Borżawa - koniec września

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Robo
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 19.07.2017, 18:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Borżawa - koniec września

Post autor: Robo »

NAMÓWIŁEŚ MNIE!!!! SUPER WIDOCZKI!!!
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Borżawa - koniec września

Post autor: Kristobal »

Git malyna. Napisz gdzie spałeś itp parę zdań, jak na granicy, jak policja...
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Borżawa - koniec września

Post autor: herni74 »

Z mich obserwacji wywnioskowałem ,że Ukraina od jakiegoś czasu bardzo się zmieniła jeśli chodzi o Policje. Policja teraz raczej nie zatrzymuje bez przyczyny.
Awatar użytkownika
glajciarz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 17.08.2016, 18:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: Borżawa - koniec września

Post autor: glajciarz »

Trochę informacji, które mogą się przydać:

Granica:

- Krościenko- przekraczałem w piątek rano o 8.00. Kilka aut przede mną. Podjechałem bez kolejki, grzecznie pytając, czy mogę. Odprawa trwała 10min i śmigam dalej.

-Ubla - w drodze powrotnej - sobota; bez kolejki przed pierwszym szlabanem nie puścił mnie celnik (około 15-20min czekania- było około 10 aut przede mną). Potem już było dobrze, bo pozwolili i Ukrainiec i Słowacy bez kolejki się odprawić. Jednak nie tak hop siup, bo trwało to z pół godziny. Łącznie około godziny.

Mam informację od chłopaków, których spotkałem na Równej, że wracając w niedzielę, zarówno w Ubla i Użhorodzie była tragedia- masa ludzi. Wniosek z tego -niedziela to kiepski dzień na przekraczanie granic...

[Kiedy 16 czerwca wracałem z Libuchory(przez Krościenko), był piątek, około godziny 13tej, kolejka może z 300m. Prawie 3 godziny czekania, zanim znalazłem się w Polsce. Nie chcieli puścić poza kolejnością.]

Kwestia kasy.

Nie warto wymieniać na granicy. Ja złotówki i euro wymieniłem po drodze, w Starym Samborze. Przy samej drodze jest taki jarmark i tam kantor. Na granicy za 100zł dawali 700 hrywień, w Starym samborze dali 720. Dużo, nie dużo, zawsze coś. 10 euro -311. W Turce, może jeszcze taniej...

Noclegi.
Miałem namiary na nocleg zaraz przy samej drodze wyjazdowej na połoninę. Facet mówi 400 hrywien. Ile?!!!! Pokazuje lokum- a to za 300. Pytam, czy: może być 250, bo mam śpiwór? -Ok.
Ale wracając z połoniny, stwierdziłem, że może znajdę coś tańszego. Przenocowałem za 150 w pościeli. Po prostu trzeba poszukać. Namiary na jeden jak i drugi nocleg mam,jakby co.

Niedawno też dowiedziałem się, że można kupić tamtejszą kartę telefoniczną, tzw starter, cena 70 hrywien, konto ważne 1 miesiąc. Za tę kwotę na miejscu mamy tanie rozmowy do Polski i internet, ale trzeba dopytać o taryfy i odpowiednią aktywować. Następnym razem będę chciał kupić taki starter.

Co do samego wyjazdu spod wyciągu w Pylypets, na połoninę Borżawę - większych trudności nie ma.


https://www.google.pl/maps/dir/Gemba-he ... !3e0?hl=pl

Droga jak to w górach- kamienista. Jest jeden trudniejszy moment- około 500m od górnej stacji narciarskiej- zakręt o 180stopni prawie, pod górę, z pochyleniem od lewej strony i żlebem przy prawej. Trzeba go przejechać pewnie. Pokonując ten zakręt i tak
musiałem pomagać sobie nogami, żeby wyjechać i nie wyglebić, a było sucho.

I to w zasadzie tyle. Jakby jeszcze jakieś pytania były, to dawać.

Aha, policja nie zatrzymuje bez powodu.
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: Borżawa - koniec września

Post autor: Toma2 »

Ukraińską kartę tele bez problemu uruchomią tam gdzie ją kupisz - warto.

Co do samego wjazdu na Borżawę - Twoją trasą wiedzie się autem 4x4?

Dzięki za podzielenie się informacjami na forum :thumbsup:
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Borżawa - koniec września

Post autor: herni74 »

Nawet nie musisz zapinać napędu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości