogi, po wyspie zrobiłem ok. 2500km i jeszcze były drogi na które brakło mi czasu. Jak coś potrzebujesz odnośnie Korsyki to pisz, jak będę mógł, to chętnie pomogę.
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: slawekk »

Na Korsykę przeznaczyliśmy ok. 6 dni. Zastanawiamy się jak rozwiązać kwestię noclegów na Korsyce. Czy wybrać jedną miejscówkę, gdzieś po środku wyspy i stamtąd planować objazd całej wyspy, czy może zaplanować noclegi w 2 lub 3 miejscach? Czy mógłbyś napisać, jak to u ciebie wyglądało?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: emek »

6 dni na Korsykę to bardzo mało czasu więc ja bym raczej przemieszczał się z punktu A do B i tak dalej. Nie dasz rady z jednego miejsca robić wypadów bo mimo że odległości nie są kosmiczne to liczba zakrętów i serpentyn powoduje mdłości i średnia drastycznie spada. Do tego dochodzi wspinaczka i zjazdy.

Mnie bardzo podobał się interior, zdecydowanie bardziej niż zatłoczone wybrzeże. Z fajnych miejscówek mogę polecić camping
https://www.google.pl/maps/place/Campin ... d8.7838241
Kameralnie z dala od tłumów i praktycznie pusta plaża.
Kolejna fajna miejscówka z dojazdem offem to Camping U Paradisu. Warto na nockę się zatrzymać. Nie dajcie się zwieść że tam trzeba terenówką jechać (wycieczki są Jeepami za jakąś chorą kasę). Dojechaliśmy ultraterenowymi Volvo V40 i Fordem Smax.
https://www.google.pl/maps/place/Campin ... 4d9.202267
Fantastyczna plaża tylko meduzy parzące pływają i trzeba uważać.
Koniecznie należy jechać do Corte. Dawna stolica Korsyki, fantastyczne miasteczko z lekko sennym klimatem.
Warto skoczyć na rafting lub canyoning w interiorze. Jest tego sporo. Campingów jest mnóstwo i bez problemu znajdziesz sobie dogodną lokalizację. Z biwakowaniem na dziko są problemy bo tam prawie wszystko jest pogrodzone ale da się.
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: andrzej_tr »

Moim zdaniem 6 dni, to też za mało na Korsykę, ja staram się wybierać mniejszy teren, dojechać i na lekko zwiedzać okolicę, jadąc na kilka moto daje to swobodę wyboru, ktoś może zostać na plaży, pojechać gdzie indziej, a wieczorkiem wspólne spotkanie :impreza: , ale to moje podejście do wyjazdów :wink:
Odnośnie noclegów to ja spałem w jednym miejscu w okolicach miejscowości Ghisonaccia, na bookingu rezerwowałem apartamencik A Suara Di Mare https://www.booking.com/hotel/fr/a-suar ... #hotelTmpl
Byliśmy tam w 4 osoby (2 małżeństwa), warunki lokalowe słabe, ale lokalizacja dobra, na miejscu basen, parking za metalową bramą na pilota i murem (bezpiecznie dla moto), z furtki wyjście na piaszczystą plażę i wyszło nam na osobę/dobę niewiele ponad 10 EURO.
Jednak tak jak pisał kolega odległości niby małe, a czasy przejazdu spory, na drugi raz wybrałbym 2 bazy, tydzień na wschodnim wybrzeżu, i tydzień na zachodnim, jest ono bardziej skaliste.
Z rzeczy niezbędnych:
to droga do Bergeries de Grotelle
droga przez Asco pod szczyt Monte Cinto
droga z Pieny do Porto na zachodnim wybrzeży
droga z Corte do Porto przez góry
drogi z Ghisoni na południe
północny półwysep, itd.....
z miast to zwiedzałem tylko Bonifacio, na resztę brakło czasu.
w zasadzie wszystkie górskie drogi (białe na mapie) są śliczne
Przy cenie promów uważam, że 2 tygodnie na wyspie to minimum, tak aby powiedzieć sobie "byłem widziałem" i nie ma takiego uczucia że mało
i trzeba jechać jeszcze raz :grin: , chociaż każdy jest inny, swój sposób na urlop, a powrót na Korsykę po 2 latach zaczyna mi się też coraz bardziej podobać :grin: .
Jeszcze odnośnie terminu, ja byłem pierwsze 2 tygodnie czerwca i w górach temperatury spadały nawet do 8-12 stopni a w wyższych partiach leżał śnieg,
nad morzem było 25-30 stopni.
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: slawekk »

Wiem, 6 dni to mało, ale musi wystarczyć, jeśli czegoś nie zobaczymy to będzie powód żeby jeszcze tam wrócić. Znajomi którzy byli na Korsyce we wrześniu , też nocowali w miejscowości Ghisonaccia. Plusem pobytu w jednym miejscu jest wygoda, nie trzeba codziennie się pakować, ale niestety trzeba tracić czas na dojazd, którego my nie mamy, więc chyba wybierzemy ze dwa miejsca noclegowe.
Awatar użytkownika
Amper
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 20:38
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: Amper »

Przyglądam się tematowi z zazdrością, bo raczej nie dam rady z Wami polecieć. Być może los zmieni kurs i stworzy mi warunki do wyjazdu. Plan wygląda bardzo atrakcyjnie, a w dodatku z taką ekipą! Trzymajcie mnie na liście rezerwowej.
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: slawekk »

Został jeszcze miesiąc do wyjazdu.
Może jest ktoś chętny?
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Korsyka/Sardynia/Sycylia

Post autor: slawekk »

Aktualny plan wyjazdu:
25.04(śr) wyjazd Bydgoszcz – Segedyn -1.100 km 12h dzień 1
26.04 (Czw) Segedyn – Uvac -462 km 7 h dzień 2
27.04 (Pt) Uvac – Skopje przezA1 -420 km 7 h dzień 3
28.04 (So) zwiedzanie Skopje i okolic -0 km 0 h dzień 4
29.04 (Nd) Skopje Matka – Ochryd przez Treskavec -292 km 5 h dzień 5
30.05 (Pn) Ochryd – Wlora (prom do Brindisi) -218 km 4 h dzień 6
30.05 (Pn) Prom Wlora – Brindisi(14-20) – Brindisi - prom 6 h dzień 6
01.05 (Wt) Brindisi- Etna/ Katania - 542 km 7 h dzień 7
02.05 (Śr) Katania – Syrakuzy/ Ortiga - 100 km 2h dzień 8
03.05 (Czw) Syrakuzy –Noto- Gela-Licata- Scala turchi -241km 5h dzień 9
04.05 (Pt) Scala-Marsala – Trapani – Palermo - 212 km 4h dzień 10
05.05(So) Trapani-Erice – Palermo -159 km 3h dzień 11
05.05(So) Prom Palermo – Sardynia (19.30-8.30) - prom
Następnie zwiedzamy Sardynię i Korsykę.
Około 19 mają planujemy być w domu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości