Chorwacja

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Chorwacja

Post autor: wojtekk »

Jak z kobietą jedziesz to przyda się więcej miejsca :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

3 kufry i torba na baku chyba wystarczą? ;)
ja nie zamierzam zbyt dużo ciuchów brać, mam nadzieje, że uda mi się też przekonać do tego moją żonę :)
ale najwięcej miejsca to zajmą moje buty na zmianę niestety (47,5 rozmiar) :D
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Chorwacja

Post autor: wojtekk »

Weź sandały. Nie zabierają dużo miejsca bo sprasujesz. A masz od razu klapki pod prysznic. jedziesz w ciepły rejon - nie musisz mieć zakrytych stóp. No i możliwość robienia scen (bo za dużo wzięła) - bezcenna
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Chorwacja

Post autor: JanuszCh. »

Adam_M pisze:Byłem w zeszłym roku w Chorwacji, jednak autem i w sierpniu. W tym roku plan jest na druga cześć września i na moto. Miejsce już mamy praktycznie wybrane, teraz jedna sprawa. Jadąc autem nie miałem ciśnienia na częste tankowanie, na baku około 600 km, a moto przynajmniej dwa razy częściej będę musiał tankować. Podpowiedzcie, czy na autostradach na Czechach, Słowacji, Węgrzech i Chorwacji bez problemu jest co około 200km stacja? Ktoś się orientuje? Czy zostaje mi śledzenie Google maps w poszukiwaniu stacji? Jadąc autem Dotankowłem przed granicą z Czechami a potem dopiero na Węgrzech no i na miejscu w Chorwacji. Mam zamiar wziąć jeden kanister 5l z zapasem paliwa ale wolę nie zatrzymać się bez wahy na autostradzie gdzieś ;)
Ponieważ jechałem wiele razy podobnie jak Ty planujesz pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Tankowanie - ja Słowację przelatuję bez tankowania, W Barwinku pod korek i ogień to po pierwsze primo.... Jeśli chodzi o Madziarsko to tu nie masz wyjścia trzeba coś polać. Piszesz 200 km, :dupa: Ci pęknie a jak nie Tobie to na pewno Twojej kobiecie jak ją tak długo przetrzymasz na kanapie, to jednak nie auto. Stacje z reguły są co ok 50 czasem trochę więcej km. Baniaka nie ma sensu brać w tamte strony.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Co 50km stawać nie będziemy, szkoda czasu:) 200km na kanapie do dla nas obojga nie problem:) szczególnie, że oddaje do Wulkana kanapę do obszycia:)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Jeszcze temat winiet, z tego co patrzę na pzmot, to tylko na Węgry potrzebuje winiete na motocykl? Czechy i Słowacja wypuszczają jednoślady za darmo? No i czy można wykupić dwie 10dniowe winiety, jedna po drugiej czy trzeba od razu miesięczna?

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Chorwacja

Post autor: wojtekk »

Tego nie wiem, ale winietę na Wegry wygodnie kupisz przez internet.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Chorwacja

Post autor: KrzysieG »

Winiety to potrzebujesz na drogi płatne, a tego tam chyba za wiele nie ma. Ja omijałem i już.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Chorwacja

Post autor: Pawel »

Do 2017 roku włącznie motocykle nie musiały płacić za autostrady w Czechach i Słowacji. Wątpię żeby coś się zmieniło od tego roku. Na Węgrzech obowiązują winiety na autostrady dla wszystkich, dla motocykla najkrótsza jest na 10 dni (ok. 7 euro). Można ją zakupić przy autostradzie/na stacji paliw po przekroczeniu granicy z Węgrami lub wcześniej w jakimś punkcie w Polsce/przez internet.

Czy idzie zakupić dwie 10 dniowe z różnymi terminami? Pewnie można, ale chyba tylko robiąc to wcześniej w PL.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Chorwacja

Post autor: emek »

Winietę węgierską kupisz na większości stacji paliw lub na granicy więc nie ma sensu kupować na zapas. Jeśli ci te dwie winiety są potrzebne w przeciągu 30 dni to lepiej brać od razu na miesiąc 65 ziko zamiast 80 za dwie dziesięciodniowe. Nie opłaca się nie kupić winiety bo mandat ok. 1000 plnów. Czechy i Słowacja bezpłatnie - nic się nie zmieniło.
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: Chorwacja

Post autor: kewis »

Na Węgrzech koniecznie winieta zanim wjedziesz na autostradę. Węgrzy bardzo tego przestrzegają (a przynajmniej przestrzegali kiedyś)
Ja zapłaciłem mandat po kontroli na wjeździe na autostradę.
Żadne tłumaczenia nie pomogły. Na szczęście było to "tylko" ok 200PLN - za samochód osobowy.
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Chorwacja

Post autor: wojtekk »

Ja miałem taką scenę. W te wakacje. Wjeżdżam na Węgry. Staje w pierwszej stacji. Chcę.zaplacic. A oni na to , że nie muszę. Myślę sobie , że może zmienili przepisy czy co. No to jadę .dojechałem pod wieczór do Budapesztu. Samo.centrum. pytam , czy należy płacić za parkowanie. Nie - do 18. To luz. O 21 wychodzę zabrać jakieś rzeczy i mandat .

Do rzeczy. Płacąc na poczcie zapytałem o autostrady. Oczywiście , że potrzebujesz. Fak. Zapłaciłem a już sporo.przegonilem po autostradach. Na razie nic nie przyszło... Aha. Leciałem autem.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Chorwacja

Post autor: Pawel »

kewis pisze:Na Węgrzech koniecznie winieta zanim wjedziesz na autostradę. Węgrzy bardzo tego przestrzegają (a przynajmniej przestrzegali kiedyś)
W zeszłym roku wjeżdżałem na Węgry autostradą i zatrzymałem się na pierwszym parkingu. Można było tam kupić dowolną winietę i tym sposobem się w nią zaopatrzyłem (taki jakby paragon ze sklepu z danymi pojazdu). Nie było nigdzie żadnych problemów.

Kiedyś wyczytałem, że warto zachować starą winietę przez rok, bo do roku czasu mogą podobno wysłać żądanie zapłaty/karę, w razie jakiś nieprawidłowości w ich systemie. Tam wszystko jest elektroniczne, zero naklejek.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Chorwacja

Post autor: zimny »

Krótko - na moto jadąc do CRO trzeba winietę na Węgry. Można z wyprzedzeniem na PZM Travel kupić lub na pierwszej stacji benzynowej. Pieniądze za całe Węgry jak za 150km polskiej autostrady w PL wiec nie ma się co szczypać i stresować czy będzie mandat. Oczywiście można omijać autostrady ale ja akurat potraktowałem ten kraj tranzytowo.

Czechy, Słowacja lecisz bez winiet ale pilnuj prędkości bo tam policja gania chętnie..
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
LZIggy
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 22.09.2016, 17:21
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chorwacja

Post autor: LZIggy »

zimny pisze:Krótko - na moto jadąc do CRO trzeba winietę na Węgry. Można z wyprzedzeniem na PZM Travel kupić lub na pierwszej stacji benzynowej. Pieniądze za całe Węgry jak za 150km polskiej autostrady w PL wiec nie ma się co szczypać i stresować czy będzie mandat. Oczywiście można omijać autostrady ale ja akurat potraktowałem ten kraj tranzytowo.

Czechy, Słowacja lecisz bez winiet ale pilnuj prędkości bo tam policja gania chętnie..
Winietkę na Węgry najtaniej można kupić na oficjalnej stronie https://ematrica.nemzetiutdij.hu/# winieta D1M ~20 zł
to samo w PZM Travel 43 zł...
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Dzięki za link, kupiłbym pewnie w pzmot.

Co do niektórych, pytanie nie brzmiało czy ścigają za brak winiety tylko czy jadac do CRO trzeba tylko wegierskiej:) nie wyobrażam sobie wyjeżdżając do innego kraju, korzystając z ich dróg expresowych za to nie zapłacić :)

Więc, dziękuję za wszystkie odpowiedzi, również na te nie zadane pytania:)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
marasbydgoszcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 14.11.2015, 14:41
Mój motocykl: XL700V

Re: Chorwacja

Post autor: marasbydgoszcz »

A ja byłem 2017 w Chorwacji motocyklem i nie zapłaciłem ani grosza za autostrady itp no może 2 euro za wjazd na wyspę KrK gdyż wbiłem sobie w nawigacji omiń drogi płatne i więcej zobaczyłem niż jeżdżąc taka autostradą :smile:
Awatar użytkownika
LZIggy
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 22.09.2016, 17:21
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chorwacja

Post autor: LZIggy »

Jadąc przez Węgry trzeba pamiętać o ich nowym systemie radarowym w całym kraju.
http://www.dostawczakiem.pl/system-foto ... uz-dziala/
Trzeba pilnować się bardzo..szczególnie w miastach. Z zeszłego roku na 4 motocykle 2 miały niespodzianki z fotoradarów na 400 i 600 zł z miasta.
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Chorwacja

Post autor: mariusz1970 »

Adam_M pisze:Jeszcze temat winiet, z tego co patrzę na pzmot, to tylko na Węgry potrzebuje winiete na motocykl? Czechy i Słowacja wypuszczają jednoślady za darmo? No i czy można wykupić dwie 10dniowe winiety, jedna po drugiej czy trzeba od razu miesięczna?

Tapnięte
Co do winietek, doczytałem na jakimś, że można wykupić e-winietę przez internet. Nie na wszystkie kraje(trzeba doczytać jakie). Rejestrujesz się w systemie, kupujesz i w drogę. Nie potrzebujesz żadnych naklejek.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość